Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Prozba o Podpowiedz - Norwegia

11 Postów
Andrzej1904
(Andrzej1904)
Wiking
Witam dwa tygodnie temu wzielem slub w polsce jestem w Norwegi od sierpnia ale od listopada mam D numer ale dopiero od stycznia tego roku podjelem prace w Norweskiej Firmie Moje pytanie jest takie .. Chce zeby moja zona przeszla na moje ubespieczenie bo musi miec tutaj swojego lekarza bo Zona jest w 6 Miesiacu ciazy Dziekuje wszystkim za podpowiec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Tak to wszystko zagmatwałeś że nie wiadomo od czego zacząć hehe..ale postaram sie pomóc.. Od kiedy żona przebywa w norwegi? Czy ma rejestracje pobytu? Z twojego posta wnioskuje ze ona nie ma d numeru.. A takowy mieć musi.. Aby kozystac ze służby zdrowia ..wystarczy ze dostanie rejestracje pobytu jako poszukująca pracy i zarejestruje sie w NAV.. Opieka ciężarnych jest w NO darmowa ale ona musi miec nr personalny stały lub tymczasowy i albo pracowac albo byc zarejestrowana jako pracy poszukująca.. Jesli ona byłaby w PL to sytuacja wyglądałaby inaczej.. Wtedy druk E-106 lub E-109 do Helfo sie składa i uprawnia ją i ciebie do leczenia w PL na twoim ubezpieczeniu w NO..karta ekuz uprawnia tylko w nagłych wypadkach do kozystania ze służby zdrowia wiec w tym wypadku to odpada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok