Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowy Rok powitamy wietrznie i deszczowo. Pogoda na Sylwestra nie zachwyca Aktualności
Maja Zych 31 grudnia 2019
10:10

Nowy Rok powitamy wietrznie i deszczowo. Pogoda na Sylwestra nie zachwyca

Skomentuj
W wielu częściach kraju na niebie przeważać będą chmury. pxhere.com / CC0 Public Domain
Końcówka 2019 roku nie była dla mieszkańców kraju fiordu łaskawa, przynosząc od zachodu wyjątkowo silny wiatr i opady. Również pogoda w Sylwestra nie zapowiada się obiecująco – oprócz temperatur zbliżających się w niektórych rejonach do zera, trzeba się bowiem przygotować na deszcz i gwałtowne porywy wiatru.
W wielu częściach kraju będzie też dość pochmurnie – meteorolodzy zapewniają jednak, że nie powinno to być przeszkodą do obejrzenia pokazu fajerwerków.
Reklama

Sylwestrowy wieczór bez rewelacji

Ostatni dzień 2019 roku w Norwegii nie będzie należał do najładniejszych – mieszkańcy kraju fiordów powinni się przygotować na zachmurzenie oraz dość silne porywy wiatru, które mogą być utrudnieniem dla osób puszczających fajerwerki. W szczególności w Vestlandet i na północy kraju wiatr może dać się we znaki świętującym na świeżym powietrzu.

Dość dobre warunki pogodowe w sylwestrowy wieczór zapowiadane są natomiast w rejonie Østlandet, gdzie powinno obyć się bez opadów – możliwe są jednak przymrozki i wiatr w rejonach górskich.

– W Østlandet będzie dość ładna pogoda. Trochę zachmurzy się wieczorem, jednak na tyle wysoko, że nie będzie to przeszkodą dla fajerwerków – mówi państwowy meteorolog Eldbjørg Moksnes.

Będzie porządnie wiało w wielu miejscach w Sylwestra i pierwszy dzień nowego roku. Najsilniejszy wiatr będzie na północy Vestlandet i w Trøndelag, z małym południowo-zachodnim sztormem. W środę wiatr nasili się w Nordland, a także w górach w południowej Norwegii będzie wietrznie.

Umiarkowane temperatury

Temperatury poniżej zera powinny w sylwestrowy wieczór spaść jedynie na północy Norwegii. W Tromsø meteorolodzy przewidują -2 stopnie, jednak temperatura odczuwalna może osiągnąć nawet 10 stopni na minusie. Z kolei w większości miast na południu termometry powinny pokazać około 5 stopni na plusie – jeszcze cieplej ma być w Nowy Rok, kiedy prognozy zakładają aż 7 stopni w Bergen, Stavanger, Kristiansand i Trondheim. Trzeba jednak pamiętać, że temperatura odczuwalna będzie nieco niższa ze względu na wiatr i opady. 

Nieco chłodniej będzie natomiast w stolicy, gdzie w Sylwestra termometry pokażą maksymalnie 2 stopnie powyżej zera, a wieczorem możliwe są przymrozki.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas