Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Pasja (łac. passio cierpienie, męka) – fragmenty Ewangelii opowiadające o męce Pańskiej – ostatnich 12 godzinach życia Jezusa Chrystusa, od pojmania w Ogrójcu do śmierci na krzyżu na wzgórzu zwanym Golgota.

Jej rozpamiętywanie stanowi treść nabożeństw Drogi krzyżowej i Gorzkich żali oraz liturgia Wielkiego Tygodnia zapoczątkowana jeszcze liturgią Niedzieli Palmowej.

W średniowieczu powstawały liczne dzieła związane z pasją, wtedy narodził się też kanon muzyki liturgicznej zwany pasją, któremu następnie towarzyszyły również teksty i rzeźby (np. Pieta), opisujące lub zawierające elementy oparte na poszczególnych epizodach Nowego Testamentu, szczególnie Ewangelii.


O, językoznawstwo może być też dobre i niedrogie

pasja (język polski)
:rzeczownik, rodzaj żeński
(1.1) silne zainteresowania, zamiłowanie
(1.2) rel. utwór artystyczny lub przedstawienie religijne opisujący mękę Jezusa Chrystusa
(1.3) gniew
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
sjp.pwn.pl/szukaj/pasja.html

Jestem zdania, by uzywac terminow zainteresowania, hobby, zamilowania. Bo z pasja to tak samo jak z epickimi imprezami o czym wspomnial Zawisz.

PS
niedrogie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Karol.Ky napisał:
sjp.pwn.pl/szukaj/pasja.html

Jestem zdania, by uzywac terminow zainteresowania, hobby, zamilowania. Bo z pasja to tak samo jak z epickimi imprezami o czym wspomnial Zawisz.

PS
niedrogie

Chyba wiem co macie na myśli. Osobiście bardziej podoba mi się bycie pasjonata niż hobbystka, dlaczego? Nie wiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Asikhb napisał:
Karol.Ky napisał:
sjp.pwn.pl/szukaj/pasja.html

Jestem zdania, by uzywac terminow zainteresowania, hobby, zamilowania. Bo z pasja to tak samo jak z epickimi imprezami o czym wspomnial Zawisz.

PS
niedrogie

Chyba wiem co macie na myśli. Osobiście bardziej podoba mi się bycie pasjonata niż hobbystka, dlaczego? Nie wiem



To może też być obsesja, więc jesteś obsesjonistką
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Asikhb napisał:
Karol.Ky napisał:
sjp.pwn.pl/szukaj/pasja.html

Jestem zdania, by uzywac terminow zainteresowania, hobby, zamilowania. Bo z pasja to tak samo jak z epickimi imprezami o czym wspomnial Zawisz.

PS
niedrogie

Chyba wiem co macie na myśli. Osobiście bardziej podoba mi się bycie pasjonata niż hobbystka, dlaczego? Nie wiem


A widzisz, niedrogie piszemy lacznie. Zawsze mozna sie czegos nauczyc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Asikhb napisał:
Karol.Ky napisał:
sjp.pwn.pl/szukaj/pasja.html

Jestem zdania, by uzywac terminow zainteresowania, hobby, zamilowania. Bo z pasja to tak samo jak z epickimi imprezami o czym wspomnial Zawisz.

PS
niedrogie

Chyba wiem co macie na myśli. Osobiście bardziej podoba mi się bycie pasjonata niż hobbystka, dlaczego? Nie wiem


A widzisz, niedrogie piszemy lacznie. Zawsze mozna sie czegos nauczyc.

Zawsze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak


Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Wszystko idealnie dograne..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok