kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Polacy mogą odetchnąć: rząd wprowadza zmiany w kwarantannie hotelowej

Emil Bogumił

04 czerwca 2021 14:15

Udostępnij
na Facebooku
19

Zmiany ogłosiła czwartego czerwca minister sprawiedliwości Monica Mæland. /zdjęcie ilustracyjne Fot. Hans Kristian Thorbjørnsen, Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Norweski rząd zaktualizował przepisy i dane dotyczące kwarantanny wjazdowej w Norwegii. Od 27 maja o konieczności izolacji w hotelu decyduje wskaźnik zakażeń państwa, w którym rozpoczęto podróż. Czwartego czerwca rządzący zaktualizowali listę państw, z których transport nie wiąże się z obowiązkiem kwarantanny w hotelu. Wśród nich znalazła się również Polska.
Reklama
– Cieszę się, że wskaźniki zakażeń w Europie spadają. Oznacza to, że więcej osób może odbyć kwarantannę wjazdową we własnym domu lub w innym odpowiednim miejscu, gdzie można uniknąć bliskiego kontaktu z innymi oraz zapewniona jest osobna łazienka i kuchnia. Odnosi się to na przykład do przyjeżdżających z Niemiec i Włoch – poinformowała czwartego czerwca Minister Sprawiedliwości Monica Mæland. Na szerokiej liście państw, z których podróżujący udadzą się na kwarantannę we własnym domu, znalazła się również Polska. Przepisy wchodzą w życie czwartego czerwca o 15:00.

Pełna lista państw i regionów, z których podróżni mogą odbyć kwarantannę we własnym domu:

Polska,
Bułgaria,
San Marino,
Portugalia,
Luksemburg,
Rumunia,
Watykan,
Austria,
Liechtenstein,
Republika Czeska,
Słowacja,
Szwajcaria,
Węgry,
Wyspy Owcze,
Irlandia,
Włochy,
Wielka Brytania,
Niemcy,
Monako,
Malta,
Południowa Dania,
Finlandia (regiony: Varsinais, Kanta-Häme , Pirkanmaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Savo, Ostroboth, Helsinki i Uusimaa).

10-dniowa kwarantanna w hotelu wiązała się z kosztem nawet pięciu tys. NOK od osoby.

10-dniowa kwarantanna w hotelu wiązała się z kosztem nawet pięciu tys. NOK od osoby. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Wyjątki od kwarantanny hotelowej

Lista osób od których wymagana jest izolacja w hotelu, wciąż jest długa. Jak informuje rząd, w szczególnych przypadkach Urząd ds. Cudzoziemców (UDI) może zwolnić zagranicznego podróżnego z takiego obowiązku. W tym celu należy złożyć wniosek za pośrednictwem www.udi.no. Urzędnicy biorą pod uwagę „silne względy dobrostanu” oraz „inne ważne powody”, które mogą zwolnić z kwarantanny w hotelu. Zaliczają się do nich m.in. potrzeba odwiedzin osoby przewlekle chorej, wyjazd na pogrzeb odbywający się w Norwegii, chęć obecności przy narodzinach własnego dziecka w Norwegii, choroba, która wymaga specjalnych udogodnień, niemożliwych do spełnienia w hotelu kwarantanny.

Komunikat prasowy rządu dot. wyjątków od kwarantanny hotelowej
Według przepisów wprowadzonych 27 maja, z kwarantanny w hotelu zwolnieni są podróżujący z Wielkiej Brytanii oraz państw EOG/Schengen, w których wskaźnik infekcji w ostatnich dwóch tygodniach nie przekracza 150 zakażonych na 100 tys. osób i maksymalnie cztery proc. badanych ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby należące do tzw. grupy chronionej (w pełni zaszczepione, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w okresie od trzech do 15 tygodni oraz te, które przeszły COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy) mogą skrócić czas trwania kwarantanny. W tym celu mogą wykonać test PCR po trzech dniach od przekroczenia granicy. Wynik negatywny umożliwi zwolnienie z izolacji.

Komunikat prasowy rządu
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Polo Norek

06-06-2021 12:27

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
boj fra oszlo

05-06-2021 22:22

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
MiroMaro

05-06-2021 11:41

czekam tylko na rozstrzygnięcie sprawy sądowej odnośnie legalności kwarantanny. Jeżeli wyrok będzie dla nas pozytywny to będzie to precedens i podstawa do roszczenia odszkodowania za straty materialne i zdrowotne. Od razu ruszam z pozwem za ponad 70 dni wyjętych z życiorysu.

Drago41

05-06-2021 11:19

To, że Polacy robią wiochę wszędzie i bardzo często to nie da się ukryć

Drago41

05-06-2021 11:17

Brawo

Polo Norek

05-06-2021 10:28

Znaki czasu. Obostrzenia zmienili od 27 maja to znowu najazd hunów z PL, chleją, kurwują aż miło.

Polo Norek

05-06-2021 10:27

Znaki czasu. Obostrzenia zmienili od 27 maja to znowu najazd hunów z PL, chleją, kursują aż miło.

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
2beornot2be

05-06-2021 00:14

"Oni"będą używać hoteli w celach rekreacyjnych teraz to nas już tam nie chcą,może wszystkich razem tam zgonic, będzie wesoło...

boj fra oszlo

04-06-2021 23:06

...co to za gwara więzienna?
...na spotkania tego rodzaju najlepsze a właściwie jedyne miejsce to ...,,pod tygrysem,,...tylko trza stanąć od odpowiedniej strony...od du.y strony!...żebyście się nie minęli...
...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram