kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Rząd likwiduje zapis o podróży koniecznej: zmiany w kwarantannie hotelowej

Emil Bogumił

22 maja 2021 13:00

Udostępnij
na Facebooku
26

Jeśli niski wskaźnik zakażeń w Polsce utrzyma się, Polacy będą podróżować do Norwegii bez konieczności odbycia kwarantanny w hotelu. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Rada Ministrów postanowiła usunąć zapis rozróżniający podróże konieczne i niepotrzebne. Od 27 maja jedynym czynnikiem decydującym o skierowaniu na kwarantannę hotelową będzie wskaźnik zakażeń państwa, w którym przebywała osoba przekraczająca granicę.
Reklama
Zmieniony zostanie również czas trwania izolacji w hotelu. Podróżujący zostali podzieleni na cztery grupy:

  1. Osoby podróżujące spoza Europy – muszą zostać poddane kwarantannie w hotelu. Zwolnienie będzie możliwe najwcześniej po siedmiu dniach, po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

  2. Osoby podróżujące z państw europejskich o wyjątkowo wysokim wskaźniku zakażeń – muszą zostać poddane kwarantannie w hotelu. Zwolnienie będzie możliwe najwcześniej po siedmiu dniach, po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W późniejszym terminie rząd doprecyzuje zasady postępowania związane z izolacją tej grupy podróżujących.

  3. Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii oraz państw EOG/Schengen, w których wskaźnik infekcji przekracza 150 zakażonych na 100 tys. osób – muszą zostać poddane kwarantannie w hotelu. Mogą opuścić placówkę po trzech dniach, po uzyskaniu negatywnego testu na koronawirusa. Kolejne dni izolacji mogą spędzić w domu lub innym odpowiednim miejscu i zakończyć ją po siedmiu dniach.

  4. Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii oraz państw EOG/Schengen, w których wskaźnik infekcji nie przekracza 150 zakażonych na 100 tys. osób i maksymalnie cztery proc. badanych ma pozytywny wynik testu na koronawirusa – grupa zostaje zwolniona z kwarantanny hotelowej i musi poddać się izolacji w domu lub innym przeznaczonym do tego miejscu.

Rząd zaznaczył, że program wyjątków od kwarantanny będzie kontynuowany. Możliwość zwolnienia zostanie umożliwiona przed stawieniem się na norweskiej granicy.

Kto może wjechać do Norwegii?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedłużyło zasady dotyczące zaleceń towarzyszących podróży do pierwszego lipca. Obecnie do grupy obszarów żółtych zaliczają się Wyspy Owcze, Grenlandia, Islandia oraz wybrane regiony Finlandii. Podróżujący z nich są zwolnieni z obowiązku kwarantanny. Kolejna ocena ograniczeń wjazdowych zostanie dokonana wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu otwarcia Norwegii. Urząd ds. Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego proponują, by do tego momentu każda zaszczepiona osoba była objęta tylko trzydniową kwarantanną wjazdową. Rząd nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie. – Kiedy otrzymamy nowe zalecenia, rozważymy całkowite zniesienie kwarantanny wjazdowej dla osób zaszczepionych lub posiadających odporność nabytą po chorobie. Będzie to wymagało wprowadzenia weryfikowalnych dokumentów – skomentował minister zdrowia Bent Høie.

Komunikat rządu dot. zmiany zasad kwarantanny wjazdowej
Norweskie certyfikaty covidowe mają być dostępne ósmego czerwca. Przed wakacjami otrzymają je również mieszkańcy Unii Europejskiej.

Norweskie certyfikaty covidowe mają być dostępne ósmego czerwca. Przed wakacjami otrzymają je również mieszkańcy Unii Europejskiej. zdjęcie poglądowe, Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

21 maja poinformowano w Polsce o o 1679 nowych zakażeniach koronawirusem. 2,9 proc. testów dało wynik pozytywny. 14-dniowy wskaźnik zgłoszonych przypadków na 100 tys. mieszkańców wyniósł wg Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób 130,23. Oznacza to, że osoby podróżujące z Polski uniknęłyby kwarantanny w hotelu.

Statystyki Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób 
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Krasny

26-05-2021 18:57

Już wcześniej dzwoniłem do Stenaline i pytałem się o możliwość zrobienia testu w terminalu w Karlskronie. Robią, ale właściwie tylko przed wypłynięciem promu do Polski. Cytat z ich strony: \"Na terminalu w Karlskronie od 04.05.2021 będzie czynny punkt testowy. Koszt szybkiego testu antygenowego to 800 SEK. Punkt będzie otwarty od 07:00 do 08:00 oraz od 19:00 do 20:00.\" Na terenie Szwecji znalazłem sieć aptek, które robią testy antygenowe i wystawiają certyfikat podróży za 500SEK. Apoteksgruppen. Trzeba tylko umówić się na datę i godzinę. Jeszcze nie kontaktowałem się z nimi, więc nie wiem jak z dostępnością terminów. Pozdrawiam.

bogdan miotk

25-05-2021 19:46

słyszałem że można zrobić szybki test w kalskronie na zjeżdzie z promu

Krasny

25-05-2021 15:04

Wie może ktoś, gdzie można zrobić szybki test na koronę po drodze z Karslkrony do Charlottenberga? Planuję wyjazd w przyszłym tygodniu, ale nie wyrobię się czasowo z testem zrobionym w Polsce. Te 24 godziny to trochę mało. Pozdrawiam.

mart enty

25-05-2021 12:57

Ze nek napisał:
Doklsdnie tak. Też tak miałem.
To kraj kaziorodczych rasistów...

Czyli Tatuś Cię wypupcial?

I masz o to pretensje do Norwegii pajacyku?

Ze nek

24-05-2021 22:13

Doklsdnie tak. Też tak miałem.
To kraj kaziorodczych rasistów...

Ze nek

24-05-2021 22:10

Pewnie ze tak. O ile przy kontroli ci rasiści będą mieli dobry humor. Bo albo hotel albo cię nie wpuszcza do kraju.
Za to że kilka razy odmówili mi wiazdu do tego kraju, jak spotkam rodowitego norka w Polsce to go... opluje...

boj fra oszlo

24-05-2021 19:04

....czy wilczur też był?
..moja rada..to zawsze działa.
...komunikatywny angielski lub norweski +uśmiech pod wąsem...oczywiście z pełnym uzębieniem

boj fra oszlo

24-05-2021 19:03

....czy wilczur też był?
..moja rada..to zawsze działa.
...komunikatywny angielski lub norweski +uśmiech pod wąsem...oczywiście z pełnym uzębieniem

bogdan miotk

24-05-2021 15:33

tez mi się wydaje ze norweska policja i pani premier są nastawieni rasistowsko do polaków zobaczymy po lecie jak dużo plonów im zgnije na polach i ceny pójdą do góry to będzie też wina polaków. szczepienia u nas w polsce idą bardzo dobrze a norweska premier tylko objecuje że zaszczepi wszystkich do lata a nie respektuje polskich szczepień bo jestem zaszczepiony dwoma dawkami ale na lotnisku w alesund to policji nie interesowało

czajon1976

24-05-2021 15:15

I teraz się zdziwisz- nie wystarczy mieć dobrej wymówki, wszystko zależy od durnego policjanta na granicy to on decyduje gdzie spędzisz najbliższe dni kwarantanny. Wiem co mówię bo przerobiłem to na własnej skórze. Dali władzę specjalnie wyselekcjonowanym policjantom o poglądach nacjonalistycznych i tyle w tym temacie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram