Aktualności

Rząd zaostrza zasady kwarantanny. Będą jednak przywileje dla rodziców

Monika Pianowska

15 września 2020 15:00

Udostępnij
na Facebooku
9

W konferencji wziął udział m.in. minister pracy i spraw socjalnych Torbjørn Røe Isaksen. flickr.com/Statsministerens kontor/https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Zasady kwarantanny po przyjeździe do Norwegii z innego kraju oraz kwarantanny związanej z zarażeniem się koronawirusem będą takie same, poinformował podczas konferencji prasowej 15 września minister zdrowia Bent Høie. Przepisy zostaną zaostrzone, aby łatwiej było ich przestrzegać. Rząd nie podjął jeszcze natomiast żadnej decyzji w związku z aktualizacją listy państw i regionów objętych restrykcjami (tzw. czerwonej listy).
Minister pracy Torbjørn Røe Isaksen dodał, że norweskie władze wprowadzą także oddzielny program, w ramach którego rodzice będa mogli skorzystać z dni wolnych na opiekę nad dzieckiem, nawet jeśli zdążyli wykorzystać całą ich pulę. Chodzi o przywileje w sytuacjach zamknięcia placówek edukacyjnych z powodu wybuchu infekcji koronawirusa. W lipcu rodziny z dziećmi otrzymały 20 dodatkowych dni opieki w związku z pandemią, lecz jeśli jesienią szkoła czy przedszkole zostanie zamknięte, i dziecko będzie musiało zostać w domu, będą im przysługiwać kolejne.

Rodzice nie muszą się martwić

Minister zdrowia stwierdził również, że wyjątek zwolnienia z obowiązku kwarantanny, szczególnie personelu z grup zawodowych spełniających funkcje kuczowe dla społeczeństwa, był zbyt często wykorzystywany. Takie możliwości będą od tego tygodnia zawężone. Wiadomo, też że osoby pracujące w branży lotniczej będą musiały powtarzać testy na obecność koronawirusa częściej, a personel pokładowy co tydzień.
Władze podkreślają, że co prawda w ubiegłym tygodniu nastąpił wzrost liczby przyjęć do szpitali w Norwegii w wyniku covid-19, jednak w Norwegii ta liczba jest nadal niska.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Janek1972

15-09-2020 22:48

Dariusz D. Miałeś wiele polubień i ktoś je zmanipulował. Sam wiem, jak to się robi. Ludzie nie polegajmy na "łapkach", bo to jedna wielka machloja i ściema jak z świrusem. Myślmy logicznie, rozsądnie i niech każdy wyciąga właściwe wnioski. Trzymajmy się razem !

Wacek Czarny

15-09-2020 20:58

Dzieki
A z jakiego zrudla ta informacja?

imie nazwa

15-09-2020 20:42

FHI wydał rekomendację dotyczącą zmiany statusu Estonii na czerwony, a dla Polski, Islandii i Liechtensteinu zmiany na status żółty.
Rząd podejmie ostateczną decyzję w przeciągu tygodnia. Wszystkie zmiany będą obowiązywać od północy w nocy w sobotę 19 września, podaje Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI).

Jednocześnie FHI zaleca zniesienie kwarantanny wjazdowej dla Polski, Islandii i Liechtensteinu. Te trzy kraje mają aktualnie mniej niż 20 przypadków infekcji na 100.000 mieszkańców.

PLAN-C

15-09-2020 18:53

"wybuchu infekcji koronawirusa"
Mimo wszystko kocham was !

jola196829@wp.pl

15-09-2020 17:57

i. Zle mowisz!!!!!!. Decyzja odnośnie zniesienia kwarantanny będzie podjęta pod końiec tygodnia. Najprawdopodobniej będzie dotyczyła Polski

Polkrzysiek

15-09-2020 16:58

Jak tylko wzrosła ilość zakażeń w Polsce to natychmiast wprowadzili kwarantannę , ale jak spadła to cicho sza...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram