Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

Aktualności

Największa konfiskata kokainy w historii Norwegii. 820 kilogramów ukryto w bananach

Natalia Szitenhelm-Smeja

31 marca 2023 11:50

Udostępnij
na Facebooku
2
Największa konfiskata kokainy w historii Norwegii. 820 kilogramów ukryto w bananach

We wtorek niemiecka policja dokonała rekordowej konfiskaty kokainy skrzynkach po bananach. Doprowadziło to również do konfiskat w Oslo fot Polizei Brandenburg/materiały prasowe

W czwartek wieczorem podczas konferencji prasowej policja poinformowała o rekordowej konfiskacie kokainy - 820 kilogramów narkotyku ukryto w skrzynkach z bananami w jednym z magazynów w centrum Oslo. Na trop służby doprowadzili niemieccy policjanci.
Skonfiskowane 820 kg kokainy to najwyższa dokonana przez służby konfiskata w historii Norwegii - to ponad dwa razy więcej niż ilość substancji, którą w ciągu pięciu lat skonfiskowali norwescy celnicy. Wartość czarnorynkowa narkotyku to ok. kilkaset milionów koron. Poprzedni rekord konfiskaty padł w 2015, gdy służby zajęły 153 kg kokainy. 

Jak podaje NRK, narkotyki znajdowały się magazynie bananów firmy Bama w Oslo. Celnicy w kilkunastu skrzyniach znaleźli kokainę. - Nie chcemy mówić nic bardziej konkretnego. I ważne jest, aby powiedzieć, że nikt nie został aresztowany w tej sprawie - mówi Grete Lien Metlid z komendy policji w Oslo, cytowana przez serwis. Potwierdza jednak, że konfiskata miała miejsce w magazynie Bama.
Niemieccy celnicy najpierw znaleźli rekordową partię w Poczdamie
Niemieccy celnicy najpierw znaleźli rekordową partię w Poczdamie
fot. Polizei Brandenburg/materiały prasowe
fot Polizei Brandenburg/materiały prasowe
Policja nie wie, kto miał być odbiorcą “przesyłki”, ale rozważa kilka hipotez. Główną teorią jest ta, że partię kokainy wysłano do Norwegii przez pomyłkę, a narkotyki miały trafić do innego kraju.

Służby postanowiły upublicznić informacje o konfiskacie, ponieważ zakładają, że “ktoś” szuka swojej przesyłki.

Cynk od Niemców

28 marca niemiecka policja ds. walki z przestępczością narkotykową przejęła w Brandenburgii ok. 1200 kg kokainy - służby o dostawie powiadomił informator. Kokaina znajdowała się w skrzynkach z bananami, dostarczonymi do hurtowni owoców i warzyw. - Według aktualnej wiedzy kokaina została przetransportowana do Niemiec statkiem z Ameryki Południowej - czytamy w komunikacie prasowym niemieckiej policji. 

Niemieckie służby powiadomiły policję w Norwegii, która dzięki ich wskazówkom odnalazła partię narkotyków. Policja nie wyklucza, że może istnieć większa siatka połączeń z Norwegią - jak tłumaczy Meltid, większość handlu narkotykami ma podłoże w międzynarodowych siatkach, i często jest kontrolowana z zagranicy. - Kontynuujemy śledztwo, a także współpracę międzynarodową - dodaje. 


Oslo politidistrikt, NRK, Polizei Brandenburg
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Krystian Niemiec

01-04-2023 22:40

Norweskie metody sledcze

Rafik71

31-03-2023 14:46

"Służby postanowiły upublicznić informacje o konfiskacie, ponieważ zakładają, że “ktoś” szuka swojej przesyłki."
No tak ....ktos przyjdzie i powie zeby mu oddali jego 800 kg kokainy

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok