Już jest Kalendarz 2022

Sprawdź
Aktualności

Polska zmieniła kolor na mapie FHI. Co dalej z kwarantanną w Norwegii?

Emil Bogumił

18 października 2021 12:27

Udostępnij
na Facebooku
5

Kolor na mapie FHI uzależniony jest od danych ECDC. Składają się na nie nowe zakażenia oraz odsetek testów pozytywnych. Fot. Oslo Lufthavn AS/Espen Solli, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Rada Ministrów zaktualizowała przepisy dotyczące przekraczania norweskiej granicy. Zmiany dotknęły Polski, Czech, Węgier oraz niektórych regionów nordyckich. Którzy podróżujący muszą liczyć się z obowiązkiem kwarantanny?
Reklama
Zarówno Polska, jak i Czechy, przekroczyły próg zakażeń i odsetek pozytywnych testów tzw. państw zielonych. Oba kraje trafiły na listę pomarańczową. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w ostatnich dniach września oznacza to, że osoby przebywające w nich nie muszą poddawać się kwarantannie po przekroczeniu norweskiej granicy. Z izolacji zwolnieni są podróżujący z państw zielonych i pomarańczowych.

Kraje zielone: Malta, Liechtenstein.

Kraje pomarańczowe: Andora, Francja, Włochy, Islandia, Cypr, Monako, Holandia, Polska, Portugalia, San Marino, Hiszpania, Czechy, Watykan.

Wymagania dotyczące kwarantanny wjazdowej obejmują kraje oznaczone na mapie FHI na czerwono, ciemnoczerwono, fioletowo lub szaro. 18 października do grupy dołączyły Węgry.

Kraje czerwone: Węgry, Belgia, Bułgaria, Grecja, Irlandia, Chorwacja, Luksemburg, Słowacja, Szwajcaria, Niemcy, Austria.

Kraje ciemnoczerwone: Estonia, Łotwa, Litwa, Rumunia, Słowenia, Wielka Brytania.

Kraje fioletowe: Nowa Zelandia, Kuwejt, Katar, Arabia Saudyjska, Tajwan, Urugwaj.

Kraje szare: Australia, Kanada, Chile, Hongkong, Jordania, Chiny, Makau, Rwanda, Singapur, Korea Południowa, Ukraina.

Mapa FHI zaktualizowana 18 października.

Mapa FHI zaktualizowana 18 października.

Od 25 września podróżujący z państw oznaczonych na zielono i pomarańczowo traktowani są jednakowo i mogą przekroczyć norweską granicę bez dodatkowych obostrzeń. Takim samym przepisom podlegają wszystkie osoby poniżej 18 roku życia oraz posiadacze certyfikatów covidowych. Przebywający na obszarach czerwonych, ciemnoczerwonych lub szarych mogą skrócić 10-dniową kwarantannę, wykonując test PCR trzy dni po przybyciu do kraju fiordów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Darek Oslo

20-10-2021 13:36

To pytanie do Marcela odnośnie powrotu z krajów "czerwonych"

Darek Oslo

20-10-2021 13:34

Przepraszam, że zapytam skąd taka wiedza? Przreszukałem strony FHI i Helsedirektorat ale nigdzie takiej informacji nie znalazłem. Czy mógłbyś podać link do strony z tą informacją?

LewySierpowy

19-10-2021 21:17

Skoncze juz z ta falszywa propaganda o zielonych i czerwonych krajach,bieda Wam w oczy przyszla to i wirus stal sie lagodny

spidergd

19-10-2021 17:10

słuszna uwaga

marcel bojka

19-10-2021 09:58

W celu sprostowania nie profesjonalnie napisanego artykułu, wszystko się zgadza poza drobną uwagą że osoby w pełni zaszepione posiadające certyfikat Europejski covid -19 są zwolnione z kwarantanny nawet przybywając z kraju oznaczonego kolorem czerwonym , tego szanowny pan redaktor zapomniał napisać

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram