Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij
Aktualności

Rekord zakażeń w Norwegii: tak źle nie było nawet w marcu

Emil Bogumił

27 października 2020 12:07

Udostępnij
na Facebooku

Wtorkowe dane wskazują na rekordową ilość zachorowań. Fot. Pixabay

Norweskie służby sanitarne zaprezentowały nowe dane dotyczące dziennej liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek, 27 października, w kraju odnotowano 433 nowe przypadki. To najwyższa liczba zainfekowanych od początku pandemii.
Reklama
O niepokojących statystykach poinformował System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS). Obecny raport wskazuje, że liczba nowych zakażeń jest rekordowo wysoka. Dotychczas, najwięcej zachorowań na COVID-19 odnotowano 24 marca, kiedy w ciągu jednego dnia służby zarejestrowały 313 infekcji. Po kilkutygodniowej przerwie, w szpitalach pojawiły się osoby, które wymagają terapii pod respiratorem. Do siedmiu wzrosła liczba pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii. 27 października w norweskich szpitalach przebywały 54 osoby wymagające leczenia w związku z zachorowaniem na COVID-19.
Minister zdrowia Bent Høie przyznał, że służba zdrowia przygotowuje się do kolejnych wzrostów zakażeń oraz zwiększenia liczby osób w ciężkim stanie. – Musimy być przygotowani na to, że w przyszłości będzie więcej hospitalizowanych osób z powodu COVID-19. Musimy wprowadzić nowe restrykcje, aby odwrócić ten trend – skomentował na konferencji prasowej, która odbyła się 26 października. Jak doprecyzowała premier Erna Solberg, dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały do początku grudnia. Jeśli zdadzą egzamin, kraj zostanie częściowo otwarty w okresie Bożego Narodzenia.
Restrykcje zaczną obowiązywać od północy 28 października.

Restrykcje zaczną obowiązywać od północy 28 października. Źródło: CC0

Pomimo pogorszenia sytuacji, kraj fiordów jest państwem, które dosyć łagodnie przechodzi drugą falę pandemii koronawirusa. Według danych instytucji unijnych, lepsza sytuacja towarzyszy jedynie Estończykom.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram