Aktualności

Wizz Air tnie połączenia do Norwegii: ograniczenia rejsów w całej Polsce

Emil Bogumił

23 września 2020 11:35

Udostępnij
na Facebooku

Utrudnienia czekają podróżujących do Norwegii z większości portów lotniczych w Polsce. Fot. materiały prasowe Wizz Air

Wizz Air zdecydował się zawiesić lub ograniczyć kilkaset połączeń z całej Polski. Redukcja dotyczy również tras do Norwegii. Zmiany okażą się najbardziej uciążliwe dla osób, które podróżowały dotychczas z Gdańska.
Reklama
Część tras zostanie w pełni zawieszona od października. Od 3 października do 3 grudnia nie polecimy z Gdańska do Tromsø. Połączenia z Bodø powrócą do systemu rezerwacji 6 grudnia. Daleko idące zmiany dotkną także pasażerów lotów do Kristiansand. Wizz Air zawiesił trasę na pół roku. Samoloty wystartują do miasta z Gdańska dopiero pod koniec marca 2021 roku.
Jak informują portale branżowe, m.in. Fly4free oraz Latamy z Gdańska, zawieszenie trójmiejskich tras nie jest ostatnim utrudnieniem, które czeka podróżujących do Norwegii. Cięcia dotkną również połączeń:
  • Katowice-Oslo (ograniczenie liczby połączeń od października),
  • Kraków-Trondheim (trasa zawieszona od 4 do 25 października, później ograniczona).
Wizz Air wciąż nie wydał oficjalnego komunikatu dotyczącego jesiennej oraz zimowej siatki połączeń pomiędzy Polską a Norwegią. Oczekujemy na odpowiedź przewoźnika, dotyczącą potencjalnych ograniczeń w nadchodzących miesiącach.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram