Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Aktualności

Zabił dwie osoby w klubie gejowskim. Czeka go 30 lat więzienia

Monika Pianowska

10 listopada 2023 17:29

Udostępnij
na Facebooku
5
Zabił dwie osoby w klubie gejowskim. Czeka go 30 lat więzienia

Policyjna Służba Bezpieczeństwa (PST) określa masową strzelaninę jako akt terrorystyczny na tle skrajnego islamizmu. Politi- og lensmannsetaten/CC by 0

Zaniar Matapour, mężczyzna odpowiedzialny za atak na dwa kluby w Oslo w czerwcu ubiegłego roku, został oskarżony o poważne akty terroryzmu. Podczas konferencji prasowej 10 listopada podano, że sprawa może potrwać ponad dwa miesiące. Znane są daty.

Policja go znała

W czerwcu ubiegłego roku dwie osoby zginęły, a 21 zostało rannych, gdy Matapour oddał 10 strzałów z karabinu maszynowego i 8 z pistoletu w pubach Per på Hjørnet i London Pub. Z aktu oskarżenia wynika, że ​​w rejonie, w którym strzelał, znajdowało się co najmniej 560 osób.
Na proces przeciwko napastnikowi wyznaczono okres od 11 marca do 16 maja 2024 r. Matapour jest oskarżony po strzelaninie w klubie gejowskim 25 czerwca 2022. Kara może wynieść 30 lat, oświadczył prokurator stanowy Sturla Henriksbø. Najwyższy wymiar kary w Norwegii to 21 lat.
Z aktu oskarżenia wynika, że ​​w rejonie, w którym strzelał, znajdowało się co najmniej 560 osób.

Z aktu oskarżenia wynika, że ​​w rejonie, w którym strzelał, znajdowało się co najmniej 560 osób.Źródło: Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Policyjna Służba Bezpieczeństwa (PST) określa masową strzelaninę jako akt terrorystyczny na tle skrajnego islamizmu. PST wiedziało o Matapourze od 2015 r., obawiając się, że uległ on wówczas radykalizacji i należał do sieci kontaktów skrajnych islamistów w Norwegii. Mimo to wśród ustaleń z raportu znajduje się wzmianka, że służby nigdy nie wszczęły dochodzenia zapobiegawczego przeciwko mężczyźnie, mimo że uznano go za potencjalne zagrożenie.
Komisja uważa, że ​​atakowi można było zapobiec, a PST nie potraktowało zagrożenia terrorystycznego wystarczająco poważnie.
Źródła: Dagbladet, Mojanorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Morgenstern

14-11-2023 23:28

Breivik to tutejszy celrbryta nie obrazajcie go i nie stawiajcie obok pospolitego mordercy bo wytoczy wam sprawe z puchy I JA PRZEGRACIE.
TU ZYCIE I WSZYSTKO Z NIM ZWIAZANE PODLEGA "prawu" kiedys norweskiemu dlatego jest jak jest.Jest kartel.przestepczy NAV kontroluje i zarzadza wszystkimi A TO ZE NOTORYCZNIE LAMIE PRAWO NIE PRZESTZEGA PRAW CZLOWIEKA I WIELE INNYCH PRAW TO CO???
JAKAS NOWOSC? SKANDAL? WSZYSCY A NAJLEPIEJ kiedys norwedzy O TYM WIEDZA.
75 lat minelo jak zostali bez "mentora" a w urzedach do spraw dyskryminacji czas sie ZACZYMAL

Ryszard Lwie Serce

11-11-2023 18:26

To fakt , rzeczywiście odklejona sprawa.Breivik za ponad 70 dzieci dostał jakieś skromny wyrok a za 2 "homusi" 30 !

Myśliwy

11-11-2023 10:17

Za 2 gejów grozi więcej niż Brevikowi który się lepiej postarał. Takie prawo . Dyskryminacja nawet w kodeksie karnym.
Szkoda że za morderstwo nie ma kary śmierci byłby spokój a my nie musielibyśmy utrzymywać z naszych podatków wakacji morderców w darmowym hotelu.
.

kotadolf .

11-11-2023 07:28

No i co z tego, ze w gejowskim?

jacek lytaw

10-11-2023 20:07

Tja.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok