Aktualności

Norweskie MSZ nie odradza już podróży. Będą jednak wyjątki

Monika Pianowska

24 września 2021 14:30

Udostępnij
na Facebooku

Søreide zaprosiła jednocześnie do pobrania nowej aplikacji Reiseklar Ministerstwa Spraw Zagranicznych. flickr.com/ Høyre/ fot. Hans Kristian Thorbjørnsen/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Ogólne zalecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które odradza wszelkie niebędące koniecznymi podróże do krajów spoza Unii i strefy EOG, a także do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i niektórych obszarów poza Europą, wygaśnie 1 października.
Reklama
Nie zostanie przedłużone, ponieważ nie istnieją już do niego podstawy, informuje resort w komunikacie prasowym z 24 września.
– Wracamy teraz do oceny, czy danemu krajowi należałoby przypisać oddzielne zalecenia dotyczącą podróży. Jej częścią będzie sytuacja pandemiczna, zdrowotna i bezpieczeństwa w konkretnym państwie – oznajmiła cytowana w komunikacie minister spraw zagranicznych Ine Eriksen Søreide.

Pomoże specjalna aplikacja

Likwidacja globalnej rady ds. podróży wiąże się z przejściem do normalnego, codziennego życia ze zwiększoną gotowością. Informacje o tym, do których krajów można swobodnie podróżować, zostaną opublikowane na regjeringen.no, zanim zmiana wejdzie w życie, czyli przed 1 października.
Minister spraw zagranicznych podkreśliła jeszcze, że mimo wszystko nie można jeszcze mówić o całkowitym powrocie do normy, jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy. W niektórych krajach bowiem nadal obowiązują ograniczenia wjazdu, a porady dotyczące podróży do nich mogą się zmienić w krótkim czasie.
Aplikację można pobrać w sklepach Google Play i App Store.

Aplikację można pobrać w sklepach Google Play i App Store. play.google.com/ Reiseklar/screenshot

Søreide zaprosiła jednocześnie do pobrania nowej aplikacji Reiseklar Ministerstwa Spraw Zagranicznych, która zapewnia dostęp do porad, informacji i rejestracji podróży w jednym miejscu.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram