Sprawdź ratę
pożyczki w Norwegii

Sprawdź

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Aktualności

Rozpoczyna się Ramadan: władze apelują do muzułmanów o przestrzeganie obostrzeń

Emil Bogumił

13 kwietnia 2021 13:00

Udostępnij
na Facebooku
6

Apele o przestrzeganie obostrzeń, podobnie jak przed rokiem, wystosowały władze krajowe oraz lokalne. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Ramadan uważany jest za najświętszy miesiąc dla wyznawców islamu. Rozpoczyna się 13 kwietnia i kończy 12 maja. Do norweskiej społeczności muzułmańskiej wystosowano szereg próśb o unikanie zgromadzeń oraz przestrzeganie obostrzeń. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) przygotował specjalny poradnik ds. kontroli zakażeń, który ma wspierać bezpieczne przeżywanie Ramadanu.
Reklama
Dokument przygotowany przez służbę zdrowia wskazuje, że zgromadzenia w meczetach są uważane za wydarzenia, dlatego będą uznawane za przykład łamania obostrzeń. FHI prosi także muzułmanów o ograniczenie kontaktów społecznych i zapraszanie maksymalnie dwóch gości do domu. Zwracają uwagę, że inne działania będą niezgodne z prawem. Działania dotyczące bezpiecznego przeżywania Ramadanu odbywają się na szczeblu krajowym oraz lokalnym. – Prowadzimy bardzo dobry dialog, nie tylko z gminami, ale także z krajowymi przedstawicielami służby zdrowia – mówi na łamach Nettavisen Abdirahman Diriye, przewodniczący Islamskiej Rady Norwegii.

Oslo zachęca do alternatywnego przeżywania świąt

Głos w sprawie Ramadanu zabrał m.in. burmistrz Oslo Raymond Johansen. Zwrócił uwagę, że władze stolicy zaapelowały do muzułmanów o unikanie kontaktów z innymi osobami oraz powstrzymanie się od podróżowania. – Ramadan, podobnie do Wielkanocy, może przyczynić się do wzrostu liczby zakażeń. [...] Meczety dobrze radzą sobie z obostrzeniami. Obecnie, podobnie jak przed rokiem, ważne jest, by muzułmanie unikali tradycyjnych wspólnych posiłków po zachodzie słońca. W normalnych warunkach gromadzą one wiele osób – przyznał Raymond Johansen.
Według założeń islamu, w czasie Ramadanu Prorok Mahomet otrzymał pierwsze objawienie.

Według założeń islamu, w czasie Ramadanu Prorok Mahomet otrzymał pierwsze objawienie. Fot. Fotolia.com/royalty free

Do 13 kwietnia w Norwegii wykryto 104 269 zakażeń koronawirusem. W wyniku zachorowania na COVID-19 zmarło 687 osób. Jak informuje służba zdrowia, większość nowych przypadków infekcji pochodzi z Oslo oraz okolicznych gmin.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Xx1

13-04-2021 22:15

Zabicie dziecka to najgorsza krzywda jaką można wyrządzić drugiemu człowiekowi, dlatego on nie zabijał doroslych tylko dzieci. Rodziców pozostawił z takim bólem ze śmierć traktowali by jako wybawienie. Co trzeba mieć w głowie by coś takiego pochwalać?

minip.70

4 godziny temu

BREIVIK WAS RIGHT!

To ten sam śmieć który pod innym nickiem najpierw naubliżał matce, potem chciał się ustawić na napierdalankę ale bał się podać miejsce spotkania a na koniec poskarżył adminowi że mu ja ubliżam.

mart enty

13-04-2021 20:41

minip.70 napisał:
BREIVIK WAS RIGHT!
Szanowna redakcjo. Czy możecie wyjebać w końcu tego śmiecia z tego forum?

boj fra oszlo

13-04-2021 20:31

minip.70 napisał:
BREIVIK WAS RIGHT!


...paszo. won @
...to dla czego zjep zabijał swoich i to bezbronnych,małoletnich...parszywy tchórz bez honoru...mógł zaatakować tych ,których nienawidził...jednak zaľajdał zbroje...dziwi mnie ,ze to jest twój idol...jesteś karaluchem
pogardzającym czyimś cierpieniem...tyle!

minip.70

13-04-2021 16:50

BREIVIK WAS RIGHT!

DK84

13-04-2021 16:20

Na pewno Was posłuchają

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram