Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Uprawnienia na wózki. - Norwegia

Czytali temat:
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
Hej.
Witam ponownie. mam takie pytanie, gdzie rejestruje się w Norwegi, Polskie uprawnienia na wózki widłowe ze zmiennym wysięgiem oraz żurawie przenośne. Ile to kosztuje i jak długo czeka się na Norweskie potwierdzenie Polskich uprawnień.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
W Arbeidstilsynet
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
napisał:
W Arbeidstilsynet Hei. Coś może więcej na ten temat? Napisał byś jak to ugryźć?
Nie umiem po norwesku, ktoś zaproponował mi pracę dorywczą na żurawiu i mamitu, jednak żąda norweskiego uznania moich polskich uprawnień. Pytałem się gościa jak to zrobić, to powiedział, że nie wie gdzie to się wyrabia.
Mam tylko plastykowe dokumenty i nic więcej, co jeszcze muszę mieć, by to poszło sprawnie i ile to kosztuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
Wejdź na stronę
arbeidstilsynet.no
Na górze po prawej jest lupa. Otwórz wyszukiwarkę i wpisz : "Utlandske kompetansebevis"
Pierwszy wynik będzie mówił o pozwoleniu na wózki widłowe, dźwigi itp.
Otwórz klikając na tytuł.
Następnie w podtemacie "Slik søker du" w pierwszej pozycji masz do pobrania w formacie .docx formularz podania.
W drugim masz wypisane jakie dokumenty potrzebujesz :
- kopia paszportu lub dowodu
- kopia polskiego pozwolenia (jeśli jest to pozwolenie starego typu, bez tłumaczenia na angielski, musisz dołączyć tłumaczenie na norweski)
W trzecim masz adres pocztowy lub mail na który możesz wysłać swoje dokumenty.

Rozpatrzenie trwa do 4 tygodni.
Za tonic się nie płaci. Płacisz tylko gdybyś chciał takie pozwolenie wyrobić sobie w formie plastikowej karty.

Musisz liczyć się z tym że norweskie przepisy są trochę inne i mogą nie uznać Ci wszystkich opcji jakie masz na polskim pozwoleniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
MarekKrynicki napisał:

Rozpatrzenie trwa do 4 tygodni.
Za tonic się nie płaci. Płacisz tylko gdybyś chciał takie pozwolenie wyrobić sobie w formie plastikowej karty.
Musisz liczyć się z tym że norweskie przepisy są trochę inne i mogą nie uznać Ci wszystkich opcji jakie masz na polskim pozwoleniu.

Rozpoczynam zbieranie dokumentów i tłumaczenie na norweski.
Czy jak będę miał jakieś problemy z tym wypełnianiem, to jesteś w stanie znowu mi doradzić co i jak?
Dziękuję za cenną poradę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
paweluanset
(paweluanset)
Nowicjusz
napisał:
napisał:
W Arbeidstilsynet Hei. Coś może więcej na ten temat? Napisał byś jak to ugryźć?
Nie umiem po norwesku, ktoś zaproponował mi pracę dorywczą na żurawiu i mamitu, jednak żąda norweskiego uznania moich polskich uprawnień. Pytałem się gościa jak to zrobić, to powiedział, że nie wie gdzie to się wyrabia.
Mam tylko plastykowe dokumenty i nic więcej, co jeszcze muszę mieć, by to poszło sprawnie i ile to kosztuje.


moze ci gabriel pomoze
a nie to przeciez ty
taka osobowosc mnoga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
Wysłałem Ci priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
MarekKrynicki napisał:
Wysłałem Ci priv
Dziękuję, przeczytałem.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...niektórzy piszą już do samych siebie z nudów
...np.. ci od 30 ko(nt)tów
...odwieczny dylemat
...jak yntelygencja nie nadąża za nogami...tzn.kotami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

()
Stały Bywalec
Jedyne uprawnienie jakie mam to na wozek dzieciecy. Szkoda tylko ze nie moge sie pochwalic papierami. Niestety, nikt nie sprawdza
Dostalem (poczta) jeszcze za komuny. Kryterium otrzymania byla umiejetnosc spiewania piosenek dla dziecka w stylu socrealizmu ("Budujemy nowy dom", "Witaj Zosienko, otworz okienko na wschoooooooooooooodnia strone" i "Czterej pancerni#. Wyjatkowo mozna bylo sie wymigac wierszem " Piece Magnitogorska".
Dziasiaj na pewno w Polsce tez bym zdal. Ten sam rzad, te same wymagania,ci sami zwolennicy (Siwak i tacy tam ).
Ot co.................zaden wozek nie jest mi obcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok