Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8929 Postów
Maniak
KrzysztofM napisał:...Proszę nie wprowadzać człowieka w błąd.
...Jedyną możliwością do otrzymania norweskiego świadectwa kwalifikacji jest kurs odbyty w Norwegii.
...Tutaj więcej informacji na ten temat
http://www./fakta.html?tid=239425
... Jeżeli ktoś nie zna języka, to za około tydzień - dwa umieszczę tłumaczenie wszystkiego, wraz z moimi wskazówkami na stronie www.trucksor.no

ANO WŁAŚNIE ...
Sam wprowadzasz Ludzi Nieznających Norweskiego w błąd ...
---
WSKAŻ MI ZDANIE , NA TEJ STRONIE /arbeidstilsynet.no/
GDZIE JEST WZMIANKA O >TRAKTORGRAWER <
I WYMAGANYCH NA TEN SPRZĘT SPECJALNYCH UPRAWNIEŃ !? .
---
Manipulujesz nieudolnie , zestawieniem słownych zlepków , oraz różnicy w pojęciach danego zdania , pomiędzy Polskim a Norweskim .
---
Wiem , że dbasz jak najbardziej o swoje stanowisko i kasę dla Firmy !
Tylko nie bądź aż tak NACHALNY ... to nieraz , bardziej szkodzi niż bezczynność w nagonce na durnych i niekumatych kursantów !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
w Norwegii nie ma koparko-ładowarek na budowach !!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
pozatym Jasta, pokaż mi ogłoszenie o prace gdzie szukają operatora koparko-ladowarki, tutaj traktory jedynie służa do odsniezania , to jest za słaby sprzet na budowy, minikoparka duzo wiecej zrobi niz taki traktorek, na kazdej koparce jest łyżka obrotowa(rototilt) który przy wprawnych rekach moze zdziałac duzo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
maciejko napisał:
w Norwegii nie ma koparko-ładowarek na budowach !!!!!!!!!!!
WEŹ już skończ się Ośmieszać ...
---
Następny nawiedzony tylko z przeciwnego bieguna !
---
Może tam gdzie ty pracujesz , nie ma akurat takiego sprzętu .
---
Nie miej ........................................................................
---
DAM se siana .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
no jasta...czekam na oferte pracy, pokaz mi chociaż jedna oprócz odsniezania na budowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
maciejko napisał:
no jasta...czekam na oferte pracy, pokaz mi chociaż jedna oprócz odsniezania na budowie
taa
jeszcze dzieci jastą straszcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
pomyliło mi sie z Gabrielem bo w sumie najwiecej piszecie na tym forum we dwójke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(KrzysztofM)
Wiking
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(KrzysztofM)
Wiking
KrzysztofM napisał:
[quote]Gabriel napisał:
ANO WŁAŚNIE ...
Sam wprowadzasz Ludzi Nieznających Norweskiego w błąd ...
---
WSKAŻ MI ZDANIE , NA TEJ STRONIE /arbeidstilsynet.no/
GDZIE JEST WZMIANKA O >TRAKTORGRAWER <
I WYMAGANYCH NA TEN SPRZĘT SPECJALNYCH UPRAWNIEŃ !? .
---
Manipulujesz nieudolnie , zestawieniem słownych zlepków , oraz różnicy w pojęciach danego zdania , pomiędzy Polskim a Norweskim .
---
Wiem , że dbasz jak najbardziej o swoje stanowisko i kasę dla Firmy !
Tylko nie bądź aż tak NACHALNY ... to nieraz , bardziej szkodzi niż bezczynność w nagonce na durnych i niekumatych kursantów !

A, rzeczywiście muszę przeprosić i sprostować. Pisząc mój post odnosiłem się nie do tematu koparko - ładowarek, tylko do następującego postu:
goczi43 napisał:
Witam, jak wygląda sytuacja jeśli zrobimy kurs na wózki widłowe w Polsce ? Jak to traktują Norwescy pracodawcy ? Kurs obowiązuje na państwa UE, jak to wygląda w Norwegii ?
Z góry dziękuje

Co do koparko ładowarek, to nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy i mogę się mylić, ale być może odpowiedzią nw Twoje pytanie
[quote]Gabriel napisał:
WSKAŻ MI ZDANIE , NA TEJ STRONIE /arbeidstilsynet.no/
GDZIE JEST WZMIANKA O >TRAKTORGRAWER < I WYMAGANYCH NA TEN SPRZĘT SPECJALNYCH UPRAWNIEŃ !? [/b]

będzie
"Masseforflyttingsmaskiner med større effekt enn 15 kW (20,4 hk)"? (zwłaszcza M5 mam na myśli)

doser – klasse M1
gravemaskin – klasse M2
veihøvel – klasse M3
hjullaster – klasse M4
gravelaster – klasse M5
dumper – klasse M6
annet – Klasse M20



Co do nastawienia wyłącznie na kasę i "nagonkę", to nie jest tak. Odbieram bardzo wiele telefonów z pytaniami o uznawanie polskich dokumentów w Norwegii i zawsze odsyłam zainteresowanych do właściwej instytucji (Arbeidstilsynet). Liczy się nie tylko kasa i wciskanie ludziom czegoś ale również to aby być człowiekiem. Bądźmy mili dla innych, może kiedyś wróci to do nas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
tadeusz p
(tadek!!!!!!)
Wiking
KrzysztofM napisał:
tadek!!!!!! napisał:
Polskie uprawnienia wysyłasz do ARBEIDSTILSYNET a oni odsyłają ci pisemko z uznaniem tych uprawnień na terenie Norwegii. Potem pismo od nich z oryginałami uprawnień wysyłasz do KOMPETANSEREGISTER i oni już ci wystawiają norweska kartę z uprawnieniami na norge!
Proszę!

Proszę nie wprowadzać człowieka w błąd. Pisałem już wyżej, że kiedyś można było otrzymać norweskie świadectwo kwalifikacji na podstawie polskich uprawnień. Obecnie nie jest to już możliwe. Niczego nie wysyła się do kompetanseregister (od kwietnia 2013).
Należy zwrócić się do Arbeidstilsynet o uznanie polskich świadectw kwalifikacji. Arbeidstilsynet odsyła decycję, która - jeżeli jest pozytywna - wyszczególnia klasy sprzętu roboczego na które udzielono pozwolenia (zgodnie z norweską klasyfikacją). Od tego momentu polskie dokumenty są ważne w Norwegii razem z pisemną decyzją z Arbeidstilsynet.
Jedyną możliwością do otrzymania norweskiego świadectwa kwalifikacji jest kurs odbyty w Norwegii.
Tutaj więcej informacji na ten temat oraz formularz i adres na który trzeba go wysłać:
http://www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=239425

Jeżeli ktoś nie zna języka, to za około tydzień - dwa umieszczę tłumaczenie wszystkiego, wraz z moimi wskazówkami na stronie www.trucksor.no
Zdecydowałem się to zrobić, ponieważ otrzymuję wiele pytań w tej sprawie.
Pozdrawiam

Nie wprowadzam w błąd tylko kolega na maxa widze na kurs naciąga!
No skoro uznane zostaną uprawnienia no to są ważne na norge nie?
To z tym papierem to jak byś miał norwekie!
A kolega jednym zdaniem zaprzecza swojemu drugiemu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok