Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zagrożenie powodziowe w wielu częściach kraju. Uwaga na wiatr i ulewy Aktualności
Hanna Jelec 07 września 2018
12:02

Zagrożenie powodziowe w wielu częściach kraju. Uwaga na wiatr i ulewy

Skomentuj
Deszczu nie unikną m.in. mieszkańcy Oslo, Kristiansand i Stavanger. fotolia.com/Royalty Free
Z piątku na sobotę spodziewa się silnych opadów deszczu w sporej części kraju. Meteorolodzy ostrzegają przed ogromnymi ulewami w Østlandet, m.in. w okolicach Buskerud, Telemark i Oslo. Powodzi i podtopień spodziewa się w szczególności Agder. Na wiatr i ulewy muszą uważać także mieszkańcy Rogaland – w ciągu 12 godzin spadnie tu nawet do 70 mm deszczu.
Reklama
Meteorolodzy ostrzegają, że pomiędzy 8 a 9 września ulewy wystąpią w niemal całym kraju. W Østlandet i Rogaland wprowadzono nawet pomarańczowy poziom zagrożenia powodziowego.

Deszczowo na południowym wschodzie kraju

Silny deszcz, a miejscowo także wiatr, nawiedzi południowo-wschodnią część Norwegii już w piątek. Lokalnie spadnie tu nawet do 60 mm deszczu w ciągu 12 godzin.

Z uwagi na opady przewiduje się wysokie zagrożenie powodziami. Tyczy się to przede wszystkim okolic Buskerud, Telemark i Vesfold – 7 września ogłoszono tu „pomarańczowy alarm” powodziowy. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy gęsto zabudowanych obszarów.

Nie wyklucza się także podtopień w okolicach Oslo, Akershus, Oppland i Østfold. W ciągu trzech godzin ma tu spaść do 40 mm deszczu. Dla tych obszarów wydano „żółty alarm”. Meteorolodzy podkreślają jednak, że niższy poziom zagrożenia powodziami nie powinien zwalniać mieszkańców z zachowania czujności – ulewy mogą narobić tu sporo szkód.

Ostrzeżenia dla południa

Komunikaty wydano także dla południa kraju. Na baczności powinni mieć się przede wszystkim mieszkańcy Kristiansand – tu ostrzeżenia tyczą się nie tylko silnych opadów deszczu, lecz także wichur i możliwych opadów gradu. Meteorolodzy nie wykluczają też niebezpieczeństwa związanego z osuwiskami ziemi. 

Niepogoda nawiedzi także Rogaland. W Stavanger w ciągu 12 godzin ma spaść około 70 mm deszczu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas