Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nawet 15% rabatu na S1 i EKUZ

Reklama

Aktualności

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej

Emil Bogumił

09 czerwca 2024 21:00

Udostępnij
na Facebooku
4
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej

Ugrupowanie Donalda Tuska po raz czwarty zwyciężyło w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Fot. Krystian Maj/KPRM (Flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0 DEED)

Za nami głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy w kraju i za granicą wybrali 53 przedstawicieli, którzy będą reprezentować kraj w Europarlamencie przez kolejną, pięcioletnią kadencję. Który komitet mógł liczyć na najlepszy wynik?
9 czerwca Polacy najchętniej stawiali znak X przy kandydatach Koalicji Obywatelskiej. Ugrupowanie premiera Donalda Tuska mogło liczyć na 38,2 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęły:

– Prawo i Sprawiedliwość – 33,9 proc.
– Konfederacja – 11,9 proc.
– Trzecia Droga – 8,2 proc.
– Lewica – 6,6 proc.

Sondażowa liczba mandatów

Na podstawie sondażu exit poll można obliczyć, że komitety wyborczy zdobyły następującą liczbę mandatów:

– Koalicja Obywatelska – 21 mandatów,
– Prawo i Sprawiedliwość – 19 mandatów,
– Konfederacja – sześć mandatów,
– Trzecia Droga – cztery mandaty,
– Lewica – trzy mandaty.

– Mamy nadzieję, że oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego zostaną podane w poniedziałek około godziny 15:00 – poinformował w niedzielę przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Po zaprezentowaniu oficjalnych danych wiadome będzie, którzy kandydaci otrzymali miejsce w Europarlamencie oraz jak prezentują się wyniki wśród Polaków głosujących za granicą.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


LewySierpowy

10-06-2024 17:46

Myśliwy napisał:
Konfa progres z 8 na 12% Braun z gaśnicą pozamiatał
Dla mnie jest to konfederacja targowicka,w 1795r. doprowadzila do rozbioru Polski,z Braunem na pewno rozbiora Polske i dadza ja ruskom.Te glaby z konfederacji targowickiej podpisali Konfederacje Gietrzwaldzka ,,ze jak dojda do wladzy to prawo koscielne bedzie stalo nad polskim (sic!) www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/ ,kto na takich idiotow bez programu glosuje? gdzie nawet Mentzen nie wie z czego pokryje swoje obietnice,to tylko pokazuje zidiowacenie spoleczenstwa,wystarczy cyrk z gasnica zrobic i tym niby wam dobrobyt poprawi? w Brukseli ,nawet go tam nikt nie bedzie sluchal,bo nic ciekawego nie zaproponuje,jak Korwin Mikki Mouse bedzie spal i zyl z naszych podatkow za nic nie robienie

Ryszard Lwie Serce

10-06-2024 16:07

I znowu pisiorki płaczą...

Myśliwy

10-06-2024 00:25

Konfa progres z 8 na 12% Braun z gaśnicą pozamiatał

Adam Kamysz

09-06-2024 22:27

Konfederacja = 11,9% czyli totalny obciach, no ale może to i dobrze, że Braun się dostał. W PE nie cackają się z sowieckimi wycieruchami. Szybko zrobią z nim porządek, a my nie będziemy musieli oglądać tej faszystowskiej mordy w Sejmie RP.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok