Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Sekslalki w kształcie dzieci na receptę dla pedofilów. „To może zapobiec przestępstwom” Aktualności
Monika Pianowska 20 maja 2019
15:29

Sekslalki w kształcie dzieci na receptę dla pedofilów. „To może zapobiec przestępstwom”

38
Skomentuj
W wyniku akcji celników i policji od 2017 za kratki trafiła część osób, które zamawiały erotyczne lalki przez internet. Rewizje wykazały, że posiadały materiały o treści pedofilskiej. pixabay.com/ CC0 Creative Commons
Przed dwoma laty Norweska Policja Kryminalna (Kripos) we współpracy ze Służbą Celną rozpoczęłą akcję konfiskowania zamawianych z zagranicy do kraju fiordów erotycznych gadżetów. Chodzi o realistyczne lalki przypominające dzieci – zdaniem służb naruszające paragraf 311 Kodeksu Karnego związany z seksualizacją najmłodszych.
Podczas jednak gdy policjanci i celnicy namierzają adresatów podejrzanych zabawek, przekonani o tym, że ich dystrybucja jest nielegalna i może prowokować przestępstwa na tle seksualnym, z innej stony padła propozycja… wypisywania pedofilom sekslalek na receptę. Miałyby pomóc dać upust zabronionym żądzom.
Reklama
Autorem kontrowersyjnego pomysłu, który jako pierwszy opisał dziennik VG, jest psycholog Pål Grøndahl. W rozmowie z norweską gazetą stwierdził, że wcale nie udowodniono pobudzającego do wykorzystywania dzieci działania lalek – równie dobrze zabawki mogą więc przynieść odwrotny efekt, stanowiąc swego rodzaju „wentyle” i wręcz zapobiegając pedofilskim działaniom z wykorzystaniem prawdziwych dzieci.

Zamówili lalki i wylądowali w areszcie

Przypomnijmy: po szokującym odkryciu, o którym poinformowali dwa lata temu przedstawiciele Norweskiej Policji Kryminalnej i Służby Celnej, rozpoczęła się ogólnokrajowa akcja konfiskowania wzbudzających podejrzenia przesyłek. Wówczas na jaw wyszło przechwycenie 21 zamówionych w internecie lalek do złudzenia przypominających dzieci, w przypadku części adresatów – a byli to mężczyźni w wieku 18-60 lat – wszczęto postępowanie karne. Rewizje wykazały bowiem, że posiadali materiały pedofilskie (zdjęcia i nagrania ukazujące wykorzystywanie seksualne nieletnich).
Tymczasem od  2017 roku policjantom udało się skonfiskować już 55 sztuk importowanych z zagranicy lalek zaprojektowanych ewidentnie na podobieństwo dzieci. Przeczyć argumentowi, że to „regularne” sekszabawki dla dorosłych, mogły chociażby ich wzrost (przeważnie ok. 140 cm), dziecięce ubrania i budowa klatek piersiowych.

Według Kripos paragraf 311 Kodeksu karnego (Straffeloven) może pociągać do odpowiedzialności karnej za zamawianie lalek zaprojektowanych jako dzieci, ponieważ prawo zabrania „produkcji przedstawiających nadużycia seksualne wobec dzieci lub takich, które seksualizują dzieci”. Przede wszystkim w mniemaniu Kripos wspomniane ​​lalki wykonane są w bardzo realistyczny sposób, a stosunek seksualny z kukłami może z kolei przełamywać bariery w kwestii molestowania prawdziwych dzieci. Wewnętrzne statystyki policji kryminalnej świadczą bowiem o tendencji, że osoby mające dostęp do materiałów pedofilskich popełniają przestępstwa seksualne.

„Pozwólmy im znaleźć drogę ujścia”

Obaw celników i policjantów nie podziela jednak najwyraźniej Pål Grøndahl. Jak piszą dziennikarze VG, chce on zastosować sekslalki w kształcie dzieci na potrzeby… eksperymentu naukowego. Jego zdaniem mogłyby zadziałać jak lekarstwo w terapiach dla osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami preferencji seksualnych, w tym przypadku pedofilów. – Nie wiemy przecież, czy takie gadżety erotyczne rzeczywiście prowadzą do molestowania dzieci. Równie dobrze mogą przynieść odwrotne działanie i zapobiegać przestępstwom, działając jak „wentyl” – powiedział w wywiadzie dla norweskiego dziennika.
Grøndahl proponuje wypisywać recepty na gumowe lalki i sprawdzić, czy rzeczywiście są w stanie zapewnić pedofilom „drogę ujścia”. Tłumaczy, że osoby z takimi preferencjami seksualnymi spotykają się na każdym kroku z obrzydzeniem, jednak należy znaleźć dla nich alternatywę umożliwiającą rozładowanie napięcia bez krzywdzenia kogokolwiek. Potencjalne rozwiązanie widzi właśnie w erotycznych zabawkach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 23-05-2019 06:22

Xx1 napisał:
Postęp to jest latanie w kosmos, pokonywanie kolejnych chorób, mądry rozwoj technologi... W Sodomie (Sodoma to tylko przykład) homoseksualizm, kazirodztwo, pedofilia i inne dewiacje były w pełni akceptowalne a to było tak dawno wiec o jakim postępie jest mowa?
Ta definicja \"postępu\" jest z tej samej epoki co definicje w/w . I to ma się tak samo jak pojmowanie i interpretacje w/w...

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 23-05-2019 05:30

Gregor1983 napisał:
Joanno kim ty jestes zeby pouczac wszystkich tutaj i do kazdego kogos komentaza masz swoje ale. Kazdy ma swoje mysli i zdanie na temat , ja w twoje nie wnikam wiec ty nie wnikam w twoje i nie jestem tutaj nowy bo jestem tu 14 lat wiec troche tu siedze . Jedyne co mnie tu interesuje dlaczego usowaja tutaj wypowiedzi . Juz nawet redaktozy z mojej norwegi sa pod dyktando norwegow . Przecierz jest wolnosc slowa i moge pisac i mowic to co chce , niech wlasnie widza ludzie i czytaja co kto do czego ma . Pozdrawiam
Dziwne, że nie usunęli tego wpisu, bo zgodnie z regulaminem(na który się zgodziłeś zakładając tu konto) nie piszesz po polsku.
Dalej według tego co napisałeś : \"Przecierz jest wolnosc slowa i moge pisac i mowic to co chce , niech wlasnie widza ludzie i czytaja co kto do czego ma\" - my Joanny piszemy co chcemy.
Zawsze i wszędzie o ile starczy mi ochoty i cierpliwości będę zachęcać do eliminowania stresu, reagowania na głupotę, chamstwo i przysłowiowe \"kije w dupskach\". Twoja interpretacja to \"pouczanie\" co jest dla mnie dziwne. Możesz podać jakiś konkretny przykład?Może zrozumiem?

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 21-05-2019 17:56

Każdy jest wolny. Ludzie wierzący wiedza ze maja prawo do grzechu, to nasza sprawa. Prawie każdy zna homoseksualistę i raczej większość normalnie z nimi rozmawia, chodzi bardziej o tych nawiedzonych aktywistów, którzy czuja misje... W wielu krajach związki partnerskie mogą wychowywać dzieci, czasami się tego nie uniknie, kiedy rodzice się rozwiodą a jedno jest homo, ale zabieranie zdrowym rodzinom dzieci i umieszczanie w rodzinach homoseksualnych jest krzywdzące dla tych dzieci. Powinno się przeprowadzić badania ilu jest prawdzwych homoseksualistów a ilu uległo modzie i propagandzie. Ile to było przypadków ze cichy chłopak z wioski wyjechał do Warszawy i by uchodzić za bardziej warszawskiego nagle stał się gejem.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
paweluanset
paweluanset 21-05-2019 17:44
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 21-05-2019 17:37
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Szymon Giełzakowski
Szymon Giełzakowski 21-05-2019 17:16

Nigdzie nie nawiązałem to postępu, chodzi mi tylko żeby nie piętnować ludzi za ich wybory jeżeli nie krzywdzą oni w ten sposób innych ludzi. Poza tym postęp nie ma nic wspólnego z orientacją.

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 21-05-2019 17:13

Postęp to jest latanie w kosmos, pokonywanie kolejnych chorób, mądry rozwoj technologi... W Sodomie (Sodoma to tylko przykład) homoseksualizm, kazirodztwo, pedofilia i inne dewiacje były w pełni akceptowalne a to było tak dawno wiec o jakim postępie jest mowa?

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
paweluanset
paweluanset 21-05-2019 16:54

bojfraoszlo napisał:
Ps. brakuje jeszcze tylko oskarźeń ,źe moderatorzy tego forum to byli agenci.....Mosadu...hahuhahabu
odziwo twoje lewackie posty zostale a inne usunieto

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
paweluanset
paweluanset 21-05-2019 16:54

bojfraoszlo napisał:
...te po usuwane komentarze to wulgaryzmy,rasistowskie,ksenofobiczne wypociny pseudo patriotow...pseudo katolikow
...jezeli wolnosc słowa kojarzy ci sie z tym ,ze jakiš cham z orzełkiem na piersi obraźa inne nacje....to źenuła!

o bezpartyjny lewac powiedz jak twoi idole z PO zmniejszyli czas przedawnienia przesteps pedofilskich z 10 lat na 5 lat
i kto na tym skorzystal

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Szymon Giełzakowski
Szymon Giełzakowski 21-05-2019 15:27

Uważam, że część tego co powiedziałeś jest okej, a z inną podzielam Twoje zdanie. Nie mam nic przeciwko temu, żeby dwóch facetów czy dwie laski chodziły sobie za rękę czy dawały sobie po buziaku jak to robią normalne pary. Migdalenie się w miejscach publicznych niezależnie od orientacji jest często obrzydliwe dla osób które musza na to patrzeć no bo dzieje się to w przestrzeni publicznej. Sam mam znajomych którzy uczestniczą w takich marszach, oczywiście w normalnym ubiorze solidaryzując się z poglądem po prostu nie bycia piętnowanym i daleko im do ludzi paradujących w rajtuzach, uważam, że takie osoby to skrajność, a w każdej grupie znajdzie się skrajność. Co do związków cywilnych raczej nie mam zdania, tzn nie widzę powodu dlaczego mieliby tego nie robić, ale również nie za bardzo wiem po co ludzie to robią mi wystarczy sama świadomość bycia z kimś tak po prostu. Wyjścia powinno się szukać gdzie indziej np. w prawie i zacząć uznawać konkubinat, gdzie osoby w związku mają dostęp do informacji kiedy np. jedna z nich trafi do szpitala czy kiedy chcą razem kupić dom. A co do adopcji dzieci, również nie mam zdania. Uważam jednak, że lepiej kiedy para homoseksualna będzie mogła adoptować dziecko niż ma ono wychowywać się w sierocińcu lub być bite w "normalnej rodzinie". Oczywiście jeżeli dziecko nie będzie zmuszane przez rodziców do naśladowania ich zachowań, a dadzą mu wolny wybór, co tyczy się też rodzin heteroseksualnych. Krótko mówiąc ludzi powinno się oceniać po tym jacy są, a nie po tym z kim sypiają. No i jeszcze jedno czemu Indian powinno się zamykać w rezerwatach? To oni byli prawowitymi właścicielami tych ziem tylko, że im je odebrano, co też było bestialstwem.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas