Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
eivind T.A Oliwia Maćkowiak kasial1 Viktoria Ivanova Lukaaz2345 (2013 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ol_tol napisał:
Ale teraz pojawił się problem bo okazało się że jestem w ciąży!!!
!!!!!!
jak to się mogło stać????
jak do tego doszło????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Ol_tol napisał:
Anna82 napisał:
Albo zawrzeć związek małżeński.

Też o tym myśleliśmy ale marzy nam się wielkie wesele a nie taki ślub załatwiany w ostatniej chwili no ale jesli nie znajdziemy innego sposobu to trzeba bedzie..


no to weż ślub po załatwieniu personnummer weżmiecie rozwód a za pół roku wyprawicie wesele jak się patrzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Ol_tol napisał:
Ale teraz pojawił się problem bo okazało się że jestem w ciąży!!!
dzieci nie robia sie same... gratuluje dojrzalosci i wspolczuje dziecku skoro mamusia juz na starcie mowi ze to jest problem.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Olcia Tolcia
(Ol_tol)
Wiking
Z różnych powodów nie chce brać teraz ślubu i to moja sprawa! a Was nie pytałam o to czy powinnam wziąć ślub czy nie tylko o to jak i gdzie załatwić formalności bo jestem w NO dopiero miesiąc i nie orientuje się w tym dlatego zgłosiłam się do bardziej doświadczonych!

Zależy mi na szczęściu dziecka i nie ono jest problemem ale zaistniała sytuacja.

Dlatego jeśli wiesz jak np można udowodnić do konkubinatu że mieszkaliśmy w PL razem 2 lata (nie mieliśmy wspólnego meldunku) to mi napisz.

Albo może wiesz jak i gdzie mogę załatwić dla siebie nr personalny to też mi napisz

Ale proszę nie pisz już że powinnam wziąć ślub i że jestem nieodpowiedzialna, gdyż nie znasz całej zaistniałej sytuacji więc jej nie oceniaj!


Wiem że łatwo jest tu na forum krytykować innych pod osłoną anonimowych profili często bez prawdziwych zdjęć i danych, ludzie którzy to robią prawie zawsze są tchórzami "w realu".

Także nie znasz sytuacji to nie wypowiadaj się!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ol_tol napisał:Wiem że łatwo jest tu na forum krytykować innych pod osłoną anonimowych profili często bez prawdziwych zdjęć i danych, ludzie którzy to robią prawie zawsze są tchórzami "w realu".
TO , ŻE TY WŁAŚNIE , TAK SIĘ NA TYM FORUM ZAREJESTROWAŁAŚ , ANONIMOWO I POD NIE SWOIM ZDJĘCIEM .
---
Nie oznacza wcale , że i My , dający tobie , konkretne z życia w Norge wzięte rady , też jesteśmy anonimowi .
---
Jesteś w BARDZO dużym błędzie , jednak Nam Osobiście to WISI ... co akurat taki aliens jak ty , sieroto sobie o Nas Myśli .
---
NIE PODOBAJĄ SIĘ TOBIE NASZE PORADY ...!!! .
To spadaj na dupę , wyrejestruj się i cześć pieśni .

---
A tchórzem i gamoniem , to jest twój przydupas , który nie ma zielonego pojęcia o sprawach związanych z Norge , pomimo tego , że już jakiś czas tutaj pracuje .
---
Widocznie tak mu właśnie jest wygodnie ...!
---
A twoja sytuacja jest bardzo przejrzysta ... dla Nas ... !!!
---
Zapomnieliście się przy baletach i dlatego wpadka z ciążą ... !
---
Starzy w domu jak się dowiedzieli o ciąży , to wystawili tobie walizkę za drzwi i kazali szukać Frajera w Norge ...!
A jemu nie za bardzo , uśmiecha się rola jaką mu szykujesz , na dodatek jeszcze , musi darmozjada karmić ...
---
Dlatego nie buntuj się i CZYTAJ WSZYSTKIE NASZE UWAGI SPOKOJNIE I UWAŻNIE , bo może dojść do tego , że znowu wylądujesz z walizka za drzwiami tym razem wykopana przez gacha ...!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sana)
Wiking
hello , you have to go back to the immigration office (police station) and tell them that your pregnant and want the person number through your boyfriend ..like a family person number. you will need to show them your boyfriends person number details work permit passport etc. and then they will deffiantly help you and tell them that your not going back to poland ! if you live in bergen then go to fyllingsdalen they will help you there.

go to your local doctor's office and tell them that your pregnant and need to register because you dont have any other doctor..they will register you there in thier system and they will give you a temporary person number until you get a proper person number from the police.
they will give you appointmens with the midwife and then from there your in thier system..

i did that i im living here few years with all the paper work.. just do what i have written and hopefully it will be all good.

by the way when you atleast 7 months pregnant dont forget to apply from nav.no 'Macierzyństwo ryczałt ' Kwota na dziecko 35 263 kr.
you will get that free form the goverment for having a baby..and the baby will be registered automatically in the sytem and will recive person number and monthly child benefit '970kr'.

if you need more info or help write me in private

goodluck
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Paulina Skibowska
(Paulinakrk1)
Wiking
Do oppland:

Sory ze teraz zapytam ale twoim zdaniem jaki urzad wydaje numery???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Lindemans napisał:
Jesli zdazycie zallegalizowac Twoj pobyt przed urodzeniem dziecka, to dostaniesz becikowe. Zasilek macierzynski platny przez prawie rok, to dla matek, ktore wypracowaly sobie ten platny urlop.


Zaraz, a to nie jest tak że jak sie weźmie becikowe (z tego co kojarzę to ca 35tyś kr) to macierzyńskie się nie należy? (temu co był w urojonej ciąży dziękuję za odpowiedź)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
463 Posty
Przemysław xxx
(Przemko)
Wyjadacz
Ol_tol napisał:
Z różnych powodów nie chce brać teraz ślubu i to moja sprawa! a Was nie pytałam o to czy powinnam wziąć ślub czy nie tylko o to jak i gdzie załatwić formalności bo jestem w NO dopiero miesiąc i nie orientuje się w tym dlatego zgłosiłam się do bardziej doświadczonych!

Zależy mi na szczęściu dziecka i nie ono jest problemem ale zaistniała sytuacja.

Dlatego jeśli wiesz jak np można udowodnić do konkubinatu że mieszkaliśmy w PL razem 2 lata (nie mieliśmy wspólnego meldunku) to mi napisz.

Albo może wiesz jak i gdzie mogę załatwić dla siebie nr personalny to też mi napisz

Ale proszę nie pisz już że powinnam wziąć ślub i że jestem nieodpowiedzialna, gdyż nie znasz całej zaistniałej sytuacji więc jej nie oceniaj!


Wiem że łatwo jest tu na forum krytykować innych pod osłoną anonimowych profili często bez prawdziwych zdjęć i danych, ludzie którzy to robią prawie zawsze są tchórzami "w realu".

Także nie znasz sytuacji to nie wypowiadaj się!


Hej ja mam prawdziwe zdjecie i powiem ci tak ,co ty nierozumna jestes czy oczekujesz by ktos cie oklamal skoro wiele z tych osob pisze ci ze musisz tu zalegalizowac zwiazek jaki kolwiek to nie wysali sobie tego z palca,na co ty liczysz ze ktos ci napisze ze tak skarbie rozumiemy cie i idz w ciemna dupe a tam dostaniesz numer????nie masz pracy nie jestes w zwiazku z chlopakiem ktory tu pracuje legalnie to nie masz tu nic ROZUMIESZ TO i zastanow sie nad tym co robisz bo tu jest troche inne prawo jak w Polsce
To tylko dobre rady w twoja strone padaja bys nie plakala nad rozlanym mlekiem
I jeszcze jedna rada wybierz sie do adwokata tu w Norge i on ci powie dokladnie co masz z soba poczac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
796 Postów
Marzena N
(marzenie)
Wyjadacz
ja byłam w podobnej sytuacji, tez jestem tu z chłopakiem i byłam w ciązy ,na poczatek dostałam numer tymaczsowy a potem juz normalny z tym ze za jakis czas zaczełam pracowac legalnie i wyprawcowałam macierzynskie . Bylismy na policji dostałam pozwolenie na pobyt stały, chlopak mial tylko pokazac swoje pozwolenia na pobyt oraz zarobki . Gdy dzidzia sie urodziła wyrobilismy tutaj paszport a potem znów załatwialismy pozwolenie na pobyt dzidziusia bez zadnego problemu a i zadnego łączenia rodzin nie robilismy pozdrwaiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok