Aktualności

Nowa mapa zakażeń w Europie: koniec z zielonymi wyspami

Emil Bogumił

24 września 2021 10:02

Udostępnij
na Facebooku
4

ECDC aktualizuje mapę zakażeń w każdy czwartek. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Po ostatniej cotygodniowej aktualizacji mapy infekcji Europejskiej Agencji Kontroli Zakażeń (ECDC) nie ma już państw, które są w pełni zielone. Powody do zadowolenia mają m.in. mieszkańcy kraju fiordów. Sytuacja epidemiczna w Norwegii poprawiła się.
Reklama
Najtrudniejsza sytuacja epidemiczna obserwowana jest w Viken, Trøndelag i Oslo. Są to jedyne obszary w Norwegii zaznaczone na czerwono. Pozostała część kraju fiordów pozostaje żółta. Oznacza to wyraźną poprawę w stosunku do aktualizacji z 16 września. Wówczas Viken i Oslo były ciemnoczerwone, a wskaźnik zakażeń przekroczył w nich 500 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. 23 września kolor z czerwonego na żółty zmieniły również Agder oraz Møre og Romsdal.
ECDC nie zaktualizowało sytuacji panującej w Polsce. Państwo oznaczono na mapie na szaro. Oznacza to, że agencja nie mogła przeanalizować najnowszych danych dotyczących sytuacji epidemicznej. Przed tygodniem Polska i Czechy były jedynymi obszarami Europy oznaczonymi na zielono. W drugim z nich sytuacja epidemiczna pogorszyła się. Na żółto oznaczono Kraj morawsko-śląski oraz Pragę.
Mapa ECDC zaktualizowana 23 września 2021 roku.

Mapa ECDC zaktualizowana 23 września 2021 roku.

Osoby podróżujące do Norwegii z państw oznaczonych na zielono nie mają obowiązku poddania się kwarantannie oraz wykonania testu przed przekroczeniem granicy. Prawo wymaga tego od pasażerów przyjeżdżających lub przylatujących z obszarów żółtych, czerwonych oraz ciemnoczerwonych. Posiadacze certyfikatów covidowych pozostają zwolnieni z restrykcji wjazdowych. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego aktualizuje norweskie mapy w poniedziałek.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


ASK-Gjerdrum

25-09-2021 08:12

Wladyslaw Rutkowski

24-09-2021 19:22

Ciekawe skąd takie dane. Jeśli nawet prawdziwe to już nieaktualne. Polska na zielono. Poziom zakażeń nadal poniżej 50/100 000. Musi u nas jeszcze wzrosnąć o 150%, żeby było na żółto. Żadnej kwarantanny na razie nie ma.

www.fhi.no/contentassets/0304b9e398e04c4...ene-uke-36-og-37.pdf

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Piotr T

24-09-2021 13:18

Polska na szaro czyli obowiązek kwarantanny dla niezaszczepionych, od kiedy?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram