Rząd chce większej władzy, żeby ratować gospodarkę. Storting ogłasza pakiet kryzysowy

Do parlamentu trafiła propozycja, aby obowiązujące obecnie prawo rozszerzyć w taki sposób, żeby rząd mógł stosować od niego wyjątki. stock.adobe.com/ licencja standardowa
- Podatek od wynagrodzeń nakładany na pracodawcę zostaje na dwa miesiące zmniejszony o cztery punkty procentowe, co zapewni przedsiębiorcom odciążenie o 10 miliardów koron.
- Urząd Pracy i Polityki Socjalnej (NAV), gminy i system opieki medycznej otrzyma rekompensatę finansową za dodatkowe koszty spowodowane epidemią koronawirusa.
- Rząd ustali tymczasowy schemat pomocy studentom, którzy stracili źródło zarobków przez sytuację wywołaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 w kraju fiordów.
- Władze zmniejszą opłaty promowe na określony czas.
- Możliwa stanie się edukacja online dla uniwersytetów, szkół średnich, zawodowych, jak i w ramach nauczania dla dorosłych.
- W związku z utratą przychodu sektory kulturalny i sportowy otrzymają dofinansowanie w wysokości kolejno 300 i 600 milionów koron.
- Aby pomóc przetrwać kryzys rodzimym liniom lotniczym, państwo będzie je wspierać miesięcznie zapomogą rzędu 40 milionów koron.
Żeby działać szybko
Pierwotna propozycja rządu zakładała, że tymczasowa ustawa kryzysowa miałaby obowiązywać do grudnia 2021 roku, z czego jednak zrezygnowano. Teraz partie zostaną poproszone o zgodę, by była ważna przez następne sześć miesięcy.
To może Cię zainteresować
19-03-2020 14:38
0
-6
Zgłoś
19-03-2020 13:10
0
-4
Zgłoś