Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Witam
Dzisiaj byłam w nav zapytać o ten kurs o którym pisała Hilton. Kobieta poinformowała mnie, że nie mogę zapisać się bo nie mam numeru personalnego i najpierw muszę znaleźć pracę.... Jest to kurs dla osób poszukujących pracy, więc po co mi on jakbym miała już pracę? Czy jest możliwość wyrobienia tymczasowego numeru na podstawie tego, że chce pójść na ten kurs czy nie ma takiej możliwości? Ta kobieta z navu w ogóle nie chciała rozmawiać na ten temat twierdząc, że muszę zdobyć numer poprzez znalezienie pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
eve88 napisał:
Witam
Dzisiaj byłam w nav zapytać o ten kurs o którym pisała Hilton. Kobieta poinformowała mnie, że nie mogę zapisać się bo nie mam numeru personalnego i najpierw muszę znaleźć pracę.... Jest to kurs dla osób poszukujących pracy, więc po co mi on jakbym miała już pracę? Czy jest możliwość wyrobienia tymczasowego numeru na podstawie tego, że chce pójść na ten kurs czy nie ma takiej możliwości? Ta kobieta z navu w ogóle nie chciała rozmawiać na ten temat twierdząc, że muszę zdobyć numer poprzez znalezienie pracy...

---
Przecież to jest jak najbardziej LOGICZNE... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .
---
NAV... jest dla Ludzi myślących NORMALNIE .
---
Tyle jest tu informacji oficjalnych , że aż głowa boli ...!!! .
---
Wystarczy wejść na Stronę Główną Portalu i poszukać ...
---
Tu jest jedynie Forum Tego Portalu ...
---
MYŚLEĆ ... MYŚLEĆ ... MYŚLEĆ ... !!! ./ nie tylko dupą /
---
Przecież , jak nie masz numeru personalnego to nie jesteś w systemie powszechnego ubezpieczenia norweskiego .
---
A to oznacza , że albo jesteś ... TURYSTĄ ... lub ... PRZEBYWASZ NA TERENIE NORWEGI NIELEGALNIE ...
---
Tak dla jednych jak i dla drugich NAV jest niedostępny ...
---
ECH ... chyba jednak wyemigruję nad ten Fiord z wędką ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Kuna
(Kuna1988)
Wiking
A ktoś orientuje się, jak wygląda plan kursów w Oslo na nowy rok?
www.nav.no/Lokalt/Oslo/Aktuelt/Kvalifise...+bransjer.216220.cms
Chodzi mi o kurs dla polskojezycznych bezrobotnych.

No i najważniejsze, czy wystarczy numer D czy muusi byc stały bo różne wersje slyszalam.

Jest ktoś może po takim kursie tu na forum? Jak on wygląda (ten kurs, nie uczestnik jego)?

Czy można podłapać faktycznie język na tyle, by się komunikatywnie porozumiewać?

Czy po takich praktykach można dostać pracę w miejscu praktyk?

Jesli ktos zna odpowiedz i się podzieli informacjami bede wdzieczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Kuna
(Kuna1988)
Wiking
Podbijam bo mi uciekł z głównej wuntek a zależy mi na info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Kuna1988 napisał:
A ktoś orientuje się, jak wygląda plan kursów w Oslo na nowy rok?
www.nav.no/Lokalt/Oslo/Aktuelt/Kvalifise...+bransjer.216220.cms
Chodzi mi o kurs dla polskojezycznych bezrobotnych.

No i najważniejsze, czy wystarczy numer D czy muusi byc stały bo różne wersje slyszalam.

Jest ktoś może po takim kursie tu na forum? Jak on wygląda (ten kurs, nie uczestnik jego)?

Czy można podłapać faktycznie język na tyle, by się komunikatywnie porozumiewać?

Czy po takich praktykach można dostać pracę w miejscu praktyk?

Jesli ktos zna odpowiedz i się podzieli informacjami bede wdzieczna


Nie wystarczy. D-nummer oznacza, ze w Norwegii ta osoba bedzie przebywac tylko do 6 miesiecy. Kurs mozna otrzymac wylacznie posiadajac fødselsnummer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Kuna1988 napisał:
Czy po takich praktykach można dostać pracę w miejscu praktyk?
Jezeli w danym zakladzie potrzebuja pracownika i uznaja, ze sie nadajesz to mozna tam dostac prace.
Nie jest to jednak regula, czyli odbycie/dostanie praktyki w jakims miejscu nie jest jednoznaczne z dostaniem tam stalej pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwia Kodra
(syl1234)
Wiking
Czesc mam pytanie odnosnie kursu z nav dla bezrobotnych.ja nie pracowalam tutal ale jestem zameldowana i zarejestrowana jako bezrobotna.zapisalam sie na ten kurs 24 lutego i mialam zaczac od 15 kwietnia kurs ale nie poszlam bo stwierdzili ze nie ma miejsc i znowu sie zapisalam na 27 maja i czekam ale mam pytanie od czego to zalezy kto idzie na ten kurs i jak mozna sie dowiedziec czy tym razem pojde?i mam pytanie czy za ten kurs placa i czy jak mam dzieci w przedszkolu czy tez mi dadza za to.prosze odpisz bo jestem tutaj od nie dawna i za bardzo nie wiem a zalezy mi na tym kursie bo chce sie nauczyc jezyks,dziekuje za odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwia Kodra
(syl1234)
Wiking
a jak jest na tym kursie z wolnym dniem nalezy sie jakis dzien wolny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
syl1234 napisał:
Czesc mam pytanie odnosnie kursu z nav dla bezrobotnych.ja nie pracowalam tutal ale jestem zameldowana i zarejestrowana jako bezrobotna.zapisalam sie na ten kurs 24 lutego i mialam zaczac od 15 kwietnia kurs ale nie poszlam bo stwierdzili ze nie ma miejsc i znowu sie zapisalam na 27 maja i czekam ale mam pytanie od czego to zalezy kto idzie na ten kurs i jak mozna sie dowiedziec czy tym razem pojde?i mam pytanie czy za ten kurs placa i czy jak mam dzieci w przedszkolu czy tez mi dadza za to.prosze odpisz bo jestem tutaj od nie dawna i za bardzo nie wiem a zalezy mi na tym kursie bo chce sie nauczyc jezyks,dziekuje za odpowiedz.


może już nieaktualne, ale opdiszę:

to nie jest tak, zę się "zapiszesz" na kurs i zaczniesz w najbliższym terminie.
Zawyczaj jest więcej chetnych niz miejsc i po złożeniu podania dostaniesz list, w którym Cię poinformują czy się zakwalifikowałaś, czy nie.

Jeśłi nie, możesz skłądac podanie kolejny raz.
Od czego zależy? próbowałam się kiedys dowiedziec, ale nie uzyskałam precyzyjnej odpowiedzi. Myślę jednak, że dają miejsce na kursie osobom, któe mają mniejsze szanse na pracę. W moim NAVie dostała się 50 letnia Pani, bez konkretnego wykształcenia, bez języka. A ja się nie dostałam. Może dlatego że jestem młodsza, mam wykształcenie, znam angielski i pomyśleli że mi łatwiej samej znalezc pracę niż jej. Nie wiem. Zapytj w swoim NAVie. Oni pomagają pisac uzasadnienie. Może nastepnym razem będzie mniej chetnych i się dostaniesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
MAGDALENA PIOTROWSKA
(madziula_d)
Wiking
Czy o taki kurs mozna sie starac tylko w lokalnym Nav? Ja mieszkam w Bærum to czy moge sie ubiegac o kurs w Oslo? Dzieki za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok