Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Aktualności

Rząd przedłuża restrykcje związane z podróżowaniem: apel o nieplanowanie wyjazdów wielkanocnych

Emil Bogumił

13 stycznia 2021 09:39

Udostępnij
na Facebooku
9

Zalecenia zostaną prawdopodobnie przedłużone także w marcu. Fot. Hans Kristian Thorbjørnsen

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii wydłużyło czas obowiązywania zaleceń dotyczących podróżowania. Oznacza to, że co najmniej do pierwszego marca, rząd będzie dostosowywał przepisy do systemu żółtych i czerwonych państw. Niezmienione pozostaną także kwestie kwarantanny.
Reklama
– Mimo że z pandemią mamy do czynienia od prawie roku, to nadal daleko nam do normalizacji. Sytuacja epidemiczna wciąż szybko się zmienia – zauważyła minister spraw zagranicznych Ine Eriksen Søreide. 12 stycznia rząd zdecydował, że krajowe zalecenia dotyczące podróżowania zostaną przedłużone do pierwszego marca. Oznacza to, że kwestie kwarantanny wjazdowej oraz możliwości wjazdu do Norwegii zostaną uregulowane na podstawie wytycznych Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) oraz organów instytucji europejskich.

Norwegowie mogą zapomnieć o wielkanocnych wyjazdach

Jak zwrócił uwagę norweski rząd, przy tworzeniu krajowych wytycznych, wciąż będą brane pod uwagę: międzynarodowa sytuacja epidemiczna, ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii, system opieki zdrowotnej w poszczególnych państwach oraz ograniczenia nałożone przez inne rządy. Szefowa resortu spraw zagranicznych zwróciła uwagę, że zalecenia zostaną najprawdopodobniej przedłużone. Oznacza to, że wielu Norwegów będzie musiało zrewidować wielkanocne plany. – Odradzamy wszelkich podróży zagranicznych, które nie są absolutnie konieczne. Nadal będziemy robić wyjątki wobec obszarów, które posiadają odpowiednio niskie wskaźniki zakażeń. Należy spodziewać się, że ograniczenia zostaną wprowadzone także na Wielkanoc. Nie powinniśmy planować wyjazdów w tamtym okresie  – podkreśla Ine Eriksen Søreide. Rządzący zwracają uwagę, że głównym zadaniem jest obecnie zatrzymanie transmisji koronawirusa z zagranicy. Wprowadzono w tym celu szereg obostrzeń dla osób przekraczających granicę.
Obecnie jedynie kilka regionów w Finlandii zostało zaznaczonych jako obszary, po powrocie, z których nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa. Podróż z pozostałych państw Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego wiąże się z koniecznością odbycia 10-dniowej kwarantanny. 

Norwegia nie jest osamotniona w kwestii wprowadzania surowych regulacji. Podobne obowiązują prawie we wszystkich państwach europejskich. Polski rząd przedłużył obowiązek kwarantanny dla wybranych podróżujących do końca stycznia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bez komentarza......pierd....covidowcy !!!

Tomasz L . zazwyczaj się z tobą zgadzam tym razem niestety nie... kto ma racje?...czas pokaże ale zapewniam że nie będę miał przyjemności w mówieniu ..." ...a nie mówiłem...?"

Opcje są dwie.
Leczenie psychiatryczne, choć samo skierowanie via to Forum będzie nieskuteczne, oraz trochę samo edukacji.
Mniej „gwiezdnych wojen” a więcej „Fizyka dla szkól średnich”.

Marek Nowak

3 dni temu

Do Plan C - fakt to cyrk a ty grasz w nim główną rolę klauna. Te twoje rewelacje to tylko dla takich jak ty z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, to typowe dla paranoi urojeniowej. Musisz koniecznie sie leczyć . Pozdrawiam

Ja nusz

3 dni temu

Jak chcesz to się zaszczep ćwoku na tego koronaświrusa i będziesz bezpieczny. Jak Ci każą goowno zjeść to też zjesz abyś mógł jeździć po świecie?

niewnikajcie

3 dni temu

Ty buraku.i tak bedziesz musial sie zaszczepic bo cie nigdzie nie wpuszcza bez niej i bedziesz gnil w tym swoim wiejskim mysleniu

minip.70

3 dni temu

KNOT!

jan kaczmarek

3 dni temu

Widzę że jakiś nawiedzony jesteś chłopie....
Zmień lekarza...leki...albo owiń się folią aluminiową...

PLAN-C

3 dni temu

Jaka pandemia o czym wy piszecie ?
Testy które jak sami porducenci podają nie mogą służyć w celu diagnozy używane są do określania ilości zakażonych?!
Jeden wielki cyrk mający na celu przewrócenie gospodarki.
W Polsce zgony np. na zawał serca bywają odnotowane jako covid ciała palone a rodzina zmarłego dostaje kasę.
I nikt nic nie mówi.
Niby logiczne palić ciało z wirusem ale fakt jest taki że jak za 2 lata się ludzie obudzą to trudno będzie udowodnić i pozostanie to tak zwaną teorią spiskową.

Dla przykładu
O wysadzeniu budynków WTC powstało mnóstwo filmów dokumentalnych które pokazują fakty nagrania kamer nagrania rozmów analizy inżynierów ale to teroie spiskowe.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram