kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Oslo kontynuuje plan ponownego otwarcia: rozpoczyna się drugi etap luzowania obostrzeń w stolicy

Monika Pianowska

05 maja 2021 12:29

Udostępnij
na Facebooku

Po ponownym otwarciu centrów handlowych i sklepów w Oslo będą obowiązywać ścisłe ograniczenia kontroli infekcji. stock.adobe.com/licencja standardowa

Rada Miasta Oslo podjęła decyzję o rozpoczęciu drugiego etapu planu ponownego otwarcia stolicy przedstawionego wstępnie w ubiegłym tygodniu. Oznacza to m.in., że wkrótce znów zaczną działać sklepy i centra handlowe, a uczniowie będa mogli wrócić na stacjonarne zajęcia w swoich szkołach. Szczegóły przedstawił przewodniczący rady Oslo Raymond Johansen podczas konferencji prasowej 5 maja.
– Jeśli sytuacja z infekcjami, hospitalizacjami i szczepieniami będzie dalej rozwijać się w dobrym kierunku, ci, którzy prowadzą restauracje, muzea, kina i teatry, mogą zacząć przygotowywać się do stopniowego i kontrolowanego ponownego otwarcia w ciągu kilku tygodni – powiedział Johansen.

Znów normalne lekcje i zakupy

Póki co wiadomo, że od 6 maja centra handlowe i sklepy w Oslo mogą być ponownie otwarte, a przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (8-10 klasa) przechodzą do żółtego poziomu od 10 maja. Ścisłe ograniczenia kontroli infekcji, w tym ograniczenia liczby i odległości między klientami, będą musiały być przestrzegane w sklepach i centrach handlowych. Szkoły również muszą stosować ścisłe środki kontroli zakażeń. Szkoły średnie mogą mysleć o przejściu na żółty poziom od 18 maja. Edukacja dorosłych jest natomiast utrzymywana na czerwonym poziomie do odwołania.
Rada miejska postanowiła również przenieść kulturę z etapu 3 do etapu 2 ponownego otwarcia. Początkowo będzie mozliwość organizowania imprez w pomieszczeniach zamkniętych do 20 osób ze stałymi miejscami siedzącymi. Władze zwiększą również dopuszczalną liczbę gości na imprezach plenerowych. Biblioteka gminy Oslo Deichman będzie także stopniowo udostępniać więcej usług.
Pressekonferanse 5. mai 2021
Ponadto ponieważ zakres szczepień jest wysoki, a infekcja bardzo niska wśród osób powyżej 70. roku życia w Oslo, rada miasta postanowiła ponownie otworzyć się na bardziej normalne funkcjonowanie ośrodków dla seniorów.
Restauracje i inne lokale gastronomiczne dadal moga jednak serwować tylko dania na wynos. Rada Oslo zastrzegła, że przed 17 maja nie będzie wiecej zmian. Dalsze działania ogłosi 20 maja.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram