Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Rząd przedłuża restrykcje związane z podróżowaniem: apel o nieplanowanie wyjazdów wielkanocnych

Emil Bogumił

13 stycznia 2021 09:39

Udostępnij
na Facebooku
8

Zalecenia zostaną prawdopodobnie przedłużone także w marcu. Fot. Hans Kristian Thorbjørnsen

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii wydłużyło czas obowiązywania zaleceń dotyczących podróżowania. Oznacza to, że co najmniej do pierwszego marca, rząd będzie dostosowywał przepisy do systemu żółtych i czerwonych państw. Niezmienione pozostaną także kwestie kwarantanny.
Reklama
– Mimo że z pandemią mamy do czynienia od prawie roku, to nadal daleko nam do normalizacji. Sytuacja epidemiczna wciąż szybko się zmienia – zauważyła minister spraw zagranicznych Ine Eriksen Søreide. 12 stycznia rząd zdecydował, że krajowe zalecenia dotyczące podróżowania zostaną przedłużone do pierwszego marca. Oznacza to, że kwestie kwarantanny wjazdowej oraz możliwości wjazdu do Norwegii zostaną uregulowane na podstawie wytycznych Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) oraz organów instytucji europejskich.

Norwegowie mogą zapomnieć o wielkanocnych wyjazdach

Jak zwrócił uwagę norweski rząd, przy tworzeniu krajowych wytycznych, wciąż będą brane pod uwagę: międzynarodowa sytuacja epidemiczna, ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii, system opieki zdrowotnej w poszczególnych państwach oraz ograniczenia nałożone przez inne rządy. Szefowa resortu spraw zagranicznych zwróciła uwagę, że zalecenia zostaną najprawdopodobniej przedłużone. Oznacza to, że wielu Norwegów będzie musiało zrewidować wielkanocne plany. – Odradzamy wszelkich podróży zagranicznych, które nie są absolutnie konieczne. Nadal będziemy robić wyjątki wobec obszarów, które posiadają odpowiednio niskie wskaźniki zakażeń. Należy spodziewać się, że ograniczenia zostaną wprowadzone także na Wielkanoc. Nie powinniśmy planować wyjazdów w tamtym okresie  – podkreśla Ine Eriksen Søreide. Rządzący zwracają uwagę, że głównym zadaniem jest obecnie zatrzymanie transmisji koronawirusa z zagranicy. Wprowadzono w tym celu szereg obostrzeń dla osób przekraczających granicę.
Obecnie jedynie kilka regionów w Finlandii zostało zaznaczonych jako obszary, po powrocie, z których nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa. Podróż z pozostałych państw Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego wiąże się z koniecznością odbycia 10-dniowej kwarantanny. 

Norwegia nie jest osamotniona w kwestii wprowadzania surowych regulacji. Podobne obowiązują prawie we wszystkich państwach europejskich. Polski rząd przedłużył obowiązek kwarantanny dla wybranych podróżujących do końca stycznia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jan Kowalski

14-01-2021 18:47

Bez komentarza......pierd....covidowcy !!!

55555555 55555555

14-01-2021 18:09

Tomasz L . zazwyczaj się z tobą zgadzam tym razem niestety nie... kto ma racje?...czas pokaże ale zapewniam że nie będę miał przyjemności w mówieniu ..." ...a nie mówiłem...?"

Tomasz Lenartowicz

14-01-2021 13:03

Opcje są dwie.
Leczenie psychiatryczne, choć samo skierowanie via to Forum będzie nieskuteczne, oraz trochę samo edukacji.
Mniej „gwiezdnych wojen” a więcej „Fizyka dla szkól średnich”.

Marek Nowak

13-01-2021 18:52

Do Plan C - fakt to cyrk a ty grasz w nim główną rolę klauna. Te twoje rewelacje to tylko dla takich jak ty z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, to typowe dla paranoi urojeniowej. Musisz koniecznie sie leczyć . Pozdrawiam

Ja nusz

13-01-2021 17:43

Jak chcesz to się zaszczep ćwoku na tego koronaświrusa i będziesz bezpieczny. Jak Ci każą goowno zjeść to też zjesz abyś mógł jeździć po świecie?

niewnikajcie

13-01-2021 14:03

Ty buraku.i tak bedziesz musial sie zaszczepic bo cie nigdzie nie wpuszcza bez niej i bedziesz gnil w tym swoim wiejskim mysleniu

minip.70

13-01-2021 12:01

KNOT!

jan kaczmarek

13-01-2021 11:32

Widzę że jakiś nawiedzony jesteś chłopie....
Zmień lekarza...leki...albo owiń się folią aluminiową...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram