Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ALIMENTY DLA STUDENTA - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Zosia2021
(Zosia2021)
Wiking
WITAN, PROSZĘ O INFORMCJĘ CZT STUDENT ZAOCZNY( 21 LAT), PRACUJĄC NA NIEPEŁNY ETAT MA PRAWO DO ALIMENTÓW OD OJCA MIESZKAJĄCEGO W POLSCE,

DZIEKUJĘ Z POMOC , JEST TO DLA MNIE WAŻNE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
rozumiem, że skoro pytasz na tym forum to chodzi Ci o prawo norweskie, otóż odpowiedź na Twoje pytanie jest negatywna, nie masz prawa do alimentów jako student i to obojętnie gdzie rodzice mieszkają. Alimenty w wieku powyżej 20 lat są tutaj niezwykle rzadkie, a to dlatego, że takie jest prawo a konkretnie Lov om barn of foreldre (barnelov), paragraf 68 mówi wyraźnie o obowiązku alimentacyjnym do 18 lat, ew. do zakończenia szkoły średniej (videregående skole) lub innej, podobnej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zosia2021
(Zosia2021)
Wiking
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zosia2021
(Zosia2021)
Wiking
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ , WYGLĄDA NA TO ŻE OD TRZECH LAT PŁACĘ ALIMENTY BEZ PODSTAW PRAWNYCH.

POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Zosia2021 napisał:
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ , WYGLĄDA NA TO ŻE OD TRZECH LAT PŁACĘ ALIMENTY BEZ PODSTAW PRAWNYCH.
POZDRAWIAM

CHWILA, chwila... TO NIE JEST TAK DO KOŃCA poprawnie jak napisano wyżej.
Podstawa wyjściowa, to gdzie przebywa osoba która pobiera te alimenty?
Ponieważ jest duża różnica prawna, między polandią a Norgelandią w tym temacie.
INNA sprawa to taka, że w polandii, alimenty na uczące się osoby, przysługują jedynie dla osób które ukończyły 18-lat do 24-lat jeżeli NADAL KONTYNUUJĄ NAUKĘ W SZKOLE UCZELNI DZIENNEJ!!! a nie wieczorowej.
Te alimenty powinny być prawnie przerwane w momencie kiedy dana osoba przerwała/zrezygnowała z nauki dziennej na rzecz zaocznej i nie jest ważne, czy pracuje czy się obija.
Jednak, najlepiej w tej materii zasięgnąć bezpłatnej porady u Adwokata Rodzinnego, od spraw alimentacyjnych, ponieważ we polandii prawa zmieniają się jak chorągiewki na wietrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zosia2021
(Zosia2021)
Wiking
witam,

osoba która pobiera alimenty przebywa w Norwegii od dziecka z matką, natomiast ojciec jest i pracuje w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Zosia2021 napisał:
witam,
osoba która pobiera alimenty przebywa w Norwegii od dziecka z matką, natomiast ojciec jest i pracuje w Polsce
Tym samym ten młody człowiek po ukończeniu 18-lat, pobierał dalej alimenty jednak już NIELEGALNIE, ponieważ tak jak napisano wyżej.
W Norge wiek alimentacyjny, kończy się na ukończonym 18-roku życia + jeden miesiąc.
I nie ma znaczenia czy ktoś się dalej uczy w takim czy innym systemie, o ile jest oczywiście, osobą pełnosprawną tak fizycznie jak i umysłowo.
Jednymi słowy gość jest RŻNIĘTY NA ŻYWCA!
Chyba, że co innego robi, a co innego mówi osobom trzecim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Mariusz Tabian
(MariuszT)
Wiking
witam to ty studiujesz zaocznie mając 21 lat i od biednego ojca chcesz alimenty wstyd do roboty się weż a studiować możesz mając nawet 40 lat na naukę nigdy nie jest za póżno
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
MariuszT napisał:
witam to ty studiujesz zaocznie mając 21 lat i od biednego ojca chcesz alimenty wstyd do roboty się weż a studiować możesz mając nawet 40 lat na naukę nigdy nie jest za póżno NOoo ty, to chyba nawet i przedocznie nie studiowałeś, skoro nie potrafisz logicznie czytać, zapodanego tekstu w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zosia2021
(Zosia2021)
Wiking
witam,

dziękuję z informacje, jestem zdumiony ,że można mnie było przez trzy lata obciążać kiedy znana jest mi sytuacja materialna matki mego 21 letniego dziecka , postanowiłem się zapytać
gdyż moja sytuacja materialna się pogorszyła i rozważałam negocjacje o obniżkę.
Nigdy nie unikałem regularnego wnoszenia alimentów ale w chwili obecnej myślę , że muszę to zweryfikować. Trudno płaciłem bez podstaw przez 3 lata ale fakt że miałbym płacić tak jak w Polsce do 25 to duża ulga że obecnie już nie będę musiał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok