Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Aktualności

Rządzący ostrzegają: przygotujcie się na kolejne obostrzenia

Emil Bogumił

13 stycznia 2021 15:25

Udostępnij
na Facebooku
16

Obowiązujące do połowy stycznia restrykcje zostaną przedłużone. Fot. Eirin Larsen, SMK

Jak poinformowali członkowie rządu obecni na środowej konferencji prasowej, obostrzenia wprowadzone w okresie świątecznym zdały egzamin. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych tygodniach dojdzie do liberalizacji przepisów. Rządzący zwrócili uwagę, że niektóre aspekty życia mogą spotkać się z nałożeniem nowych restrykcji, które pozwolą zahamować wzrost liczby zakażeń koronawirusem.
Reklama
Na konfrenecji prasowej, która odbyła się w środę, 13 stycznia, obecni byli minister sprawiedliwości Monica Mæland, minister zdrowia Bent Høie, minister nauki i szkolnictwa wyższego Henrik Aasheim, dyrektor ds. Zdrowia Bjørn Guldvog i dyrektor FHI Camilla Stoltenberg. Na początku briefingu zwrócono uwagę na problem niechęci przyjezdnych do wykonywania testów po przekroczeniu granicy. – Norwegia posiada obecnie jedne z najsurowszych regulacji, jeśli chodzi o wjazd do kraju. Musimy zareagować na fakt, że przyjezdni nie chcą poddawać się testom. [...] Chcąc pomóc w tej sprawie gminom, rząd utworzy oddzielne krajowe centrum, które zajmie się monitorowaniem podróżujących – poinformowała minister sprawiedliwości Monica Mæland.
Głos w sprawie zabrał również minister zdrowia Bent Høie. Zwrócił uwagę, że większość mieszkańców Norwegii wysłuchała apeli rządzących i ograniczyła kontakty towarzyszkie. Dodał też, że dostosowanie się do restrykcji pozwoliło uniknąć jeszcze większej liczby zakażeń koronawirusem. – Musimy przygotować się na nadchodzące tygodnie, bo mogą być dla nas trudne. Musimy uniknąć tego, co wydarzyło się w innych krajach – zauważył szef resortu zdrowia. 

Rządzący poinformowali też, że w najbliższy weekend – 16 i 17 stycznia – Rada Ministrów podejmie decyzję, jak będą wyglądały nadchodzące tygodnie w kraju fiordów. Jak zauważył Bent Høie, obowiązywanie restrykcji zostanie wydłużone o kolejne tygodnie. Mieszkańcy Norwegii powinni także przygotować się na wprowadzenie nowych obostrzeń.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

- nie jesteś godny miana Polak - boyu.

boj fra oszlo

2 dni temu

..makoski!!!
...nie wyzywaj szczur.e Polaków od łotrów i zdrajców

Mam wielki szacunek do ludzi, którzy twardo stąpają po ziemi, mają swoje zdanie i przez myśl im nie przejdzie by sprzedać swoje ideały za judaszowe srebrniki. Z takimi ludźmi można rozmawiać i się dogadywać choćby dzieliła nas przepaść. Najgorszym typem ludzi są tzw. farbowańcy a dosadniej powiem zdrajcy, którzy wyłącznie dla swojej materialnej korzyści sprzedadzą każdą szczytną ideę i ułożą się z każdym, kto tylko zapłaci. Tym bardziej jest to istotne, że obecne pieniądze drukuje się na potęgę i bez opamiętania a wkrótce najpewniej okaże się, że są one nic warte. Wówczas bieda zweryfikuje kto jest człowiekiem a kto kanalią.

Jeszcze niedawno to chociaż tam było w miarę normalnie.
Niestety i im zaczęło odpierd....,ale czego można się spodziewać, jak się ma w rządzie dewiantów.....

Uderz w stół......

boj fra oszlo

2 dni temu

makoski!!!!
...brzydko piszesz o Polakach...czy jesteś też atysemitą?

Arahan

2 dni temu

Uwielbiam takich ludzi jak Krzysztof Makowski - w gębie Polska, Polska, ale siedzi w Norwegii.

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram