Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Lomo napisał:
Polska musiała zapłacić za dostawy do powstańczej Warszawy i za zestrzlelone Liberatory. I tak niem musiała pokrywać odszkodowań dla rodzin pilotów z RPA i Nowej Zelandi którzy tezsamoloty pilotowali. Natomiast jeśli chodzi o utrzymanie Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie to koszty utyrzymania żołnierzy plus uzbrojenie i inne, to koszty 123.3 mln funtów - koszty te zostały darowane Polsce po wojnie. Koszty utrzymania uchdzców cywilnych 32.3 mln funtów zostały darowane w 60%, pozostałą kwotę Polska częściowo zapłaciła w gotówce , częściowo w ratach rozłożonych na 15 lat. I to są fakty, a nie bzdury. Miałem przez lata wujka w Anglii, który znalazł się tam w 1943 jako niemiecki szpieg, a potem pozostał w Wielkiej Brytani , i mam sprawdzone informacje.


Anglicy nie negowali prawa Warszawy do prze- jęcia spadku po Banku Polskim, ale domagali się uregulowania zobowiązań polskich wobec Wielkiej Brytanii zaciągniętych w okresie wojny. Chodziło głównie o spłatę kredy- tów udzielonych rządowi emigracyjnemu na utrzymanie Polskich Sił Zbrojnych na Zacho- dzie i na cele cywilne. Ostatecznie w czerwcu 1946 r. doszło do podpisania układu o likwidacji wszystkich zobowiązań rządu RP wobec Wielkiej Brytanii. Przewidywał on, że z tytułu wydatków poniesionych przez Wielką Brytanię na poczet utrzymania polskich uchodźców wojennych, które zamknęły się ogólną kwotą 32 mln funtów szterlingów, Polska wypłaci 3 mln funtów szterlingów w złocie, które miały pochodzić z zasobów Ban- ku Polskiego przechowywanych w Londynie. Reszta złota miała powrócić do Polski lub pozostać w bankach angielskich do dyspozycji rządu polskiego w Warszaw" ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/45473/1-3895.pdf



Zloto nigdy ni wrocilo do Polski.''Za utrzymanie sil zbrojnych'' jak sie nie myle takze lotnictwa 23 miliony funtow wtedy - to ponad 65 milionow dolarow. Co do demotywatora. Moze i cyfry sie nie zgadzaja ( chociaz prosze o dowod ze zloto wrocilo) to nawet skasowanie nas na 3 miliony funtow-okolo 100 milionow dolarow obecnie-to czyste kure.......wstwo za do ile dalismy z siebie w bitwie o Anglie.


a teraz wstaw imie i nazwisko tego wujka i jego oswiadczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Czekamy na rachunek od ZSRR za wydatki związane z paliwem które musieli zużyć w 39 i za rachunek od niemców za stawianie oporu oraz jeszcze raz od Anglii za zmarnowanie ulotek które przyleciały nad Berlin nie zapomnijmy też ze musimy zapłacić Francji za to przyjeliśmy 1sz cios na sb i oni musieli się okopywać TRACĄC NA TO KASE plus minus można zapłacić wszystkim krają Afrykańskim tak dla zasady że były kiedyś koloniami xdddd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ogonowski przypominam wam że po wojnie angielskie ministerstwo spraw wewnętrznych dostało tysiące listów od Anglików ze nie życzą u siebie polskiego kurestwa
I musiano szukać im miejsca po koloniach w Kanadzie i USA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
To są dane podawane w emigracyjnej prasie polskiej w GB. Wujek co roku latał na święta do Polski , no ty tylko dzięki temu że robił liniach lotniczych. I zawsze co roku była przy stole ta sama zadyma o to że Polska musiała zapłacić za utrzymanie PSZ. Wujek to cierpiliwie co roku prostował. A dane liczbowe to już jak widzisz znam na pamięć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Lomo napisał:
To są dane podawane w emigracyjnej prasie polskiej w GB. Wujek co roku latał na święta do Polski , no ty tylko dzięki temu że robił liniach lotniczych. I zawsze co roku była przy stole ta sama zadyma o to że Polska musiała zapłacić za utrzymanie PSZ. Wujek to cierpiliwie co roku prostował. A dane liczbowe to już jak widzisz znam na pamięć.

to gdzie jest polskie zloto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
To są dane podawane w emigracyjnej prasie polskiej w GB

tak można odpowiedzieć na każde pytanie. Ja pytam KONKRETNIE (trudne słowo) o źródło informacji, które podałeś. Pisząc "źródło" mam na myśli źródła pisane (książka, podręcznik do historii, artykuł w periodyku naukowym, czy choćby artykuł prasowy). Nie mówię (zrozum mnie dobrze), że to nieprawda - ale pytam o źródło, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, a wujek Google - jakbym go nie pytał - wyrzuca mi głównie parę przypadkowych stron z jakichś blogów, gdzie także żadnych źródeł nie podają. Co (jak na razie) każe mi wątpić w autentyczność tej historii. Podsumowując: nie obrażaj się, tylko napisz mi sąd masz tę wiedzę, podaj jakiekolwiek źródło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
119 Postów
Leon .
(benek22)
Początkujący
jasta102 napisał:

I musiano szukać im miejsca po koloniach w Kanadzie i USA

a to USA i Kanada to sa kolonie brytyjskie ? to jakis nowy porzadek swiata tu reprezentyjesz ,
tworzysz historie na nowo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Kto jest prezydentem Kanady?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Polskie złoto jest w Angli. A co pierwotnego żródła kwot utrzymania PSZ i polskich uchodzców to rzeczywiście trzeba by to czarno na białym ustalić. Ale dziś nie mam czasu grzebać się w internecie. A nie wykluczone że może jakieś materiały żródłowe są dostępne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Państwo francuskie przyznało dotacje polskim emigrantom, dzięki którym wprowadziło w życie system nadzoru nad uchodźcami, którzy chcąc otrzymać pieniądze, musieli się najpierw zameldować
www.academia.edu/5768553/Polscy_uchodzcy...h_monarchii_lipcowej

. Gdy w 1698 szwajcarskie kantony ze względu na ogromne koszty utrzymania uchodźców wydały edykty o ich wydaleniu z kraju, posłaniec francuskiej grupy uchodźców religijnych, Capitain de Calmelz prosił Hrabiego o przyjęcie do korzystnie położonego Offenbachu, ten okazał się wielkoduszny. Zapewnił Francuzom wszelkie prawa i przywileje, przyjął ich na równych zasadach, tzn. nie musieli płacić - w przeciwieństwie do wielu innych niemieckich miast, specjalnych podatków

pl.wikipedia.org/wiki/Hugenoci_w_Offenbach_am_Main

uchodzcy nie musieli placic za swoje utrzymanie i to na dlugo przed powstaniem Konwencji Genewskiej


Jedyna Anglia splamila sie zlodziejstwem i skurwysynstwem
przeciez polscy cuwile nie dostali za darmo opieki lekarskiej czterogwiazdkowych hoteli i darmowych szkol i zapomogi socjalnej w wysokosci 3000 EURO
a pracowali i placili podatki w Angli zreszto ilu moglo byc cywilow w Angli

Czy Anglia wystawila rachunek dla uchodzcow podruzujacych na pokładzie transatlantyku St. Louis ktorych Ameryka nie wpuscila do siebie i zawrocila do Nazistawskich niemiec skazujac ich na pewna smierc?

albo dlaczego w 1940 zatopili statek 'Patria' z 252 żydowskimi imigrantami na pokładzie
przeciez mogli im wystawic rachunek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok