Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
170 Postów
Stały Bywalec
przede wszystkim zdecyduj czy jesteś Zosią czy Zosiem, trochę bez sensu zmieniać płeć, nie wiadomo po co. Po drugie Gabryś jak zwykle napisał bzdury, że ktoś pobiera alimenty "nielegalnie", widać, że o słowniku prawniczym nie ma pojęcia. Po trzecie, nikt tu nie napisał, że nie musisz płacić. Znasz prawo Polskie w zakresie alimentacji, jak mniemam, ja napisałam Ci co mówi prawo norweskie. Szczegóły sprawy znasz tylko TY. Przecież nikt z nas nie pojęcia o szczegółach np. gdzie zapadł wyrok sądu w sprawie alimentów, czy w Polsce czy w Norwegii. Prawo znasz, tu i w Polsce, więc wyciągnij LOGICZNE wnioski. Przecież to chyba logiczne, że jeśli mowa o wyroku sądu polskiego to obowiązuje Polski wyrok, ja tego NIE WIEM. To, że dziecko przeprowadziło się za granicę NIE OZNACZA, że wyrok przestał obowiązywać a TY przestałeś być OJCEM. Rozumiem, że sytuację dziecka znasz doskonale więc oceń czy dziecko może utrzymywać się samo i czy warto żądać zmianę wyroku i wysokości alimentów. Jeżeli wyrok jest sądu norweskiego, to chwała Ci za to, że dbasz o dziecko i płacisz na jego potrzeby, ale znając jego sytuację materialną robiłeś to dobrowolnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bg38 napisał:
przede wszystkim zdecyduj czy jesteś Zosią czy Zosiem, Pouczasz innych, a na tym forum, piszesz sama ze sobą i to w paru osobach, prowadząc dyskusję jak byś była całkiem inną osobą.
ŻENUŁA!
Reszty nie komentuję, ponieważ ten twój wpis tutaj, można o kand dupy roztrzaskać, dokładnie tak samo jak w temacie o dostępie do logowania na tymczasowym numerze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Tomasz012
(Tomasz012)
Wiking
Mozesz podac d
Go do sadu w.polsce i bez laski bedzie placil kollega ma identyczna sytuacje i placi az do zakonczenia studiow lecz nie wiem jak to jest gdy studiujesz za granica z tym pytaniem polecam do prawnika . Nie sluchaj tych co tu wypisuja bo co drugi to lekarz ,prawnik i inne w rzeczywistosci na budowach pracuja lub jako mechanik w serwisie a po godzinach na czarno gdzies w.skalach .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Gerard Woźny
(Gerard Woźny)
Wiking
Rozgryzam ten temat już od dłuższego czasu. Alimenty przyznane przez sąd polski nadal w Polsce obowiązują. W Norwegii faktycznie z urzędu obowiązują do 18 roku życia bądź do skończenia szkoły średniej. Tylko, że w Norwegii alimentów nie przyznaje sąd tylko NAV (ministerstwo rodziny itp.).
W Polsce chcesz przestać płacić musisz iść do sądu z wnioskiem o ustanie obowiązku alimentacyjnego. Ale, zgodnie z konwencjami sądem właściwym do rozpatrywania spraw jest sąd zgodny z miejscem zamieszkania pozwanego, w tym przypadku pełnoletniego dziecko. Ale do norweskiego sądu iść nie możesz bo nie on przyznaje alimentów.
Pat taki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok