Biznes i gospodarka

Do Norwegii zawita Gigaboks: NorgesGruppen chce rewolucji w zakupach nad fiordami

Emil Bogumił

15 stycznia 2022 08:00

Udostępnij
na Facebooku
Do Norwegii zawita Gigaboks: NorgesGruppen chce rewolucji w zakupach nad fiordami

Gigaboks ma umożliwić konsumentom zakup towarów w hurtowych ilościach. fot. materiały prasowe NorgesGruppen

Norweski potentat spożywczy NorgesGruppen planuje otwarcie nowej sieci sklepów. Koncern chce wzorować się na zachodnich odpowiednikach. Placówki będą przeznaczone dla osób, które chcą dokonać zakupów w hurtowych ilościach.
Reklama
Pierwszy Gigaboks będzie dostępny dla klientów wiosną 2022 roku. NorgesGruppen zlokalizuje go w części hurtowej Metro Senter w Lørenskog (Viken). Norweski potentat spożywczy chce, by do 2025 roku powstało w kraju 10 podobnych sklepów. Dobór i ekspozycja produktów dostępnych w placówkach ma wyróżniać się na tle pozostałych marketów. Będą w nim oferowane towary w rozmiarach niespotykanych dotąd w Norwegii.

– Chcemy zapewnić Norwegom nową możliwość zrobienia zakupów poprzez wprowadzenie koncepcji magazynu, który oferuje duże opakowania i marki o dobrej jakości i cenie. Wierzymy, że nikt nie oferuje w Norwegii tego, co chcemy wprowadzić – przekonuje dyrektor generalny NorgesGruppen Runar Hollevik. Powierzchnia nowych sklepów ma wynosić około 2,5 tys. metrów kwadratowych. Półki mają zastąpić kosze i palety towarowe.

Gigaboks powstrzyma handel transgraniczny?

– Naszymi klientami będą osoby, które lubią mieć pełną zamrażarkę i wystarczającą ilość papieru – tłumaczy na łamach E24 kierownik projektu Terje Systad. W NorgesGruppen odpowiedzialny jest za obsługę klienta korporacyjnego. Oferowane przedsiębiorstwom produkty mają być teraz możliwe do zakupu przez zwykłych konsumentów. Wierzy, że nowe sklepy będa atrakcyjne dla osób, które po duże zakupy wybierały się zagranicę. – Zaoferujemy ludziom coś innego, co może ograniczyć wyjazdy do Szwecji – dodaje Systad.
Sklepami opartymi na podobnej koncepcji są placówki Europris. Gigaboks ma jednak oferować szerszy wybór żywności oraz towary z kuchni całego świata.

Sklepami opartymi na podobnej koncepcji są placówki Europris. Gigaboks ma jednak oferować szerszy wybór żywności oraz towary z kuchni całego świata./zdjęcie poglądowe, stock.adobe.com/licencja standardowa

NorgesGruppen to największa grupa spożywcza w Norwegii. Należą do niej marki Kiwi, Spar i Meny. W 2020 roku jej obroty wyniosły 101 mld NOK.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram