Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Poszukiwany zbieg aresztowany przez policję: kilka dni ukrywał się w lesie

Emil Bogumił

08 czerwca 2022 12:21

Udostępnij
na Facebooku
6
Poszukiwany zbieg aresztowany przez policję: kilka dni ukrywał się w lesie

Stig Millehaugen spędził w więzieniu większość dorosłego życia. Fot. Okręg Policyjny Trondelag/flickr.com/CC BY-NC 2.0/Kevin Hackert/https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Stig Millehaugen (53) nie stawił się w zakładzie karnym w Trondheim, informuje policja. Mężczyzna odbywał sześciogodzinną przepustkę. Odbywa karę 21 lat pozbawienia wolności za morderstwo.
Reklama
[AKTUALIZACJA, 08.06.2022]

Siódmego dnia od ucieczki policjanci znaleźli i aresztowali Stiga Millehaugena. Uciekinier przebywał w lesie niedaleko Oslo. Jak relacjonują funkcjonariusze, zatrzymanie odbyło się bez konieczności używania siły. – Stało się to w lesie w Østmarka, niedaleko Østmarksetra. Napotkał go patrol policyjny, a aresztowanie przebiegło bez dramatyzmu. Był chętny do współpracy. Prawdopodobnie przebywał w lesie od kilku dni, co doprowadziło do zmęczenia – relacjonuje na łamach NRK kierownik operacyjny Policji Tor Gulbrandsen.

Do zatrzymania doszło w środę, 8 czerwca około 10:30. Jak dodają funkcjonariusze, aresztowanie było możliwe dzięki wskazówkom otrzymanym przez mieszkańców.
[02.06.2022]

– Millehaugen przebywał na przepustce z więzienia w Trondheim od godz 9:00 do 15:00 w środę 1 czerwca, ale nie pojawił się w placówce zgodnie z ustaleniami – poinformowali przedstawiciele Okręgu policyjnego Trøndelag. 29 kwietnia 2011 roku sąd w Oslo skazał mężczyznę na 21 lat pozbawienia wolności za zamordowanie Mohammeda „Jeddi” Javeda, lidera gangu Young Guns.

Policja opisuje Stiga Millehaugena jako dobrze zbudowanego mężczyznę, mającego około 179 centymetrów wzrostu. Funkcjonariusze proszą, by osoby rozpoznające 53-latka nie zatrzymywały go na własną rękę, a powiadomiły służby za pośrednictwem strony internetowej tips.politiet.no/trøndelag lub telefonicznie pod numerem 7348 9400.

Całe życie za kratkami

Stig Millehaugen został po raz pierwszy zatrzymany przez policję w wieku 17 lat. Sprawa dotyczyła paserstwa – zakupu kradzionej kurtki. Norweskie media określają go jako jednego z głównych członków Tveitagjengen – grupy przestępczej, która powstała w pobliżu centrum Tveita w Oslo około 1985 roku. 53-latek w lutym 1992 roku został skazany za napad z bronią w ręku na pocztę oraz obrabowanie banku. W sierpniu 1993 roku otrzymał karę 17 lat pozbawienia wolności za zamordowanie funkcjonariusza więziennego Jona Arilda Martinsena podczas próby ucieczki oraz wcześniej dokonane rozboje.
Stig Millehaugen, na wniosek norweskiej policji, poszukiwany jest czerwoną notą Interpolu. Wprowadza ona konieczność zaangażowania wzmożonych sił przez organy ścigania.

Stig Millehaugen, na wniosek norweskiej policji, poszukiwany jest czerwoną notą Interpolu. Wprowadza ona konieczność zaangażowania wzmożonych sił przez organy ścigania.screenshot

Jak informuje redakcja VG, Millehaugen mógł uciec z Trondheim i polecieć do Oslo. Policjanci nie potwierdzają tych informacji. Sprawy nie komentuje także Avinor. W poszukiwania zaangażowano celników oraz funkcjonariuszy na przejściach granicznych.

Komunikat Okręgu Policyjnego Trøndelag
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tomasz Tomasz

09-06-2022 14:15

Nie ma jak to ,, uprzejmie donoszę,, Znamy takie zachowania z naszego rodzimego podwórka.

zaskar bygg

08-06-2022 21:47

za ostatnie morderstwo nie powinien dostac kary tylko na....tym czynem zrobil bardzo duzo dobrego dla spoleczenstwa. Wiem ze to przesada, ale za zabicie Putina tez jest 21 lat?

Tomasz Tomasz

03-06-2022 12:17

Sytuacji już sobie nie pogorszy. A w Norwegii jest tyle miejsc gdzie można się zabunkrować na lata typu hytty w górach itp.

Keri H

03-06-2022 09:52

Szok. Dwa razy zabil i wychodzi sie przewietrzyc na miasto. Moze nawet latac samolotem.

zaskar bygg

02-06-2022 22:18

taki typ dostaje przepustke hehe tez bym zwial niczym nie ryzykuje i tak ma dozywocie, wypuscie brejwika i dajcie cynk gdzie jest tez juz zywy nie wroci

SŁAWOMIR JAMROŻY

02-06-2022 19:53

Nie uciekł z więzienia tylko go idioci wypuściliście.

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram