kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Oslo bez szans na zniesienie obostrzeń: władze stolicy planują utrzymać restrykcje

Emil Bogumił

10 kwietnia 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku
8

Jak przyznają władze stolicy, mieszkańcy Oslo jeszcze kilka tygodni poczekają na zniesienie obostrzeń. Fot. Fotolia.com

Obostrzenia wprowadzone w Oslo przed Wielkanocą zostaną przedłużone, informuje Raymond Johansen. Burmistrz stolicy przyznaje, że obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala na ograniczenie środków kontroli. Władze miasta zdecydowały się także wydłużyć okres obowiązywania poziomu czerwonego w szkołach.
Reklama
Powodem utrzymania obostrzeń w szkołach jest niestabilna i niejasna sytuacja epidemiczna w Oslo. Samorządowcy boją się także ryzyka kolejnego, szybkiego zamknięcia – wynika z komunikatu prasowego opublikowanego ósmego kwietnia. Pierwotnie poziom czerwony miał obowiązywać do 12 kwietnia. Termin wydłużono o cztery dni. – Ważne jest, aby szkoły otrzymały czas na bezpieczny i zaplanowany powrót z wprowadzonymi środkami sanitarnymi. [...] Zależy nam na pozostawieniu otwartych szkół i przedszkoli. Musimy mieć jednak pewność, że liczba zakażeń nie wzrasta po Wielkanocy – przyznaje Inga Marte Thorkildsen, odpowiadająca za oświatę w Oslo. Poziom czerwony oznacza, że uczniowie wybranych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uczą się zdalnie.

„W przyszłym tygodniu nie spodziewam się zmian”

Burmistrz Oslo, pytany o zniesienie obostrzeń, przyznał, że nie spodziewa się w najbliższym czasie zmian. Dodał, że jest zbyt wcześnie, by myśleć o liberalizacji restrykcji wprowadzonych przed Wielkanocą. – Nie sądzę, by mieszkańcy Oslo mogli spodziewać się większych zmian w przyszłym tygodniu. Ulga w obostrzeniach będzie wprowadzana stopniowo i najpierw zwrócimy uwagę na sytuację dzieci i młodzieży. Sytuacja epidemiczna wymaga kilkutygodniowych działań. Musimy mieć tego świadomość – przyznał ósmego kwietnia Raymond Johansen w rozmowie z NTB.
Raymond Johansen kilka miesięcy temu wprowadził w Oslo surowe restrykcje, które mają wymiar większy od krajowych obostrzeń.

Raymond Johansen kilka miesięcy temu wprowadził w Oslo surowe restrykcje, które mają wymiar większy od krajowych obostrzeń. Fot. Arbeiderpartiet, flickr.com

Obecne restrykcje obowiązują w Oslo co najmniej do 15 kwietnia. Poza środkami kontroli w edukacji, władze miasta wprowadziły m.in. zakaz działalności galerii handlowych, siłowni i instytucji kultury.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

11-04-2021 20:05

...nic osobistego...znam cie mniej niż tygrysa pod jernbanetorget...
...i każdy określający rodaków jako polonorków jest zwykłym bucem czy też ,,polaczkiem,,...wstyd...

N O

11-04-2021 19:07

Huj cię obchodzi

boj fra oszlo

11-04-2021 17:17

...a ty kto disko polo ?

N O

11-04-2021 13:20

Dokładnie masz rację popieram w 100%.
Widzę że jakiemuś polo norkowi nie spodobał się mój komentarz.

G W

11-04-2021 11:53

Premier Norwegii wprowadza obostrzenia i je łamie powinni ją odwołać!

Bajkowyskrzat

10-04-2021 16:03

Mam nieodparte wrażenie iż partykularny interes jednostki nie przedkłada się na dobro ogółu licznej grupy Polaków modernizujących przestarzałą Norwegie skupmy się na obronie praw mniejszości narodowych nas samych we współpracy przedstawicieli tych mniejszości , pakt razem to ogromna siła .Zaskarżmy w sądzie prawo wprowadzone tylnymi drzwiami utrudniające swobodę przemieszczania i represje pandemiczne. Nadzieja w znalezieniu koordynatora , przedstawiciela zdolnego utworzyć mocny fundament, nawet w parlamencie na obczyźnie , warto by traktowano nie dyskryminując a zgodnie z prawem miejmy wpływ na stanowienie go.

Rafi74

10-04-2021 11:10

Mnie nie pytano i nie było takiej pozycji przy rejestracji wjazdu

Cleo

10-04-2021 10:43

Czy na granicy, lub lotnisku celnicy sprawdzają albo pytają kiedy wyjechało się poza norwegie?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram