Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ruszyły studia skandynawistyczne w Gdańsku. Są jeszcze wolne miejsca Edukacja
Monika Pianowska 24 października 2017
13:00

Ruszyły studia skandynawistyczne w Gdańsku. Są jeszcze wolne miejsca

Skomentuj
Wydział Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. wikimedia.org/ fot. Panek/ CC BY-SA 3.0 PL
21 października na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęła się szósta edycja Skandynawistycznych Studiów Podyplomowych – dwuletniego studium dla amatorów krajów Północy.
W roku akademickim 2017/2018 zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach językowych: norweskiej i szwedzkiej. W obydwu z nich zostały jeszcze wolne miejsca, a ponieważ za uczestnikami dopiero pierwszy zjazd, zainteresowani mogą się jeszcze dopisać.
Reklama

Klimaty północnej Europy w Trójmieście

Program podyplomowej skandynawistyki na UG jest skierowany do absolwentów wszystkich kierunków studiów I i II stopnia, którzy chcieliby zdobyć praktyczną wiedzę i kompetencje w zakresie języków, kultury i regionu krajów nordyckich.

Główny cel studiów to właśnie opanowanie jednego z języków skandynawskich nauczanego od podstaw (w bieżącej edycji szwedzkiego lub norweskiego) na poziomie B1.

Poza zajęciami praktycznymi obejmującymi słownictwo i gramatykę, w planie znajdują się wykłady dotyczące kultury, literatury, geografii, historii, mediów i społeczeństw Skandynawii. Dzięki temu nauka wybranego języka skandynawskiego łączy się z poznawaniem kontekstu, w którym ten język funkcjonuje.
Autor: Instytut Skandynawistyki UG
SPS mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę o Skandynawii, ale nie mają na to czasu w środku tygodnia. Zajęcia są bowiem realizowane wyłącznie w soboty, w trakcie dwunastu zjazdów w semestrze, co ma zapewnić słuchaczom częstszy kontakt z opanowywanym językiem.

Prowadzą je doświadczeni dydaktycy, m.in. prof. UG dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska, dr Helena Garczyńska, dr Katarzyna Michniewicz-Veisland, dr Karolina Drozdowska oraz mgr Małgorzata Boduch. Funkcję kierownika studium pełni prof. UG, dr hab. Maria Sibińska.
Kadra naukowa SPS. Od lewej: dr Helena Garczyńska, dr Katarzyna Michniewicz-Veisland, dr Maja Chacińska (specjalista od skandynawskich mediów publicznych), prof. UG, dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska (w podróży studyjnej po Telemarku) .
Kadra naukowa SPS. Od lewej: dr Helena Garczyńska, dr Katarzyna Michniewicz-Veisland, dr Maja Chacińska (specjalista od skandynawskich mediów publicznych), prof. UG, dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska (w podróży studyjnej po Telemarku) . Instytut Skandynawistyki UG
Podyplomowe Studia Skandynawistyczne skłądają się w sumie z czterech semestrów, przy czym opłata semestralna wynosi 1950 złotych. Więcej informacji na temat przebiegu studiów i zapisów na wolne miejsca można uzyskać w sekretariacie Instytutu Skandynawistyki (tel.: 58 523 30 30) oraz na stronie kierunku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas