Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweskie browary w kryzysowej sytuacji. Część musi wstrzymać produkcję Aktualności
Maja Zych 28 czerwca 2018
12:28

Norweskie browary w kryzysowej sytuacji. Część musi wstrzymać produkcję

4
Skomentuj
Jeśli sytuacja się nie zmieni, wiele norweskich browarów będzie musiało wstrzymać produkcję. pixabay.com / rawpixel / CC0 Creative Commons
Norweskie browary borykają się w tym tygodniu z dużymi problemami produkcyjnymi spowodowanymi brakiem dostaw ciekłego dwutlenku węgla, który jest kluczowy w wytwarzaniu napojów gazowanych. Pracę całkowicie wstrzymać musiał m.in. browar Aass, podczas gdy reszta ogranicza produkcję. Według dostawcy Praxair Norge, który szybko zareagował na zaistniałą sytuację, zapas ciekłego C02 ma być już w drodze do Norwegii.
Jeśli dostawa nie dotrze do norweskich browarów do końca tego weekendu, braki piwa będzie można w najbliższym czasie odczuć w sklepach i restauracjach.
Reklama

Browary w potrzebie

Dwutlenek węgla jest niezbędny w produkcji wielu napojów gazowanych – w tym piwa, które w okresie wakacyjnym bije rekordy popularności. Z powodu braku dostaw związku chemicznego zaczęło brakować w norweskich browarach, co doprowadziło do całkowitego wstrzymania produkcji w browarze Aass oraz ograniczenia pracy w wielu innych firmach. Jeśli zapasy CO2 nie zostaną uzupełnione, niedobór złotego trunku może dać się odczuć mieszkańcom Norwegii.

Stały problem

Firma Praxair Norge zapowiedziała, że postara się dostarczyć CO2 do końca tygodnia, co ma pozwolić uniknąć długotrwałych przerw produkcyjnych. Szef firmy ma nadzieje, że dzięki temu mieszkańcy Norwegii nie odczują braków na sklepowych półkach, czy podczas wyjść do restauracji lub pubów. Nie wiadomo jeszcze, do których browarów związek chemiczny trafi w pierwszej kolejności – wiadomo jedynie, że pierwszeństwo będą miały instytucje, które zajmują się ochroną zdrowia ludzi i zwierząt, a także zapewnieniem bezpieczeństwa. 

Dyrektor browaru Aass zapewnia jednak, że dostawa nie oznacza końca kryzysu – braki ciekłego dwutlenku węgla, którego nie produkuje się nad fiordami, to długotrwały problem, z którym zmagać muszą się na co dzień.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Henryk Wachala
Jan Henryk Wachala 01-07-2018 10:58

Moze pozwolą przywozić z Polski?

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 29-06-2018 09:39

jeżeli gustujesz w takich płynach to niepowinieneš sie martwić.....skorzystaj z wlasnego perpetum mobile....

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 29-06-2018 08:01

Moczu zabraknie?

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas