Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„To kolejny radosny dzień”: Norwegia odmraża zajęcia sportowe Aktualności
Emil Bogumił 20 maja 2020
09:55

„To kolejny radosny dzień”: Norwegia odmraża zajęcia sportowe

Skomentuj
Szczegółowe wytyczne mogą różnicować sport i stworzyć odmienne warunki dla każdej dyscypliny. Fot. Pexels
Minister kultury Abid Raja ogłosił kontrolowane wznowienie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Od 15 czerwca najmłodsi będą mogli powrócić do treningów, z zachowaniem nowych środków ostrożności. Nowe wytyczne zostaną opracowane do końca maja.
Jak przyznał minister kultury, zarówno on, jak i Norweska Federacja Sportu, chcieli doprowadzić do szerokiego otwarcia w sporcie. Nowe regulacje, wchodzące w życie 15 czerwca, obejmą wszystkie dyscypliny z ograniczonym kontaktem fizycznym, które można uprawiać na zewnątrz. Abid Raja precyzuje, że ważna będzie możliwość zachowania jednego metra odstępu pomiędzy zawodnikami. W tej grupie dyscyplin znajduje się m.in. piłka nożna.

Kto skorzysta na liberalizacji przepisów?

Nowe regulacje dotyczą dzieci i młodzieży, czyli wszystkich mieszkańców Norwegii poniżej 20 roku życia. – To kolejny radosny dzień i kamień milowy na drodze do kontrolowanego wznowienia sportu w Norwegii. Uważam, że minister kultury i Norweska Federacja Sportowa mają wspólny cel, by jak najszybciej umożliwić dzieciom powrót do zajęć sportowych – przyznała Berit Kjøll, prezes Norweskiej Federacji Sportowej.

W opracowaniu nowych wytycznych kluczową rolę odegra Dyrekcja Zdrowia. Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do niej z prośbą o zmianę odpowiednich przepisów. Mają być sformułowane tak, by dzieci mogły uczęszczać na zajęcia, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nowe wytyczne pojawią się do 1 czerwca.
Powrót sportu wyczynowego związany jest m.in. z odmrożeniem imprez masowych.
Powrót sportu wyczynowego związany jest m.in. z odmrożeniem imprez masowych. Źródło: fotolia.pl - royalty free
Norweska Federacja Sportu i minister kultury zdecydowali się na ten krok, ponieważ bali się zaniku motywacji wśród najmłodszych. Berit Kjøll przyznała, że dalszy brak aktywności fizycznej mógłby wiązać się z pogorszeniem wyników w nauce i osiągnięciach sportowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas