Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Vestlandet znów w strugach deszczu: „To nie zdarza się co roku” Aktualności
Monika Pianowska 09 października 2018
12:36

Vestlandet znów w strugach deszczu: „To nie zdarza się co roku”

Skomentuj
Nie każda jesień w zachodniej części Norwegii jest aż tak deszczowa, jak w tym roku. pixabay.com/ CC0 Creative Commons
Norweski Instytut Meteorologiczny po raz kolejny tej jesieni ostrzega przed intensywnymi opadami. 9-10 października mieszkańcy zachodniej części kraju mogą się spodziewać średnio 70-110, do nawet 150 milimetrów deszczu w ciągu doby. Ogłoszono już żółty poziom zagrożenia powodziowego.
Meteorolodzy uspokajają jednak, że na wyższy poziom w najbliższych dniach się nie zanosi, a intensywne opady będą różnić się od ostatnich wrześniowych ulew większym rozłożeniem w czasie (ok. 110 milimetrów na 24 godziny). Zalecają jednak, by zachować ostrożność szczególnie blisko wybrzeża, które mają nawiedzić sztormy, dodatkowo w górzystych częściach Vestlandet istnieje zwiększone ryzyko osuwisk i lawin kamiennych.
Instytut Meteorologiczny zaznacza, że chociaż nie każdy początek norweskiej jesieni wiąże się z tak silnymi opadami i trudne warunki atmosferyczne mogą zaskoczyć niejednego mieszkańca kraju fiordów, osoby zamieszkujące Vestlandet same mogą spróbować nie dopuścić do zalania domostw, m.in. udrażniając studzienki zasypane przez liście, a utrudnienia na drogach ominąć, korzystając z objazdów. Droga E16 między Bergen a Voss może się okazać tymczasowo nieprzejezdna z powodu dużej ilości wody i ryzyka osuwisk.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas