Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SAS redukuje loty i zawiesza niektóre połączenia Aktualności
Natalia Szitenhelm 04 marca 2020
10:29

SAS redukuje loty i zawiesza niektóre połączenia

Skomentuj
SAS liczy straty w związku z epidemią koronawirusa. MN
Skandynawskie linie lotnicze w komunikacie prasowym z 3 marca poinformowały o ograniczeniu lotów do północnych Włoch, a także zawieszeniu wszystkich połączeń do Hong Kongu. Decyzja SAS jest związana z wybuchem epidemii wirusa COVID-19.
Linia lotnicza poinformowała, że nadal będzie wykonywać połączenia z Norwegii do północnych Włoch, tyle że zmniejszy się liczba lotów na tej trasie. Przedstawiciele SAS twierdzą, że w związku z wybuchem we Włoszech epidemii koronawirusa znacznie zmalało zainteresowanie pasażerów podróżami w tym kierunku. 

Od 5 marca SAS zawiesza też loty do Hong Kongu.
Reklama

Cięcia kosztów

W komunikacie linia informuje, że – w związku z ograniczeniem wielu lotów – wdraża działania, które mają zredukować koszty. SAS informuje, że spore cięcia mogą zostać wprowadzone na trasach europejskich, jak i w samej Skandynawii, by zmniejszyć koszty: paliwa, opłat lotniskowych i pozostałych wydatków. Linia musi też obniżyć koszty administracji, marketingu i promocji, a nawet wynagrodzenia personelu. Na razie nieznane są konkretne działania, jednak już teraz SAS zapowiada, że nie jest lekko – w grę wchodzą nawet zwolnienia pracowników. Firma również wycofała się ze swojej prognozy zysków na 2019/2020, które opublikowała w grudniu ubiegłego roku. Koronawirus z pewnością wpłynie na sytuację finansową SAS, jednak obecnie jest zbyt wcześnie, by dokonać szczegółowej oceny, czytamy w komunikacie.

COVID-19 w Norwegii

Instytut Zdrowia Publicznego poinformował, że w kraju fiordów wykryto 33 przypadki koronawirusa (najnowsze oficjalne dane FHI z 3 marca).
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas