Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweżka ostrzega przed wizytami w Gdańsku: taksówkarz oszukał ją na 2000 koron Aktualności
Monika Pianowska 30 października 2019
11:00

Norweżka ostrzega przed wizytami w Gdańsku: taksówkarz oszukał ją na 2000 koron

22
Skomentuj
Na podstawie nagrania spod hotelu policja ma zidentyfikować taksówkarza. adobe stock/fot. Wellnhofer Designs/ licencja standardowa
850 złotych – dokładnie taka kwota zniknęła z konta norweskiej pasażerki po kilkuminutowej podróży taksówką. Kobieta zamówiła kurs spod restauracji w centrum Gdańska do znajdującego się nieopodal hotelu, za co zapłaciła równowartość około 2 tysięcy koron. Oszustwo natychmiast zgłosiła na policję, a swoich rodaków ostrzega przed nieuczciwymi kierowcami za granicą.
27-letnia mieszkanka Haugesund zwiedzanie miasta postanowiła zakończyć kolacją w jednym z gdańskich lokali. Nie spodziewała się jednak, ile emocji i pieniędzy będzie ją kosztować powrót taksówką do hotelu oddalonego raptem o dwa kilometry. Jak powiedziała w rozmowie dla lokalnego Radia Haugaland, kurs miał trwać cztery minuty, ale zamiast oczekiwanych 15-20 złotych czy 40 koron kierowca zażyczył sobie za transport 85 złotych. W rzeczywistości jednak do rachunku taksówkarz dopisał jeszcze zero.
Reklama

Zamknął ją w taksówce

Według relacji Norweżki po zakończonym kursie kobieta zakwestionowała jego cenę. Wówczas kierowca się zdenerwował i zablokował drzwi, żeby pasażerka nie mogła opuścić auta. Jej znajomi bezskutecznie próbowali otworzyć je od zewnątrz. Ostatecznie przestraszona klientka zdecydowała zapłacić i przekazała kartę płatniczą taksówkarzowi. Kiedy już w hotelu sprawdziła swoje konto, okazało się, że mężczyzna zamiast 85 złotych ściągnął jej z karty dziesięć razy więcej.
Kobieta od razu postanowiła zainterweniować i zgłosić na policję kradzież. Na komisariacie zjawiła się z materiałami z monitoringu, które udostępnił jej personel hotelu, oraz ze znajomą osobą. Zeznania złożyła z pomocą tłumacza. Na podstawie nagrania spod hotelu policja ma zidentyfikować taksówkarza. Jak podaje Radio Haugaland, mężczyzna był już wcześniej karany za oszustwa.

Turyści dają się wykorzystywać

Sprawę 29 października opisał także portal Trójmiasto.pl. O zdarzeniu, do którego doszło w Gdańsku w nocy z 19 na 20 października, dziennikarzy poinformowała przewodniczka – okradziona 27-latka była w grupie oprowadzanych przez nią po mieście turystów z Norwegii. Jak pisze trójmiejski portal, pasażerka wsiadła do taksówki przy ul. Chmielnej i poprosiła o transport pod hotel Mercury zlokalizowany nieco ponad dwa kilometry dalej, przy ul. Heweliusza.
Taki kurs w normalnych okolicznościach byłby warty kilkanaście złotych. Nie dziwi więc, że kwota 85 złotych wzbudziła podejrzenia norweskiej pasażerki. Tym bardziej fakt, że zareagowała, gdy z karty zamiast tego zniknęło 850 złotych. Jak jednak stwierdziła dla Trójmiasta.pl, turystka z Haugesund zalicza się do mniejszości. Taksówkarze bowiem nagminnie oszukują obcokrajowców, ale ci nie zgłaszają swoich przypadków na policję. Gdańska przewodniczka postanowiła za pośrednictwem lokalnych mediów zachęcić kolegów i koleżanki po fachu, aby ostrzegały przed oszustami swoich klientów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan
Josef Satan 04-11-2019 07:58

Asikhb napisał:
[quote] napisał:
S83 napisał:

ps: piszę się:\\\' taryfiarz, obcym,zamknął, przed\\\'

Pisze się, a nie \\\"piszę się\\\".


Swietnie, Joanna.
Grochowa to forumowy policjant poprawnego pisania (z powodu braku merytorycznych argumentow) a sama takie bledy robi.........

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 03-11-2019 20:38

tedmazur napisał:
Według mnie gościu po prostu się pomylił.

I na pewno nie zauważył 8 stów na swoim koncie..

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 03-11-2019 20:37

napisał:
[quote]S83 napisał:

ps: piszę się:\' taryfiarz, obcym,zamknął, przed\'


Pisze się, a nie \"piszę się\".

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kamil k*****l
kamil k*****l 31-10-2019 19:19
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
T M
T M 31-10-2019 15:35

Według mnie gościu po prostu się pomylił.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
ad wolanski
ad wolanski 30-10-2019 16:12

Co to 2000 nok dla norweżki????? To jak 5zł dla Polaka w Polsce... jak 2000 nok to dla norków to tak dużo to teraz czas latać ma ukrainę.

-117
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Solomun .
Solomun . 30-10-2019 13:48

...

Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas