Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Obawy barnevernet - Norwegia

1 Post
Polak86
(Polak86)
Wiking
Witam!

Mam pytanie odnośnie tej instytucji ponieważ dopiero co urodziło mi się dziecko i od momentu gdy jest na świecie kocham je bardzo i nie moge przestać myśleć o tej cholernej instytucji, która momentami wydaje się działać z powodu złego komentarza sąsiada więc zaczynam się bić z myślami czy nie wracać może do Polski. Jeżeli ktoś miał jakąkolwiek styczniść z tą instytucją proszę o wypowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Ty tak serio pytasz? Jeśli tak, to kilka zdań...
Jesteś w zwiększonej grupie ryzyka utraty dziecka. Dlaczego? jest kilka czynników. Po pierwsze jesteś Polakiem/Polką. Nie jesteś i nigdy nie będziesz jednym z Norwegów. po kolejne, co wynika z powyższego, możesz trafić na "życzliwyćh". Innymi słowy, jesteście na świeczniku. Jeśli nie bedzie to sąsiad, to będzie to pani zawistna w przedszkolu. Wystarczy, że szczere dziecko powie, że jest głodne. To wystarczy! O zadrapaniach lub siniakach , ze nie wspomnę. Zmniejszycie ryzyko, jeśli będziecie mówić biegle i płynnie po norwesku. Ale i wtedy nie ma gwarancji. Znam kilku Norwegów, co trzęsą się nad dziećmi ( trzęsą ze strachu!). Dużo by mówić. Ta instytucja nie zabiera tylko Polakom. Rozumiem patologie i ćpunów. Ale tragedia polega na tym, że najpierw ci zabiorą dziecko, a potem musisz udowadniac, ze nic mu się nie działo. Szanse na odzyskanie mizerne. Niemalże niemożliwe. Rozumiesz? Niemalże niemożliwe!!! To nie żart. Oczywiście wiele osób spokojnie żyje sobie i nic się nie dzieje. Raz na grillu, matka siedmiolatka nie tknęła piwa, bo się bała, że sąsiedzi doniosą. To nie żarty. Musisz żyć ostrożnie. Sęk w tym, ze nigdy nie wiesz. Kochasz dziecko, bo to krew z krwi twojej i ciało z ciała twego. No to, mozesz płakać. Skontaktuj sie z tymi ludzmi co uciekli stąd. Jak na taki mały kraj, zabieranie dzieci to dość poważny problem. Koleżanka była poniżana i zastraszana przez męża. Zabrali jej dzieci, zrobili z niej pijaczkę i nałożyli alimenty. System jest nieludzki, nikt nic nie sprawdza. Wystarczą donosy. Pamiętaj, życie, to nie statystyki. jeśli padnie na was, możecie nie zdążyć uciec przed barneverne. Działają z zaskoczenia. Wystarczy donos, ze dzidziuś za czesto płacze. To nie żart. Potem trauma dla dziecka i rodziców. Ktoś powie, że straszę na wyrost. Cóż, oczywiście, że 95-99% może to nie spotkac. Tylko policz, że Norwegia to 4,5 mln kraj. A zabiera się dzieci częściej niz w Polsce 38 mln.www.pch24.pl/tak-barnevernet-odbiera-dzi...ort-bbc,62037,i.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Polak86 napisał:
Witam!
Mam pytanie odnośnie tej instytucji ponieważ dopiero co urodziło mi się dziecko i od momentu gdy jest na świecie kocham je bardzo i nie moge przestać myśleć o tej cholernej instytucji, która momentami wydaje się działać z powodu złego komentarza sąsiada więc zaczynam się bić z myślami czy nie wracać może do Polski. Jeżeli ktoś miał jakąkolwiek styczniść z tą instytucją proszę o wypowiedzi.


Na Twoim miejscu to w trosce o dziecko wyjechalbym natychmiast! Oni juz z pewnoscia sobie Twoje dziecko upatrzyli i tylko czychaja na okazje zeby je zabrac i umiescic w rodzinie norweskiej. To tylko kwestia czasu.
Trzeba jeszcze dodac, ze dzieci polskie sa szczegolnie narazone. To ze wzgledu na ich genetycznie wysoka inteligencje no i bogata historie. 1410, Sobieski pod Wiedniem, powstania i zolnierze wykleci, Samosierra i z szabla na czolg.............sa to fakty nie bez znaczenia i Nowegowie wrecz sie zabijaja zeby sobie takie dziecko zapewnic.
Najbardziej wiarygodnym zrodlem potwierdzajacym obawy, ktore powinienes poczytac, to wypowiedzi specjalistow tu na MN. Tego nie mozna lekcewazyc.
Wyjezdzaj!!!!!!!!!!!!! jesli kochasz swoje dziecko!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Polak86 napisał:
Witam!
Mam pytanie odnośnie tej instytucji ponieważ dopiero co urodziło mi się dziecko i od momentu gdy jest na świecie kocham je bardzo i nie moge przestać myśleć o tej cholernej instytucji, która momentami wydaje się działać z powodu złego komentarza sąsiada więc zaczynam się bić z myślami czy nie wracać może do Polski. Jeżeli ktoś miał jakąkolwiek styczniść z tą instytucją proszę o wypowiedzi.

Kolejny zmyslony tekst by utrzymac ogien obaw wsrod polonii norweskiej.Od zeszlego roku dokladniej 1 czerwca 2018 roku,obywatele zagraniczni przebywajacy w Norwegii maja prawo po negatywnej ocenie wystawionej przez BV maja prawo zabrac dziecko do kraju ojczystego,albo oddac je pod opieke BV.Od momentu wygrania przez PiS wyborow nagle zniknelo zainteresowanie w Polsce systemem opieki spolecznej,oswiacie,zycia polakow w NO,ich sukcesach czy rodzicielstwu a zastapiono te tematy wzmacnianiem strachu aby wracali ludzie do kraju zapychac dziure budzetowa wywolana przez nieudolnosc politykow,a wsrod tych,ktorzy chcieliby zalozyc rodzine w Norwegii i wyjechac tam obrzydzic zycie juz na wstepie.Niech mi ktos lepiej wyjasni skad partia nic nie znaczaca w polityce jak Konfederacja miala 192000 kont fikcyjnych na Facebooku i 12600 na Tweeterze? podczas gdy nawet PiS-iory mieli przy niewatpliwej dominacji medialnej i finansowej niecale 30000 kont mniej?Nikt tak do perfekcji nie opanowal metody klamstw,tworzenia problemow,by potem stac sie ich obroncami jak prawicowy motloch..
www.regjeringen.no/no/aktuelt/endringer-...a-1.-juli/id2606170/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Te, specjalista od teorii spiskowych i polityki!!! Nawet jak nie znasz norweskiego, to wujek google ci pomoże. Wymyśłony temat? Sama instytucja nie kryje liczb. Załaczam link. I po co było tyle bzdur pisać? Polityka, pis, konfederacja... Skontaktuj się z byłym konsulem Kwiatkowskim ( bodajże). Tu nie chodzi o politykę, tylko realne zagrożenie! Ja w d mam statystyki. Nie zaryzykowałbym takiej sytuacji i wrócił do kraju. Tak też zresztą robię w tym roku. Nic mi po kasie. Życie to nie pieniądze. W tym roku wracam do ojczyzny. Spierd. stąd!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Berto73 napisał:
Ta instytucja nie zabiera tylko Polakom. Rozumiem patologie i ćpunów.
Problem tkwi w postrzeganiu, definiowaniu pojęć " patologia" i "ćpun".
Dopóki tu nie ma absolutnej zgody dotąd będzie spór.
Jak we wszystkim, ze wszystkim.
Takie to proste a najtrudniejsze!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Berto73 napisał:
www.bufdir.no/Statistikk_og_analyse/Barnevern/
1342 odebranych dzieci, ponad 60 000 otrzymało pomoc od państwa rodziców, po złożeniu skargi BV ma 3 miesiące na zajęciu się sprawą po czym sprawa przepada, jasne i czytelne statystyki, strona Polska prowadzi takie statystyki? Nie, ba nawet o nowym prawie BV dotyczącym Polaków w Norwegii żadne media nie poinformowały. Czytaj chłopie że zrozumieniem, bo wyraźnie napisałem, że wątek główny jest zmyślony, a nie Twoje wypociny. O konsulu nie chce mi się rozpisywać ten to był dopiero przekręt...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Berto73 napisał:
Te, specjalista od teorii spiskowych i polityki!!! Nawet jak nie znasz norweskiego, to wujek google ci pomoże. Wymyśłony temat? Sama instytucja nie kryje liczb. Załaczam link. I po co było tyle bzdur pisać? Polityka, pis, konfederacja... Skontaktuj się z byłym konsulem Kwiatkowskim ( bodajże). Tu nie chodzi o politykę, tylko realne zagrożenie! Ja w d mam statystyki. Nie zaryzykowałbym takiej sytuacji i wrócił do kraju. Tak też zresztą robię w tym roku. Nic mi po kasie. Życie to nie pieniądze. W tym roku wracam do ojczyzny. Spierd. stąd!

Ja tam slyszalem, ze juz na lotnisku czeka delegacja z BV i losowo porywa polskie dzieci.
Polskie dzieci maja najelpszy material genetyczny na swiecie, wiec owe porwania wogole nie dziwia.
Polak powinien zostac w Polsce i po polsku wychowywac dzieci, tzn klapsy, bicie oraz terror psychiczny. W Polsce dziecko jest wlasnoscia rodzicow i to tylko rodzice maja prawo do dziecka...co rezultuje coraz czestszymi pobiciami dzieci i nawet smiercia niemowlakow.
No coz. prawdziwy polak wie co robi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok