Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

POLSKIE STUDIA ZAOCZNE W OSLO - Norwegia

27 Postów
Klaudia eM
(klaudiaamm)
Wiking
Cześć w sierpniu tego roku przeprowadzam się do Norwegii ,a dokładniej do Oslo. W tym roku kończę również technikum o profilu hotelarskim. Więc moje pytanie brzmi czy jest może w Oslo jakiś oddział polskich studiów zaocznych, nie koniecznie związane z hotelarstwem ??

Proszę o odpowiedzi !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
klaudiaamm napisał:
Cześć w sierpniu tego roku przeprowadzam się do Norwegii ,a dokładniej do Oslo. W tym roku kończę również technikum o profilu hotelarskim. Więc moje pytanie brzmi czy jest może w Oslo jakiś oddział polskich studiów zaocznych, nie koniecznie związane z hotelarstwem ??

Proszę o odpowiedzi !


Poważnie o to pytasz? To tak jakby zapytać czy w Warszawie jest zamiejscowy wydział Oxford University...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Klaudia eM
(klaudiaamm)
Wiking
Pytam ponieważ gdzieś wyczytałam ,że było coś takiego ,dlatego chciałam się poradzić i dowiedzieć ludzi którzy są już na miejscu w Norwegii i może wiedzą coś na ten temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Nie ma, przynajmniej teraz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Klaudia eM
(klaudiaamm)
Wiking
A dokładnie o to chodziło:



Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji prowadzi nabór na studia niestacjonarne dla Polonii na dwóch kierunkach: Prawo (studia magisterskie) oraz Stosunki międzynarodowe (licencjat) na terenie Oslo oraz Bergen.

Uczelnia z główną siedzibą w Warszawie od 2006r prowadzi"studia polonijne".Oferta jest skierowana do tych migrantów, którzy z różnych powodów nie chcą podjąć studiów na uczelniach zagranicznych, a zależy im na rozpoczęciu lub kontynuowaniu nauki przerwanej Polsce. Obecnie EWSPA prowadzi zajęcia dla Polaków między innymi: w Brukseli, Londynie, Berlinie, Dublinie, Hadze, Atenach, Manchesterze, Edynburgu, i Rzymie.Studia reali-zowane są w trybie trzydniowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela)raz w miesiącu.Zajęcia odbywają się w systemie ciągłym, bez przerw wakacyjnych i semestralnych,co pozwala na realizowanie programu studiów w krótszym czasie i ukończenie studiów magisterskich nawet w okresie 3 lat a studiów
licencjackich w okresie 2 lat.

Nauka na magisterskich studiach prawniczych trwa dziewięć 4-miesięcznych semestrów, 10-ty semestr jest przeznaczony na pisanie pracy magisterskiej.
Uzyskany tytuł magistra prawa lub licencjata z stosunków międzynarodowych jest równoważny z dyp-lomami uzyskanymi po ukończeniu studiów niestac-jonarnych w Polsce. Zajęcia odbywają się w języku polskim.

Jak informują przedstawiciele uczelni, studenci mają możliwość zamówienia w uczelni podręczników. W przypadku wcześniejszego powrotu do Polski, możliwe jest kontynuowanie nauki w kraju.

Informacje o studiach polonijnych w Norwegii krążą wśród Polonii od kilku miesięcy. Osoby chętne do podjęcia studiów wymieniały się infor-macjami w oczekiwaniu na rozpoczęcie semestru. Pełnomocnik kanclerza EWSPA Małgorzata Wirtek zapewnia, że zajęcia na pewno rozpoczną się w roku 2009, najprawdopodobniej w styczniu.


I chciałam się spytać czy to funkcjonuje i czy jest w ogóle coś tego typu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
www.ewspa.edu.pl/?id=studia-dla-osob-prz...cych-poza-polska-323
zbierzesz 25 osob, to moga otworzyc kierunek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Klaudia eM
(klaudiaamm)
Wiking
A jak jest jak bym poszła na norweskie studia? Wiesz może coś o tym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Ja juz tego swiata zaczynam nie rozumiec. Cos tu mi nie gra: . Zajęcia dydaktyczne (obecność nieobowiązkowa)
Czyli wystarczy zaplacic czesne, podanie, 3 semestry w ciagu roku, papierek magistra, itd...
Tylko po co
Ani ta osoba madrzejsza nie bedzie, ani nie nabedzie kwalifikacji, ani satysfakcji, jedynie co, to dyplom.... Jednak swiat schodzi na psy
I taki "magistrant", jedynie co potrafi, to oferowac "uslugi na czarno", jak na watku "dentystki"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Klaudia eM
(klaudiaamm)
Wiking
OK super, dziękuję bardzo za nakierowanie mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok