Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Instalacje LPG legalizacja w Norwegii - Norwegia

1 Post
cz_ubek
(cz_ubek)
Wiking
Witam, potrzebuję pomocy z zalegalizowaniem LPG w Norwegii.
Proszę o odpowiedzi osoby które mają już to za sobą, albo są w trakcie załatwiania.
Ogólnie nie chcą mi zatwierdzić LPG bo nie mam jakiejś naklejki informującej o tym, że auto spełnia wymagania homologacji nr 115.
Mam dokumenty potwierdzające, że auto spełnia te wymogi (załatwiane z Niemiec) ale nie ma tej naklejki, w Niemczech tego nie mają, a tłumaczenia Norkom nie wystarczają.
Czy ktoś z Was ma taką naklejkę? A może zatwierdzali wam bez niej?
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Ja legalizowalem instalacje 2 lata temu i przeszedlem bez zadnej naklejki. Moze jakis nowy wymysl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
Może, tylko, że o tym wymyśle nie słyszeli ani w Polsce ani w Niemczech, nawet u producenta Staga. Jeszcze raz spróbuję, jak nie zatwierdzą bez naklejki to będę pisał jakieś zażalenie, bo to są jakieś jaja. Mają dokumenty wszystko, to się im naklejki zachciewa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
A jak nie to sprobuj w innym punkcie SV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
Próbowałem w Drammen 2 razy i raz w Billingstad, ale tam nawet nie mieli gościa który by się na tym znał i odesłali mnie z powrotem do Drammen...
A Wy gdzie legalizowaliście?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Ja robilem w jessheim, lepiej zrobic przeglad uczciwie, nie kombinowac. Koszt prawie zaden i pozniej bez stresu uzytkujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
Szansa na kontrolę mała, ale jednak, a jakby doszło do jakiegoś zdarzenia na drodze, i zaczęli by sprawdzać dokumenty, to lepiej mieć wszystko ok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
Odświeżam temat.
Wczoraj byłem po raz kolejny i dalej chcą tą naklejkę, homologacja z Niemiec nie wystarcza, ma być naklejka bo "Jesteśmy w Norwegii, a nie w Niemczech" jak uprzejmie przypomniał mi Pan urzędnik.
Prosiłem ich, żeby pokazali mi przepis, który mówi o konieczności posiadania tej naklejki, próbował znaleźć w jakiejś książeczce, jak nie znalazł to powiedział, że mogę wysłać skargę do SV, jeśli nie zgadzam się z jego kontrolą. I jeszcze wtedy zaczął się czepiać instrukcji obsługi, że słabo przetłumaczona na Norweski, przedtem była dobra, teraz zła, bo już argumentów zaczyna brakować.
Szukam kogokolwiek kto ma taką naklejkę, kto ma tutaj zalegalizowane auto na gaz i wymagali od niego naklejki.
Ewentualnie kogoś kto legalizował takie auto w Norwegii, w tym roku i naklejki nie potrzebował. Żeby dowiedzieć się gdzie mu się udało. W Drammen porażka.
Jeszcze w tym tygodniu, ukradli mi rejestrację od mojego polskiego auta, tak, że już nie mam się czym poruszać oprócz roweru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
szefno napisał:
Ja robilem w jessheim, lepiej zrobic przeglad uczciwie, nie kombinowac. Koszt prawie zaden i pozniej bez stresu uzytkujesz
A kiedy robiłeś tą kontrolę? Wymagali tej naklejki czy homologacja wystarczyła?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
mczuba88
(mczuba88)
Wiking
Ehh, fajnie, ale chyba nic w tym twoim tekście nie było o LPG?
Edit, post do którego się odnosi mój komentarz został usunięty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok