Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przez tydzień spali pod Vinmonopolet. Wszystko dla wyjątkowo drogiej butelki wina Aktualności
Maja Zych 07 lutego 2019
13:14

Przez tydzień spali pod Vinmonopolet. Wszystko dla wyjątkowo drogiej butelki wina

11
Skomentuj
Dostawy unikalnych alkoholi trafiają do ośmiu specjalnych sklepów Vinmonopolet. MN
Łóżka polowe i śpiwory to w ostatnim tygodniu stały element dekoracji pod niektórymi ze sklepów Vinmonopolet w Oslo i okolicach – wszystko ze względu na specjalną dostawę ekskluzywnych win z Burgundii, którą zaplanowano na 7 lutego. Mimo mrozu nawet dwudziestu Norwegów dzień w dzień nocowało pod drzwiami, żeby nie stracić miejsca w kolejce. Powód był prosty – na najdroższych winach na ogólnoświatowym rynku zarobić można nawet ponad 150 000 koron.
Liczba najbardziej pożądanych butelek była bardzo ograniczona – łącznie wyjątkowego wina Romanee-Conti trafiły do Norwegii zaledwie trzy sztuki.
Reklama

Walka o miejsce w kolejce

Jak twierdzą pracownicy sklepu, nocowanie pod drzwiami stało się już tradycją. Dla prawdziwych koneserów wina, a także osób, które zwyczajnie szukają sposobu na duży zarobek, jest to niepowtarzalna okazja, żeby „dorwać” jedne z droższych i najbardziej szanowanych gatunków tego trunku. Liczba butelek jest jednak znacznie ograniczona, a miejsce w kolejce ma tutaj kluczowe znaczenie – w dniu dostawy pierwsi klienci wpuszczani są z piętnastosekundowymi odstępami, dlatego aby kupić wymarzone produkty, Norwegowie nawet przez tydzień śpią pod drzwiami sklepu.

Nawet 150 tys. zysku

„Łowcy win”, którzy od kilku dni czekali pod drzwiami Vinmonopolet, liczyli na zakup kilku rodzajów szczepów rodem z Burgundii. Najbardziej pożądany – i najdroższy – był jednak rodzaj Romanee-Conti z 2015 roku. Cena za butelkę wynosi aż 50 000 koron, ale nie odstraszyło to potencjalnych kupców – na ogólnoświatowym rynku można ją bowiem sprzedać za co najmniej czterokrotność tej kwoty.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
55555555 55555555
55555555 55555555 08-02-2019 19:54

Dyskusja z trollem jest jak zabawa kupą...jedni z tego wyrastają...innym nawet w dorosłym życiu nadal się podoba

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
cham
cham 08-02-2019 11:40

\"Patykiem pisane\" nie mialo zadneej kobitki namalowanej

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 08-02-2019 09:28

Xx1 napisał:
W Polsce nie raz pod sklepem spali, i to dla wina za 3zl. Nikt o tym w gazetach nie pisał.

Och, te polskie wina z polgolymi kobitkami. Lza sie w oczach kreci na samo wspomnienie delikatesow alkoholowych z winem marki wino.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 08-02-2019 07:37

Cena jak cena, a da sie to pic?

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 07-02-2019 17:40

W Polsce nie raz pod sklepem spali, i to dla wina za 3zl. Nikt o tym w gazetach nie pisał.

22
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kristofer kowalski
kristofer kowalski 07-02-2019 17:22

A w Polsce biedronka sprzedaje w promocji

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
veni vidi vici
veni vidi vici 07-02-2019 15:09

Satan napisał:
veni vidi vici napisał:
Satan napisał:
No ta jakto takto?
Wino za 50.000 kr?
Wodeczka od Zenka z Drammen jest najlepsza.
On tylko dobre, sprawdzone trunki sprowadza. Z narazeniem swojej reputacji i kieszeni.

Za tą wypowiedz chyba powinieneś dostac nagrode Nobla... nie uwazasz.. ?
płytka jest i pusta
Niczego sobą nie wnosisz ze swoimi wypowiedziami, wiec dostosuj sie do tego ze:
Milczenie jest zlotem (dla mnie zloto nie ma wartosci)

Dziekuje, pracuje ciezko nad nastepna nagroda.
Kiedys ja dostane...a wtedy sploniecz rumieniem zazdrosci.

Chyba bedziesz mial probem
Nie umiem nikomu niczego zazdroscic wiec nie doswiadczysz mojego \"uczucia zazdrosci\"
Baw sie dobrze..

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
cham
cham 07-02-2019 15:05

....jak za Tesle

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 07-02-2019 15:00

veni vidi vici napisał:
Satan napisał:
No ta jakto takto?
Wino za 50.000 kr?
Wodeczka od Zenka z Drammen jest najlepsza.
On tylko dobre, sprawdzone trunki sprowadza. Z narazeniem swojej reputacji i kieszeni.

Za tą wypowiedz chyba powinieneś dostac nagrode Nobla... nie uwazasz.. ?
płytka jest i pusta
Niczego sobą nie wnosisz ze swoimi wypowiedziami, wiec dostosuj sie do tego ze:
Milczenie jest zlotem (dla mnie zloto nie ma wartosci)


Dziekuje, pracuje ciezko nad nastepna nagroda.
Kiedys ja dostane...a wtedy sploniecz rumieniem zazdrosci.

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
veni vidi vici
veni vidi vici 07-02-2019 14:55

Satan napisał:
No ta jakto takto?
Wino za 50.000 kr?
Wodeczka od Zenka z Drammen jest najlepsza.
On tylko dobre, sprawdzone trunki sprowadza. Z narazeniem swojej reputacji i kieszeni.

Za tą wypowiedz chyba powinieneś dostac nagrode Nobla... nie uwazasz.. ?
płytka jest i pusta
Niczego sobą nie wnosisz ze swoimi wypowiedziami, wiec dostosuj sie do tego ze:
Milczenie jest zlotem (dla mnie zloto nie ma wartosci)

8
Odpowiedz