Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(2570 niezalogowanych)
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
"o gustach sie nie dyskutuje"- najglupsze powiedzenie swiata, nie majace nic wpslonego z rzexczywistoscia, wymylone zapenwe przez jakas blondynke, ktorej zabraklo argumentow.
-Jak Ci sie podobal film?
-Superrrrrrrrrr
-Mh. Ale co o nim sadzisz?
-O gustach sie nie dyskutuje, ale polecam, polecam kur.....kazdy film tego rezysera!
I koniec rozmowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Krótko mówiąc,Coelho chce przywrócić nam wiare w marzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
Kiedys byl taki artykul bodajze w wyborowej. Chodzilo o to, ze Polacy czytaja beznadziejene komercyjne ksiazki. Kupuja papke i podniecaja sie, ze takie wysokie loty. Coehlo byl chyba na pierwszym miejscu. A jak slysze, ze "Mistrz i Malgorzata" to moja ulubiona ksiazka, to mam ochote sie zpawiowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
cekinek napisał:
Kiedys byl taki artykul bodajze w wyborowej. Chodzilo o to, ze Polacy czytaja beznadziejene komercyjne ksiazki. Kupuja papke i podniecaja sie, ze takie wysokie loty. Coehlo byl chyba na pierwszym miejscu. A jak slysze, ze "Mistrz i Malgorzata" to moja ulubiona ksiazka, to mam ochote sie zpawiowac.

chcialabym zobaczyc jak teraz sie zpawiujesz, bo "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa to 1-na z moich ukochanych ksiazek.( Moze cie dobije piszac, ze "Zbrodnia i Kara" F. Dostojewskiego rowniez )

to, ze PC wrzucili do worka komercyjnego to temu sie wcale nie dziwie. Ludzie maja dosc problemow w pracy, domu itp. i dlatego czesto siegaja po latwe, przyjemne ksiazki- tak dla relaksu psychicznego.
Czytalas jakakolwiek pozycje tego autora???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Czytałem :Mistrza i Małgorzatę" jak tylko się ukazała na rynku i dzisiaj też powiem że jest świetna.
Tylko że ludziom nie chce się zastanawiać nad tym co czytają, a ta książka każe myśleć.
Zresztą, jak większość, dobrych autorów zmusza do myślenia a to już problem dla większości czytelników
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
asia68 napisał:
pisze o ludziach w różnym wieku,różnym statusie społecznym i o ich metamorfozach najczęściej. Recepty nie daje, ale między wierszami można ją odczytać (każdy na swój sposób). Problem polega na tym, że każda metamorfoza (czytaj przemiana) człowieka wymaga niesamowitej odwagi, którą trudno w sobie znaleźć żyjąc w tak a nie inaczej poukładanym świecie, gdzie jest się od tylu spraw i rzeczy zależnym, wręcz zniewolonym.
O strachu i braku odwagi też pisze w dodatku nie w kategorii wady.


Taaaa i panta rhei, pozolkle kartki z kalendarza i nigdy dwa razy do tej rzeki....

retier mi sie tez "Mistrz i Malgorzata podoba". W zasadzie to moja ulubiona ksiazka. Zaraz obok "Malego ksiecia"....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
Maly ksiaze- nigdy nie przeczytalam jej 2 razy w ten sam sposob. za kazdym razem mam wrazenie, ze to calkiem inna ksiazka, a moze to inna ja????????

cekinku nie odpowiedzialas na moje pytanie- czytalas jakakolwiek ksiazke PC. ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
Tak. Bylo to jakies 10 lat temu. Wtedy jego ksiazki mi sie podobaly. Pozniej gosc mi sie znudzil. Nastala era Jonathana Carrolla. Znam wiekszosc jego ksiazek. Ale w koncu mi sie znudzil. Piozniej byl William Wharton. I duzo, duzo innych.
"Mistrz i Goska", "Maly ksiaze" tez lubie. Cohelo tez lubie . Chociaz w pizdu nie wiem o czym pisze.
Teraz jestem na etapie Marqueza. I wszystko co bylo przed nim, wymieka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Czyżbyś nie wiedziała jeszcze czego szukasz cekinek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
230 Postów
joanna kidawa
(asia68)
Stały Bywalec
generalnie to każda dobra książka zmusza nas do myślenia, ma jeszcze inną zaletę- pobudza wyobraźnię, dlatego ma przewagę np nad filmem. Jakakolwiek ekranizacja na podstawie książki nigdy nie wydaje nam się doskonała, kiedy najpierw tę książkę czytaliśmy.Czytając wytworzyliśmy sobie w naszej wyobraźni pewne obrazy .Film jest odzwierciedleniem wyobraźni reżysera. Radzę więc najpierw wybrać się do kina, a później sięgać po książkę.
Zamiana kolejności może rozczarować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok