Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Studia w połączeniu z pracą? - Norwegia

9 Postów
Ingitre
(Ingitre)
Wiking
Cześć, planuję rozpocząć studia w Norwegii na kierunku Kybernetikk og robotikk w NTNU. Żeby się utrzymać w Norwegii trzeba pracować, a zwłaszcza przy takich wysokich cenach. Czy jest możliwość połączenia pracy ze studiami dziennymi czy jednak muszę wybrać deltidsstudier? Jest to dla mnie ważne, bo w przyszłości chciałbym zrobić doktorat w Norwegii.

Znajomość angielskiego i norweskiego nie jest problemem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ingitre napisał:
Cześć, planuję rozpocząć studia w Norwegii na kierunku Kybernetikk og robotikk w NTNU. Żeby się utrzymać w Norwegii trzeba pracować, a zwłaszcza przy takich wysokich cenach. Czy jest możliwość połączenia pracy ze studiami dziennymi czy jednak muszę wybrać deltidsstudier? Jest to dla mnie ważne, bo w przyszłości chciałbym zrobić doktorat w Norwegii.

Znajomość angielskiego i norweskiego nie jest problemem.

Wszysko zalezy czy chcesz zarejstrowac swoj pobyt jako studen czy jako pracujacy.
Jezeli chcesz sie zarejstrowac jako student to (cytat):

Requirements

You have been admitted to a accredited educational institution (external website).
You have enough money to support yourself and any family members you will bring with you to Norway
You must hold a European Health Insurance Card (external website) or have private medical insurance.
Rights and obligations

You can work in addition to your studies.
You can bring your spouse, cohabitant or children to Norway. They must also register.
After five years in Norway, you can be granted permanent right of residence.


www.udi.no/en/want-to-apply/the-registra...nals/?c=pol#link-881
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Marcin Nn
(massorioslo)
Wiking
Musisz pytać się u źródła, nie tutaj. Na forum niczego się nie dowiesz.

Mogę jedynie napisać, że jeden kolega podczas studiów mógł pracować tylko 14 godzin tygodniowo.
Drugi zapierdzielał na prawie pełny etat. Więc pewnie od wielu rzeczy to zależy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Ingitre
(Ingitre)
Wiking
Co byłoby dla mnie korzystniejsze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Ingitre
(Ingitre)
Wiking
Ingitre napisał:
Co byłoby dla mnie korzystniejsze?

Nie mam opcji edycji:

Zarejestrować się jako student czy pracujący?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ingitre napisał:
Co byłoby dla mnie korzystniejsze?
Zarejestrować się jako student czy pracujący?

Zeby zarejstrowac sie jako pracujacy musisz miec prace, a zeby zarejstrowac sie jako student musisz miec miejsce na studiach i srodki na utrzymanie. Wiec pewnie wszystko zalezy od tego co jestes w stanie zalatwic. Nie ma znaczenia czy zarejstrujesz sie jako studen czy pracujacy, bo pozniej zawsze to mozesz zmienic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
massorioslo napisał:
Musisz pytać się u źródła, nie tutaj. Na forum niczego się nie dowiesz.

Mogę jedynie napisać, że jeden kolega podczas studiów mógł pracować tylko 14 godzin tygodniowo.
Drugi zapierdzielał na prawie pełny etat. Więc pewnie od wielu rzeczy to zależy.

Pewnie ten co pracowal maks 14 godzin mial pozyczke z Lånekassen. Jak ma sie male dochody w czasie studiow to mozna zdaje sie czesc pozyczki zmienic na stypendium.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok