Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Aktualności

Norweskie browary w kryzysowej sytuacji. Część musi wstrzymać produkcję

Maja Zych

28 czerwca 2018 12:28

Udostępnij
na Facebooku
4
Norweskie browary w kryzysowej sytuacji. Część musi wstrzymać produkcję

Jeśli sytuacja się nie zmieni, wiele norweskich browarów będzie musiało wstrzymać produkcję. pixabay.com / rawpixel / CC0 Creative Commons

Norweskie browary borykają się w tym tygodniu z dużymi problemami produkcyjnymi spowodowanymi brakiem dostaw ciekłego dwutlenku węgla, który jest kluczowy w wytwarzaniu napojów gazowanych. Pracę całkowicie wstrzymać musiał m.in. browar Aass, podczas gdy reszta ogranicza produkcję. Według dostawcy Praxair Norge, który szybko zareagował na zaistniałą sytuację, zapas ciekłego C02 ma być już w drodze do Norwegii.
Jeśli dostawa nie dotrze do norweskich browarów do końca tego weekendu, braki piwa będzie można w najbliższym czasie odczuć w sklepach i restauracjach.

Browary w potrzebie

Dwutlenek węgla jest niezbędny w produkcji wielu napojów gazowanych – w tym piwa, które w okresie wakacyjnym bije rekordy popularności. Z powodu braku dostaw związku chemicznego zaczęło brakować w norweskich browarach, co doprowadziło do całkowitego wstrzymania produkcji w browarze Aass oraz ograniczenia pracy w wielu innych firmach. Jeśli zapasy CO2 nie zostaną uzupełnione, niedobór złotego trunku może dać się odczuć mieszkańcom Norwegii.

Stały problem

Firma Praxair Norge zapowiedziała, że postara się dostarczyć CO2 do końca tygodnia, co ma pozwolić uniknąć długotrwałych przerw produkcyjnych. Szef firmy ma nadzieje, że dzięki temu mieszkańcy Norwegii nie odczują braków na sklepowych półkach, czy podczas wyjść do restauracji lub pubów. Nie wiadomo jeszcze, do których browarów związek chemiczny trafi w pierwszej kolejności – wiadomo jedynie, że pierwszeństwo będą miały instytucje, które zajmują się ochroną zdrowia ludzi i zwierząt, a także zapewnieniem bezpieczeństwa. 

Dyrektor browaru Aass zapewnia jednak, że dostawa nie oznacza końca kryzysu – braki ciekłego dwutlenku węgla, którego nie produkuje się nad fiordami, to długotrwały problem, z którym zmagać muszą się na co dzień.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jan Henryk Wachala

01-07-2018 10:58

Moze pozwolą przywozić z Polski?

boj fra oszlo

29-06-2018 09:39

jeżeli gustujesz w takich płynach to niepowinieneš sie martwić.....skorzystaj z wlasnego perpetum mobile....

Jan Kowalski

29-06-2018 08:01

Moczu zabraknie?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok