Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

nieuczciwy pracodawca - Norwegia

6 Postów
Marej
(Marej)
Wiking
Witam..czy podppwie mi ktos gdzie moge udac sie by odzyskac pieniadze od pracodawcy ktory nie chce mi ich wyplacic.Wyslalem mu wezwanie do zaplaty ktore zostalo bez zadnego odzewu.Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(areckim39)
Wiking
Naleźysz do związków?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(areckim39)
Wiking
Dla mnie nie chcieli wypłacić feriepenge bo coś kombinowali ale zgłosiłem sprawę do związków i firma w zębach przyniosła kasę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marej
(Marej)
Wiking
nie nie naleze a pracodawca byla firma bemaningowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
Marej napisał:
nie nie naleze a pracodawca byla firma bemaningowaCzy mógłbyś bardziej czytelnie opisać ten problem?
Ponieważ z tego co powyżej, to trudno zrozumieć, czy ta firma jest była ponieważ:
- tam już nie pracujesz,
czy też była ponieważ:
- już nie istnieje /została zlikwidowana/.
Czy naprawdę masz aż takie trudności by się w prosty i przejrzysty sposób /wysłowić - napisać/ wypowiedzieć, płacisz jakieś pieniądze za pisane słowa na tym forum?

Ponadto, jaki masz problem by podać pełną nazwę tej firmy, która podobno ciebie okrada .
Może jest więcej ludzi, którym zalega z płatnością za feriepenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marej
(Marej)
Wiking
Zanim zaczniesz komukolwiek udzielac rad na temat poziomu wyslowiennictwa troche sie zastanow...poprosilem.o wskazanie drogi prawnej jezeli takowej nie znasz to po co wigole zajmujesz stanowisko.dziekuje Ci za madre rady milego dnia Tobie zycze.madrusiu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

()
Stały Bywalec
Marej napisał:
Zanim zaczniesz komukolwiek udzielac rad na temat poziomu wyslowiennictwa troche sie zastanow...poprosilem.o wskazanie drogi prawnej jezeli takowej nie znasz to po co wigole zajmujesz stanowisko.dziekuje Ci za madre rady milego dnia Tobie zycze.madrusiu By komuś udzielić potrzebnej rady, to najpierw trzeba znać prawdziwy powód.
Ponieważ inne jest postępowanie prawne, gdy firma istnieje, a jedynie pracownik już tam nie pracuje.
Inaczej natomiast sprawy się mają, gdy dana firma przestała istnieć z różnych prawnych przyczyn, a nadal zalega z należnymi płatnościami byłym pracownikom.
Jak widać jednak z tego co piszesz do tej pory i na słowną twoją powyższą pyskówkę, to tobie jedynie chodzi o zabicie wolnego czasu ogólnymi wypowiedziami o wszystkim i niczym.
Dlatego też bywaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marej
(Marej)
Wiking
No bardziej milym jest czytac poczatek Twojej porady.jest rzeczowy i konkretny.komentarzy z pewnoscia naduzywasz nadinterpretujac swoja wiedze ogolna.wiec zakonczmy ta bezsensowna wymiane zdan..dziekuje za zabranie glosu ktory cos wniosl w moja wiedze za co dziekuje pozdrawiam milego dnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
W każdym zakładzie jest tablica na której widnieje numer telefonu do Inspekcji Pracy.
Ta instutucja nazywa się Arbeidstilsynet
Możesz zgłosić swoją sprawę .Musisz się liczyć że zajmie im to trochę czasu i będą przesłuchiać pracowników z twojego bemmaningu.
Jężeli wysłałeś pismo a firma nie zareagowała to zawsze masz prawo zgłosić się do adwokata i starać się a jego pośrednictwem odzyskać pieniądze .Ale to droga usługa .Myślę jednak że nie masz wyboru .
Możesz też spróbować z pomocą związków zaodowych jeżeli należysz .Ale to nie gwarantuje odzyskania należnych świadczeń .Z pomoca adwokata masz prawo odzyskać wszystko wraz z odsetkami ,kosztami adwokata i innymi kosztami .Aby się upewnić .Wyślij im jeszcze raz pismo z prośbą o wyjaśnienie dlaczego zwlekają z wypłatą świadczenia.Wyznacz im termin 14 -tu dni na odpowiedź .Jężeli się nie zgodzisz z ich opinią możesz sięgnąć po jedno z powyższych rozwiązań.Lub możesz im podarować .Wybór należy do ciebie.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok