Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szkoła w Norwegii - Norwegia

2 Posty
xfujime
(xfujime)
Wiking
Witam.
Mam córkę, która chciałaby chodzić do Liceum w Norwegii. Nie umie języka Norweskiego, ale potrafi bardzo dobrze język Niemiecki jak i Angielski. Czy są jakieś Licea z akademikiem, żeby mogła tam chodzić. Oczywiście ja zostaje w Polsce. Czy to nie jest problem żeby była tam sama bez opiekuna?
Proszę o pomoc!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(Karlik)
Początkujący
Mozeprzyjechac ! Nie ma problemu w tym ze sama bo to bedzie bardzo krotko. Jako polskie dziecko dostanie dyplom ukonczenia liceum od razu. Szkolnictwo w N jest na bardzo niskim poziomie i oni o tym doskonale wiedza. Dlatego daja polskim dzieciom dyplom matury juz po podstawowce. Bardzo wazne jest, zeby w podaniu dodac ze ten angielski i niemiecki to w stopniu komunikatywnym. To bardzo pomaga !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
xfujime
(xfujime)
Wiking
Tylko że nawet nie wiem do jakiej szkoły, szukałam i nic nie umiem znaleźć...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Jan Kowalski
(German)
Nowicjusz
xfujime napisał:
Witam.
Mam córkę, która chciałaby chodzić do Liceum w Norwegii. Nie umie języka Norweskiego, ale potrafi bardzo dobrze język Niemiecki jak i Angielski. Czy są jakieś Licea z akademikiem, żeby mogła tam chodzić. Oczywiście ja zostaje w Polsce. Czy to nie jest problem żeby była tam sama bez opiekuna?
Proszę o pomoc!!

Twoja córka obejrzała serial SKAM i już chce mieszkać w Norwegii, może jutro spodoba jej się jakiś brytyjski serial i będzie chciała mieszkać w UK, a może USA?
Ile ta córka ma lat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
xfujime napisał:
Witam.
Mam córkę, która chciałaby chodzić do Liceum w Norwegii. Nie umie języka Norweskiego, ale potrafi bardzo dobrze język Niemiecki jak i Angielski. Czy są jakieś Licea z akademikiem, żeby mogła tam chodzić. Oczywiście ja zostaje w Polsce. Czy to nie jest problem żeby była tam sama bez opiekuna?
Proszę o pomoc!!



Corka moze chodzic do szkoly specjalnej. Szkoly specjale sa przewaznie z internatem. Ze swoja znajomoscia jezykow zrobi wrazenie na wszystkich i nie bedzie musiala placic za swoje utrzymanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(Karlik)
Początkujący
....ale tylko w stopniu komunistycznym !......ups, sorry.........komunikatywnym mialo byc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
xfujime napisał:
Witam.
Mam córkę, która chciałaby chodzić do Liceum w Norwegii. Nie umie języka Norweskiego, ale potrafi bardzo dobrze język Niemiecki jak i Angielski. Czy są jakieś Licea z akademikiem, żeby mogła tam chodzić. Oczywiście ja zostaje w Polsce. Czy to nie jest problem żeby była tam sama bez opiekuna?
Proszę o pomoc!!

W Norwegii nie ma systemu jaki jest w Anglii, gdzie rodzice wysylaja dzieci do szkoly z internatem. Szkol z internatem jest malo, glownie te specjalistcze (np. rolnicze) lub gdzies na peryferiach Norwegii. Ogolnie watpie, ze twoje dziecie dostanie pozwolenie na pobyt. Na stronie UDI jest dokladnie napisane, ze zeby dostac pozwolenie na pobyt jako student to trzeba dostac miejsce w szkole policealnej:
www.nokut.no/no/Fakta/Databaser-og-overs...terte-institusjoner/

www.udi.no/en/want-to-apply/the-registra...nals/?c=pol#link-881

Gdybym osobiscie miala taki problem, to zaczelabym od wyslania pytania do UDI, czy w ogole jest szansa na uzyskanie pozwolenia na pobyt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok