Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
sM M Asia P. Agata Dymna Bogdan Dudek GRZEGORZ SOBÓR boj fra oszlo ja ja Grzegorz Greg Josephvol.2 smith skifanatic szasza KarolinaMalinowskaPL (1083 niezalogowanych)
33 Posty

(zwrotnik)
Nowicjusz
"Stanley ma wszystkie wady Polaków. Jest próżny, gwałtowny, pełen jadu, hojny w jakiś przewrotny sposób, romantyczny niczym źrebak, lojalny jak głupiec, a do tego perfidny. Ponad wszystko jest przeżarty zazdrością."

Henry Miller /taki pisarz/, 1949.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Polak lubi postrzegac siebie jako osobe zapobiegawcza i przewidujaca.
Nigdy nie wiadomo, co w zyciu moze sie przydac - czesci samochodowe, worek cementu, rower czy nozyce ogrodowe.
Dlatego tez zapobiegawczo i z duzym samozaparciem nalezy zbierac, zbierac i zbierac.

Zapytaj polaka - ukradles cos?
Odpowiedz: nie, ja tylko sobie wzialem.

I to jest prawada - wedlug Czechowa kradziez jest niemoralna, ale " branie" rzeczy juz nie.

"Nikt nam niczego nie darował, wszystko ukradliśmy sami" – mówią z dumą złodzieje.

Jak wiadomo rozbuchana duma to jedna z cech narodowych polakow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(KING)
Nowicjusz
napisał:
Polak lubi postrzegac siebie jako osobe zapobiegawcza i przewidujaca.
Nigdy nie wiadomo, co w zyciu moze sie przydac - czesci samochodowe, worek cementu, rower czy nozyce ogrodowe.
Dlatego tez zapobiegawczo i z duzym samozaparciem nalezy zbierac, zbierac i zbierac.

Zapytaj polaka - ukradles cos?
Odpowiedz: nie, ja tylko sobie wzialem.

I to jest prawada - wedlug Czechowa kradziez jest niemoralna, ale \" branie\" rzeczy juz nie.

"Nikt nam niczego nie darował, wszystko ukradliśmy sami" – mówią z dumą złodzieje.

Jak wiadomo rozbuchana duma to jedna z cech narodowych polakow.


Albo nie masz kontaktu z Norwegami, albo wciaz ukrywaja przed Toba swoja prawdziwa nature. Oni kradna z usmiechem na ustach. Nie uciekaja przez krzaki noca z workiem na plecach. Po prostu wrzucają bety do bagaznika i jada do domu. Nie znam ani jednego Norwega , ktory ma czyste sumienie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty

(zwrotnik)
Nowicjusz
Generalnie mówiąc złodziej to charakter, a nie narodowość. Jeśli ktoś się wychował w środowisku, gdzie robienie biznesu polega na oszwabieniu drugiej osoby, czy zwinięciu mu czegokolwiek, łatwiej mu będzie takimi zasadami kierować się w nowych sytuacjach uznając to za rzecz dopuszczalną.
Norwegowie /uogólniam/ mają większy szacunek do dobra prywatnego, gdyż w takiej kulturze się wychowali. Ale im mniej takie dobro kojarzone jest u własnością prywatną tym ten szacunek się zmniejsza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok