Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

NRK - Norwegia

3 Posty

(igakot)
Wiking
Dzień dobry, może ktoś będzie wiedział czy w mojej sytuacji można coś zrobić.
W Norwegii jestem od roku z chlopakiem. Kupiliśmy mu telewizor zeby mógł grać w playstation. Nikt w sklepie nie wspomnial nawet o jakies oplacie za telewizje. Podkreslalismy ze telewizor jest potrzebny tylko do grania a nie ogladania tv. Po pol roku mniej wiecej przyszedl rachunek na 6000 nok od nrk, ktory musimy zaplacic a oprocz tego jeszcze dochodza jakies inne oplaty i razem za wszystko bedziemy musieli zaplacic ok 10000 nok. Kontaktowalismy sie juz kilkukrotnie z NRK (odpisali negatywnie po 4 miesiach, ze rozumieja ale...) i tez ze sklepem expert, który nie poinformowal nas przy zakupie o dodatkowych oplatach. Jestesmy w norwegii nowi, nie mielismy pojecia na co sie piszemy. Czy jest jakas szansa na wygranie z NRK i unikniecie placenia tej ogromnej sumy? studiujemy tutaj i nas po prostu nie stac na to zeby nagle tyle zaplacic. poza tym czujemy sie oszukani. bede wdzieczna za odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Trzeba zrobić tzw. Plombering. To znaczy zaplombowac gniazdo antenowe z tv i dokument z plombowania wysłać do NRK. Oczywiście musi to zrobić firma. Poszukaj w necie firm, możesz wpisać w wyszukiwarkę plombering av tv. Po tym zabiegu nie będą już przychodzić oplaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
igakot napisał:
Dzień dobry, może ktoś będzie wiedział czy w mojej sytuacji można coś zrobić.
W Norwegii jestem od roku z chlopakiem. Kupiliśmy mu telewizor zeby mógł grać w playstation.

chyba nawet nie ma sensu ci radzić, abyś sobie chłopaka zmieniła
jesteście siebie warci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
RafałTDW
(RafałTDW)
Wiking
Można powiedzieć że telewizor idzie na eksport do np Polski wtedy jest możliwość uniknięcia opłat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
komu tak powiedzieć, księdzoju?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
Stachu jak nie wiesz to babci klozetowej zamelduj ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
igakot napisał:
Po pol roku mniej wiecej przyszedl rachunek na 6000 nok od nrk, ktory musimy zaplacic a oprocz tego jeszcze dochodza jakies inne oplaty i razem za wszystko bedziemy musieli zaplacic ok 10000 nok.
A dlaczego 6000 a nie 2834? Czyzby za 2 lata?

Z NRK nie wygracie. Byli juz tacy co im sie dom z calym dobytkiem spalil (wlacznie z telewizorem) i tez musieli placic. Powodem jest to, ze NRK lisens to avgift, a nie abonnement.
Czyli musicie zaplacic. Zaplombujcie telewizor, to przynajmniej w przyszlosci nie bedziecie placic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
oslooslo
(oslooslo)
Wiking
Zgadzam się z kolegą wyżej. Firma musi Ci zaplombować gniazdo antenowe. Ja zrobiłam tak ponad rok temu, zapłaciłam 500 nok, a dokument potwierdzający wysłałam mailem do nrk i od tamtej pory anulowali mi abonament. Oczywiście wczesniej zapłaciłam fakturę którą już otrzymałam więc wy też będzicie musieli zapłacić.. Za to kolejnych opłat już nie będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
oslooslo napisał:
Zgadzam się z kolegą wyżej. Firma musi Ci zaplombować gniazdo antenowe. Ja zrobiłam tak ponad rok temu, zapłaciłam 500 nok, a dokument potwierdzający wysłałam mailem do nrk i od tamtej pory anulowali mi abonament. Oczywiście wczesniej zapłaciłam fakturę którą już otrzymałam więc wy też będzicie musieli zapłacić.. Za to kolejnych opłat już nie będzie.


a sprawdzałeś ile kosztuje "odplombowanie" ???? myślę że tv na śmietnik.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiking
Ja nie rozumiem tutaj czegoś, za pół roku 6000kr, to coś jest nie tak. Ja podpisałem umowę z Get na internet, ale oczywiście musiałem też abonamet od nich wziąć, i po pół roku mi przyszło 220 Kr , a teraz jakieś z tego co pamiętam 1600 za pół roku z góry, a nie wierze że aż tyle, jest ich jakiś błąd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok