Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

BEZPLATNE KURSY NORWESKIEGO w OSLO - Norwegia

101 Postów

()
Początkujący
Witam Wszystkich,

CZY WIECIE COS NA TEMAT BEZPLATNYCH KURSOW NORWESKIEGO
w OSLO?
Podobno takie kursy sa organizowane dle emigrantow przez pewne organizacje rzadowe, jak np. Urzad Pracy - NAV i inne.....

JESLI KTOS WIE NA TEMAT DARMOWYCH KURSOW BEDE WDZIECZNA ZA WSZELKIE INFO

POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
W Norwegii nie ma bezplatnych kursow norweskiego dla Polakow.
Nav organizuje kursy roznego typu, jest kurs dla Plakow "jak szukac pracy". Jednym z elementow jest jezyk.
Aby na taki kurs sie dostac, musisz byc zarejestrowana jako bezrobotna i wysylac meldekort co 2 tygodnie. O kurs trzeba pytac w lokalnym NAv. Za ten kurs placa okolo 350 koron za dzien, jesli masz dziecko w przedszkolu to placa tez za przedszkole oraz za bilet miesieczny. Ten kurs trwa 26 tygodni. Kursy z nav odbywaja sie zazwyczaj od 9 - 15 godziny, wiec nie mozna pracowac.
Nie wiem jak jest dokladnie na tym akurat kursie, ba ja nie korzystalam z niego, wiec moge jedynie udzielic ogolnych informacji.

www.nav.no/Lokalt/Oslo/Aktuelt/Kvalifise...+bransjer.216220.cms
Nie wiem czy link zadziala, sprobuj skopiawac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów

(Hermoska)
Początkujący
Dzieki Hilton za odpowiedz, Hmmm szkoda jesli jest tak jak mowisz, to najpierw trzeba pracowac, potem byc bezrobotnym, i dopiero wtedy isc na kurs.

Widocznie ktos wczesniej udzielil mi nieprecyzyjnych informacji.

Link dziala i otwiera sie, ale strona po norwesku wiec na razie nie jestem w stanie z niej skorzystac.

Dzieki i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
251 Postów

(broom feie)
Stały Bywalec
Hermoska napisał:Link dziala i otwiera sie, ale strona po norwesku wiec na razie nie jestem w stanie z niej skorzystac. Widocznie nie bardzo się tobie chce , korzystać z tej strony NAV.
Ponieważ możesz Śmiało skorzystać z tłumacza Google , który jest przecież bezpłatny i ogólnie dostępny w internecie .
To też Nauka Danego Języka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Nie trzeba wczesniej pracowac, aby zarejestrowac sie w NAV jako poszukujacy pracy.
W zaleznosci na jakich zasadadch tu jestes - jesli masz juz numer personalny to mozesz sie zarejestrowac natychmiast.
Jesli nie masz tego numeru to musisz wystapic o czasowy D-nummer, w NAv pomoga ci to zrobic.
A co do kursu, to przepraszam, spieszylam sie i wkleilam link ze wszystkimi kursami, ale wejdz tam jeszcze raz i poszukaj "Jobbsøkerkurs for polskspråklige". Wejdz w ten link i tam jest napisane po norw. i po polsku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Jednej osobie przyznają 4-8 tyg takiego kursu. Nawet jeśli cały trwa 26 tyg, to znaczy, że co tydzień ktoś nowy będzie dochodził, a po 4-8 tyg pierwsze osoby będą odchodzić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
gama28 napisał:
Jednej osobie przyznają 4-8 tyg takiego kursu. Nawet jeśli cały trwa 26 tyg, to znaczy, że co tydzień ktoś nowy będzie dochodził, a po 4-8 tyg pierwsze osoby będą odchodzić.
A ktorego kursu tyle przyznaja? Bo ja wiem ze tylko "utvidet jobbklubb med praksis", jest 8 tyg teorii i 8 praktyki.
A np."pleie og omsorg" trwa 6 miesiecy, moja kolezanka chodzila, w tym bylo 10 tygodni praktyk i aktualnie pracuje w sykehjemie, po praktykach jej zaproponowali.
Tak samo jest z kursem "saksbehandler" albo "kontorfag og sekretær". Trwaja okolo 26 tygodni wliczajac praktyke. Te kursy o ktorych wspomnialam wymagaja zdobycia konkretnej wiedzy, wiec teoria trwa okolo 16 tygodni, poza tym aby sie na nie dostac trzeba spelnic konkretne wymagania i przejsc rozmowe kwalifikacyjna.
Kursy, na ktore nie trzeba spelnic zadnych wymagan moga trwac od 4 do 8 tygodni, ale nie daja zadnego formalnego dokumentu, uprawniajacego do konkretnej pracy - tak jest z praca w kantynie, sklepie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(weronikam)
Nowicjusz
Witam,

Mam pytanie odnośnie D-nummeru, czy jeśli pryjechałam tu z dzieckiem w poszukiwaniu pracy i wystąpię o tymczasowy D-nummer to dziecko też go dostanie? Czy w związku z tym będzie mogło pójść już tutaj do przedszkola a ja na taki kurs jako osoba poszukująca pracy ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Hilton pisałaś w pierwszym poście o kursie szukania pracy i do tego się odniosłam. Inne, specjalistyczne trwają dłużej. Na ten, gdzie człowiek uczy się pisać CV, soknad i szukać pracy najłatwiej się załapać. Inne organizowane są rzadziej. Co do praktyk, to mogą się odbyć w trakcie trwania kursu lub po nim, to już ustala miejscowy Nav. Ja dostałam tylko 8 tyg kursu, a od 3 tyg chodziłam na praktyki. Wszystko zajęła mi łącznie 8 tyg.. Tylko tyle dostałam, ale inne osoby z tego samego kursu dostały nawet 6 mies praktyk, ale były to osoby lepiej rokujące, tzn. z lepszym wykształceniem i doświadczeniem. To jakie ma się wykształcenie i doświadczenie w pracy ogólnie, a najlepiej w Norwegii jest znaczące dla Nav, gdy podejmuje decyzję komu przyznać kurs.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Gama, Hermoska pytala o kursy w OSLO. Tutaj sa co miesiac i jest ich do wyboru okolo 40. A w twoim rejonie tylko 9 wiec nie ma w czym za bardzo wybierac, sprawdzilam, sa to kursy 2, 3 miesieczne.
W roznych rejonach roznie to wyglada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok