Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Polsko-norweski

Kalendarz 2024

Kup teraz
Reklama
Aktualności

Nowe zakazy parkowania w stolicy. W tym przy najdłuższej handlowej ulicy Norwegii

Natalia Szitenhelm-Smeja

13 stycznia 2023 13:20

Udostępnij
na Facebooku
Nowe zakazy parkowania w stolicy. W tym przy najdłuższej handlowej ulicy Norwegii

Przy Bogstadveien, która jest najdłuższą ulicą handlową znajduje się w sumie ok. 300 sklepów, kawiarni czy restauracji /zdjęcie poglądowe wikimedia.org/CC BY-SA 3.0/ Bjørn Erik Pedersen

Miejski Wydział ds. Środowiska i Transportu (Bymiljøetaten) wprowadził zakazy parkowania na kilku stołecznych ulicach. Powodem decyzji urzędników jest fakt, iż wielu kierowców nieprawidłowo zaparkowało na tych odcinkach swoje samochody, utrudniając tym przejazd tramwajów.
9 stycznia władze gminy Oslo poinformowały o tymczasowym zakazie parkowania samochodów na następujących ulicach: Bogstadveien (między Jacob Aalls gate a Professor Dahls gate), Vogts gate (między Biermanns gate i Torshovgata) i Hegdehaugsveien (między Oscars gate i Grønnegata).
Zakaz parkowania obowiązuje do 27 marca.

Przy bardzo ruchliwej Bogstadveien, która jest najdłuższą ulicą handlową, znajduje się w sumie ok. 300 sklepów, kawiarni czy restauracji.

Bogstadveien to wspólne określenie ulic handlowych Bogstadveien, Valkyriegaten i Hegdehaugsveien.

Tramwaje nie mogą przejechać

Jak tłumaczą lokalne władze, w okresie zimowym środki komunikacji miejskiej, głównie tramwaj, mają problem, by przejechać przez powyższe ulice z powodu źle zaparkowanych pojazdów. Powoduje to wiele opóźnień w rozkładzie zbiorkomu. - Zimą widzimy, że duża liczba nieprawidłowo zaparkowanych aut powoduje, że tramwaj często się zatrzymuje - mówi Sirin Stav,  radna miejska ds. środowiska i transportu w Oslo, cytowana przez Aftenposten. Dodaje, że przy takich warunkach pogodowych, jakie ostatnio nawiedziły stolicę, wprowadzenie tymczasowego zakazu parkowania to jedyne racjonalne rozwiązanie, by upłynnić ruch.
Wąskie ulice są nieprzejezdne dla zbiorkomu, gdy spadnie śnieg, a pojazdy - z powodu zalegających zasp - są nieprawidłowo zaparkowane. Wielokrotnie tramwaje nie mogły ruszyć do czasu odholowania źle zaparkowanych aut:
avisa oslo, aftenposten
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok