Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Zaszczepieni trzema dawkami unikną testów PCR. Mogą zbadać się sami

Monika Pianowska

21 stycznia 2022 20:30

Udostępnij
na Facebooku
30
Zaszczepieni trzema dawkami unikną testów PCR. Mogą zbadać się sami

Decyzję wydała minister zdrowia Ingvild Kjerkol. flickr.com/ Statsministerens kontor/ fot. Ingrid B. Myklebust, SMK/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przyjęły trzecią dawkę szczepionki przeciwko covid-19 lub dwie dawki preparatu i przeszły infekcję koronawirusową, mogą uniknąć wykonania potwierdzającego testu PCR. To decyzja minister zdrowia i opieki Ingvild Kjerkol, pisze rząd w wieczornym komunikacie prasowym z 21 stycznia.
Reklama
Oznacza to, że jeśli samodzielnie wykonają one test na obecność koronawirusa i jego wynik okaże się pozytywny, nie muszą po tym udawać się do stacji testowej na dodatkowe badanie. Władze zalecają jednocześnie, aby takie osoby skorzystały z gminnych rozwiązań rejestracji autotestów. Rząd postanowił zwolnić pewną grupę z obowiązku potwierdzenia infekcji stacjonarnie, aby odciążyć stacje testowe w Norwegii. W związku z rosnącą liczbą zakażeń sars-cov-2 mogą one odczuwać w najbliższym czasie wzmożoną presję.
Od teraz wystarczy, aby niektóre osoby wykonały autotest w domu.

Od teraz wystarczy, aby niektóre osoby wykonały autotest w domu.stock.adobe.com/licencja standardowa

– Poprosiliśmy Norweski Urząd ds. Zdrowia i Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) o ocenę systemu testowego (...). Na podstawie odpowiedzi jasno widać, że możemy teraz otworzyć się na tych, którzy otrzymali trzy dawki szczepionki lub dwie dawki i przeszli infekcję w ciągu ostatnich trzech miesięcy, bez konieczności wykonywania potwierdzającego testu PCR – powiedziała cytowana w komunikacie rządowym minister zdrowia Ingvild Kjerkol. Do tej pory 2,5 miliona mieszkańców Norwegii przyjęło już trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa.
Kjerkol zleciła już organom ds. zdrowia, aby wkrótce nawiązały dialog z gminami i zaktualizowały zalecenia dotyczące tego, komu należy zaproponować potwierdzające testy PCR. Zaapelowała także do wszystkich, którzy pozytywnie przejdą autotesty, aby rejestrowali się w gminnych systemach, ponieważ pomoże to służbie zdrowia monitorować sytuację epidemiczną w kraju fiordów. Dotychczas takie rozwiązanie posiadają 132 gminy, ale mają do nich dołączyć kolejne.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


LewySierpowy

31-01-2022 19:22

Srednio ceny zywnosci podrazaja 2% w skali roku,w tym roku to podwyzka rzedu 5-10%, gwaltowny wzrost cen za energie odbije sie konsumentom w drugim kwartale roku,gdy piekarnie,dostawcy warzyw i owocow,skoncza sie kontrakty na tzw.fastpris dla sklepow i hipermarketow,i beda podpisywali nowe umowy z sieciowkami,a dopiero zaczynamy od podstawy gospodarki,nastepnie przychodza uslugi,towary budowlane to wzrost cen o 15-20%,nieruchomosci a wszczegolnosci lokalu pod prowadzenie wlasnej dzialalnosci to nie jeden znajomy dostal nagly wzrost ceny najmu z 21000 na 33 000 nok,ceny hytt tez mocno w gore za wynajem czy kupno,hytty nie zostaly objete pomoca panstwa za podwyzke pradu,ceny za ladowanie elektrykow 20% w gore,firmy tna dodatki, trzeba byc slepcem,by nie widziec co panstwa przez glupote,zrobily,zniszczyly gospodarki by zwalczac korona wirusa,ktorego wiadomo bylo ,ze sie nie da

Aleksandra Ola

30-01-2022 13:49

To ciekawe czemu nasi „kochani” politycy przegłosowali aby nie musieli się szczepić tym gownem. Ciekawe czemu moja koleżanka która pracuje w szpitalu odbiera mnóstwo telefonów z chorobami po szczepieniu ?! Idź się zaszczep od razu 8 dawkami bo narazie tyle jest przewidywane. Każdy zaraza tak samo!

Daniel Rosinski

24-01-2022 13:51

A tutaj pielegniarka z Bergen mowila publicznie przedwczoraj 22.01.22 czy z powodu korony ludzie leza w szpitalu...

youtu.be/J4dpr1m6Zds

Daniel Rosinski

24-01-2022 13:39

" elita wszystko wiedzącą która zabiera miejsca w szpitalach innym chorym" oboje rodzicow mojego przyjaciela pracowali w szpitalu jego mam od pol roku na emeryturze slyszalem co innego ze jest pol na pol z czego niezaszczepieni chorzy to zawsze osoby z innymi przypadlosiami nie trzeba sie starac aby znalesc tam osoby wazace ponad 120kg.

Nie uzyskalem odpowiedzi na pytanie kto to jest antyszcepinkowiec oprocz prob obrazania...

lilyerikson

24-01-2022 10:43

niestety muszę się zgodzić.

55555555 55555555

23-01-2022 21:30

...był by sukces ....A tak za przeproszeniem.... dupa.

55555555 55555555

23-01-2022 21:22

Władziu to jak ten ostatni wpis ma się do poprzednich? ..."antyszczepionkowcy" "płaskoziemcy"...czy to nie jest odczlowieczanie adwersarzy? ..."zdrowo myślący...odporni na naukę "....dzikusy?... zdaje mi się że jednak tak. Gdybys zaczął tak jak żeś skończy czyli że każdy człowiek ma wolą wolę

Wladyslaw Rutkowski

23-01-2022 16:19

Daniel Rosiński. Nikt tu nie mówi że jesteś wrogiem albo podczłowiekiem. Nie szczep się jak nie lubisz. Nikt nie chce do ciebie strzelać a wręcz odwrotnie. Zdrowia życzę.

Daniel Rosinski

23-01-2022 14:40

Na konwncjonalnej kazdej wojnie zwykle jakis system polityczny definiuje wroga jako na przyklad jako podczlowieka "antyszcepionkowca" albo ze to dzikusy i trzeba ich umoralnic lub oswiecic (w kazdym razie dehumanizacja jest zawsze obecna) do ktorego pozniej mozna strzelac bez poczucia winy i kary.

Daniel Rosinski

23-01-2022 14:21

Co do krytycznego myslenia, oprocz resett.no dobry jest tez steigan.no, document.no, nyhetspeilet.no, alternativmedia.no.
Najbardziej rzeczowy jest steigan.no tak z obserwacji.

Facebook Messenger YouTube Instagram